Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuze

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Diskuze

(Petr, 18. 11. 2016 16:25)

Děkuji za odpověď,je ůplně dostačující a přesně taková jakou jsem čekal.Ohledně UCHS to vše je pravda akorát jsem nenašel v Zák. těch 5 lidí (asi jsem špatně koukal).Mě jen zaráží,že jsme sice zjišťovali ale o nic se nepokusili !! O tom,že se vzdá vedení PK ASCHK může rozhodnout VH pokud já vím tak o tom chtěl dát vloni hlasovat dnes již zesnulý Ing.Cerman ale bohužel pan Dražan to nedovolil (proč asi ?).Je pravda,že dnes to už nikdo z Vašeho předsednictva nedokáže.Mně se hlavně líbí ta Vaše poslední věta jak se těšíte kdo to zachrání-je třeba si uvědomit,že od toho tam jste vy,kteří jste tam dobrovolně.Závěrem je třeba souhlasit s panem Fanóšem dělat si to podle sebe a pro svoji radost (ono totiž nic jiného nezbývá).A paní Kosová za šlechtění a chov ČMBk odpovídá ASCHK a ne žádný svaz.Nebudu se již dál vyjadřovat a přeji Vám hodně ůspěchů.

Re: Re: Re: Diskuze

(Martina Kosová, 18. 11. 2016 18:13)

Pane Petře, vážím si vašich znalostí. A myslím, že je zbytečné se zde chytat za slovo. Za šlechtění ČMB je zodpovědná ASCHK, ale jako hlavního partnera si vybrala Svaz ČMB. Proto je Rada PK ČMB složena a volena členy tohoto Svazu. A ano, my jsme za všechno zodpovědní ... dobrovolně. Vidíte ten rozpor?
Zaráží vás, že jsme se o nic nepokusili? Příprava podkladů je snad to nejzákladnější co lze udělat, ke všemu ostatnímu, co dobrovolně a rádi děláme, včetně odpovídání zde na diskuzi anonymním účastníkům.
Jen prosadit novou verzi Řádu PK SN stálo mnoho sil. O tom jsme zde informovali. A odezva? Pan Dražan má pravdu! Protože my nejsme ti odborníci...
Takže ať uděláme nebo neuděláme cokoliv, vždy to nebude někomu po chuti. Když vyzveme k připomínkování jakéhokoliv dokumentu, nic. Členové neexistují. Pouze na diskuzi. Když je opravdu potřeba svůj názor vyslovit, ticho po pěšině. A dá- li letošní valná hromada předsednictvu Svazu mandát tomu, aby Svaz vystoupil z ASCHK, je nutné mít připraveno vše co k tomu patří a členy Svazu s tím seznámit. Včetně toho, že členský poplatek 350 Kč pro servisní a profesionální organizaci bude málo. Je velmi jednoduché z anonymní diskuze volat po revoluci a změně.
A závěrem- já se za svou činnost ve Svazu nestydím, za vším co jsem udělala si stojím. A co jsem neudělala, možná přijde. A myslím, že nejsem sama. Zarazila mě absolutní nečinnost a nezájem většiny členů. Dokonce i zde zpravidla diskutují ti, co členy nejsou a nebudou.
Za přání mnoha úspěchů děkuji. Stále ještě i přes toto všechno je dost elánu a ideálů v tom, že to půjde.Díky.

Re: Re: Re: Re: Diskuze

(Jindriska, 18. 11. 2016 18:30)

Děkuji za výše uvedenou diskuzi! Hodně jste nám zjednodušeně rozkryli (MK a Petr) a vysvětlili (nejenom mně)! Oceňuji.

Re: Re: Re: Re: Diskuze

(Martina Kosová, 18. 11. 2016 18:47)

Omlouvám se, s těmi pěti osobami to byl omyl. Počet asi není stanoven, ale musí to být vysokoškolsky vzdělaní lidé...

Re: Diskuze

(Šlancar Václav, 1. 1. 2017 15:44)

Prosím reaguji na pana Petra z 18 .11. já nikdy v radě plemenné knihy ČMB nebyl ani sem nebyl navržen ani jinak zvolen máte špatné informace.JInak přeji všem zdravý a ať VÁM KONĚ JDOU

Poděkování

(Jindriska, 15. 12. 2016 13:40)

Děkuji Svazu a potažmo konkrétním osobám za to, že já a majitel firmy, vystavovatel klisny v Pardubicích, jsme obdrželi v posledních dnech "cesťák" dle smlouvy na účet.

Tedy shrnu: VYSÍLÁM KLADNOU ODEZVU na náplň a činnost svazu.

Neznamená to, že nemám připomínky a jsem ochotna je kolektivně řešit, byť i vzrušenou diskuzí.
Přidá se někdo další s pozitivním příspěvkem?

rada

(Petr, 5. 12. 2016 13:12)

Dobrý den
chtěl bych se zeptat jaké jsou podmínky pro možnost kandidovat do rady pk. Popř. do kdy je třeba podat nějaká přihláška nebo něco podobného. Děkuji

Re: rada

(Martina Kosová, 5. 12. 2016 14:27)

Dobrý den,
členy RPK navrhuje předsednictvo Svazu a volí valná hromada.
Obraťte se prosím (stačí emailem) na předsedkyni - Janu Voráčkovou (v kopii na ostatní členy předsednictva) se stručnou informací o Vás a dál myslím s nominací nebude problém. Volební valná hromada je až v roce 2018 (bohužel).

Re: rada

(Míra, 6. 12. 2016 9:09)

Zdravím Petře, nám byste svoji vizi nepředstavil? Předsednictvo je sice důležité, ale bez nás chovatelů.....Jinak si myslím, že pokud se jedná o volné místo v RPK, nemusí se čekat rok, ale lze kooptovat. Hezký den přeji

Petrovi :-)

(Jindriska, 18. 11. 2016 18:38)

Petře, pan Malát sice něco sdělil, já jej kritizovala, ale to proto, že když mohl dříve přiložit ruku k dílu s jinými
(i s mojí maličkostí), tak jenom reptal. Škoda, že jste si v Jezdectví před čl. pana Maláta nevšiml jiných, "pro"chladnokrevných článků. Asi jsem nebyla dostatečně úderná ve sdělování a asi ani nyní není vidět zmínka o koních, co mají význam v tahu...
nejsem uražená, jen znám genezi znovunalezení chladnokrevných plemen o něco déle, než se zdá....
a proto mám častokrát peprné a protivné připomínky a jedovatý jazýček, protože jsem byla u těch "porodních" bolestí.

Re: Petrovi :-)

(Fanóš, 19. 11. 2016 20:23)

Jenom jedno.Pan Malát neremcal.Pan Malát konal a ne málo.Jeho předností je,že není vlezdoprdelka a za svým názorem si stojí.A to co napsal do inkriminovaného článku,se bezezbytku naplňuje.

Re: Re: Petrovi :-)

(Jindriska, 22. 11. 2016 14:11)

Prosím, co konkrétně pan Malát konal a co je výsledkem? Jestli jenom "brblybrbly", tak takových chovatelů s cca pěti (deseti?) odchovanými koňmi, teplým zaměstnaneckým poměrem v zádech, kde je realita chovu nebolí, těch vás vidím hodně v této zemi. A vím, že máte svůj význam, jistě(!), ale pan Malát tím pádem není žádný lídr. Bohužel, zazněl tu názor, se kterým se ztotožňuji - nedotáhl nic do konce, jen udělal teatrální gesto. Já vím, jak to sakramentsky bolí něco vysvětlovat, opakovat, dotáhnout do konce. Hotovej výcvik koně :-)!
Jinak je pan Malát dobrý člověk, nevím, že by někomu ublížil, to ne.

Re: Re: Re: Petrovi :-)

(Jindriska, 22. 11. 2016 14:28)

P.S.: Vlastně jednu věc vím, kterou Jan Malát dotáhl do konce: stěžoval si na mně na nejvyšších místech. Ne za Zv II.a III. stupně, ale za něco, co s nimi souvisí.
Takže nemůžu mu ubírat zásluhu.
Za nějaký čas volal a lamentoval nad tím, kam ten chov spěje, co se děje a neděje, ale šanci přispět k vývoji prošvihl.
Nevnímám to, že mi ublížil, jen se zachoval trochu nekolegiálně.
Ostatně já tenkrát také, ale vůči jiné, dobré osobě a paní Kosová zná podrobnosti. Nejen pan Malát.

To jen na okraj, aby služebně mladší chovatelé pochopili vývojovou křivku v chovatelství.

Re: Re: Re: Re: Petrovi :-)

(Fanóš, 25. 11. 2016 18:32)

Pani J.Krásně to tady píšete.Jenže pravda je trochu jiná.Na tom,že zkoušky 2 a 3 stupně jsou nesmysl,se shodla valná většina chovatelské veřejnosti.Další věcí je to,že Vám nikdy v podstatě nešlo o chov jako celek,ale o prosazení vlastního chovu za každou cenu,v čemž vás p.Kosová podporovala.Víte chovám koně dost dlouho na to,abych viděl jak se věci mají.Ještě k p. Malátovi.Dotáhl do konce návrh stanov i šl.programu čmb. a byl úžasně podražen jak ASCHK tak svazem čmb.Osobně jsem byl u toho.Ve vedeních je jeden křivák větší než druhý a podle toho to taky vypadá.Dále píšete cosi o chovatelích nepracujících v lese,ale zaměstnaných jinde.Věřte že na lesácích již dnešní chov nestojí a nikdy již stát nebude.Stále nechápete,že majitel lesa má právo na výběr způsobu těžby dřevní hmoty.Je to jeho les.U našich lesů to funguje tak,že jeden člověk musí dřevo porazit,rozmanipulovat,přiblížit na odvoz a kompletně vyčistit paseku s tím,že větve odveze na skládku pro štěpkovač.To vše za jednotnou cenu 260Kč za kubík.To je realita.Koně jsou zkrátka prodělečný.Jestli někdo chov udrží,tak právě ti lidé s jistým zaměstnáním a zápalem pro věc.S kočím je to stejné jak s řidičem.To že dělá v lese ještě neznamená že je na výcvik koní nejlepší.Je dost takových,pro které je kůň jen vercajk zrovna jako traktor.Takže vaše léta proklamované názory fakt nesdílím,neboť jsem realista.

Re: Re: Re: Re: Re: Petrovi :-)

(jiří, 29. 11. 2016 15:50)

Fanoši plně s Vámi souhlasím. Kůň už NIKDY nebude hlavním artiklem pro les a jeho huntování - tak totiž lze mnohde v současné době říci "hospodaření v lese". Ale kůň už těm kdo hledí na momentální zisk nic neříká, lesní hospodářů kteří vidí dál než jen ke svým vratům a svému fáru a svému užívání si peněz na kterých ale neměli žádný podíl - těch taky moc není. Les není jednogenerační věc, ale to všichni víme ............
Koně, jak to sleduju, budou dělat fakt jen fandové, kteří budou ochotni "utrhnout" si od huby aby měli to co maj rádi - koně ! Vidím jich kolem sebe čím dál víc, a tak už to i zůstane, bohužel. Každá doba má své klady a zápory ............

Re: Petrovi :-)

(Petr, 21. 11. 2016 21:46)

Vážená p.Svobodová,já musím plně souhlasit s Fanóšem.Pana Maláta znám již nějaký pátek(myslím si že chová koně již dost dlouho a pár již jich ůspěšněodchoval) a plně si ho vážím a hlavně za jeho dlouholeté zkušenosti v chovu.Myslím si že toho udělal dost než přestal být nepohodlný.Vy samozřejmě ho nemáte ráda,protože jako jediný se ozval proti tomu Vašemu nesmyslnému projektu ZV II.aIII. stupně.Jestli píšete co jste všechno napsala do Jezdectví je sice pravda,ale co z toho bylo k něčemu (Šumavský NP-kde je ta práce pro koně,nebo kurz kočích ????).Pana Maláta si též vážím,že když odstoupil tak řekl,že se nebude nikde angažovat a co s ním mluvím tak svůj názor nezměnil jako jiní (p.Anderle odstoupil a za dva týdny se nechal opět zvolit nebo Ing. Novotný aby měl funkci tak se nechal zvolit do RPK Norika).Pokud já vím tak vy jste taky nebyli členy SCHCHK do doby než to převzali "odborníci".Takže p.Svobodová nikoho neodsuzujte a pana Maláta se zeptám jak s Vámi nechtěl spolupracovat a proč.
Ještě se vrátím k vyjádření p.Kosové jaký je pro ní ůspěch ŘPK SN -já si myslím,že je plný chyb už na začátku je odstavec,že při zápisu do PK musí mít koně určité míry a vlastnosti (kde vezme např.ve 2 měsících OH 22cm nebo prostorný klus aj.???) .Prosím o vysvětlení,když do PK se zapisují již hříbata(dle původu otce a matky) při pálení,na stehno se jim vypálí příslušnost k PK a hříbě dostane modrý průkaz .Na svod a ZV jde až ve 3 letech a náhodou nebude mít OH nebo prostorný klus tak se mu vezme průkaz a jak dostanu pálení ze stehna ?????? Další je nesmysl ohledně uchovnění hřebců až v 5 letech.Celý ŘPK jsem nestudoval takže tam může toho být více.Je vidět,že ho opravdu sestavovali jen teoretici a ne chovatelé s praxí. Jak nemám rád dr.Dražana tak v tomhle mu musím dát za pravdu,protože ŘPK je nejzásadnější dokument pro chovatele.Takže milé dámy chce to trochu pokory a sebekritiky.

Re: Re: Petrovi :-)

(Martina Kosová, 22. 11. 2016 8:50)

Dobrý den,
pane Petře, pokora a sebekritika mi nechybí, tomu můžete věřit. Obdivujete pana Maláta za to, že vychoval několik koní. Takových chovatelů je relativně dost. Pro Vás je obdivuhodný ten, kdo se o všechno přestane snažit a odstoupí. Tvrdíte, že si stojí za svým názorem? Pokud se někdo vzdá a nepokračuje v tom co chtěl dosáhnout...za svým názorem si nestojí a dělá si na svém písečku. Nemám to nikomu za zlé, ale můj obdiv si nezaslouží.
Dále tvrdíte cosi o nástupu "odborníků". A jednou větou dodáváte, jak má pan Dražan pravdu. V předchozích příspěvcích voláte po vystoupení z ASCHK... Troufnu si tvrdit (a možná je to opravdu troufalost), že než nastoupili ti ouvozovkovaní odborníci, předchůdci nečinili kromě pár schůzek a plácání po ramenou víceméně nic. Vše bylo především na panu tajemníkovi. Získávám dojem, že trochu nevíte co chcete.
K řádu plemenné knihy. Přečtěte si prosím původní verzi a novou. Pak souhlaste nadále s panem doktorem Dražanem. Pletete si zápis do plemenné knihy a registraci hříběte. Každý kůň ( i kříženec) má modrou knížku. Ne každý je však zapsán do plemenné knihy. A aby to nebylo jednoduché (pro Vás), tak může být kůň plemene slezský norik, tedy s plemennou příslušností a nemusí být zapsaný do plemenné knihy! Příkladem jsou valaši, klisny bez svodu a nezařazení hřebci. Všechno čistokrevná zvířata, pouze evidovaná. Ne zapsaná do plemenné knihy.
Takže to čemu říkáte "nesmysly" jsou běžné ( a dlouholeté) postupy v chovu koní. Nic nového.
PS: Pobavil jste mě představou hříběte s holení 22... :-)

Re: Re: Re: Petrovi :-)

(Jindriska, 22. 11. 2016 14:35)

Vážený Petře (a ostatní nevědomí),
paní Kosová tu jednoduše vysvětlila ten nejprimárnější chovatelský postup, týkající se dvouměsíčního hříběte a staršího a to je bezva!
Osobně mne taky zarazilo, co to kritizujete, když o tom není v řádu zmínka. Ale jistě - každý nemůže rozumět všemu, od toho slouží výklad, jako od MK a od vás bych asi očekávala, že za něho také pokorně poděkujete. Myslím, že tu někde byla řeč v souvislosti s panem Malátem o pokoře?

Re: Re: Re: Re: Petrovi :-)

(Martina Kosová, 22. 11. 2016 16:10)

Dobrý den,
já děkuji za podporu.
Zároveň sem musím dnes pokorně a sebekriticky dodat, že dnes jsem obdržela pár připomínek k novému řádu SN od pana MVDr. Dražana a v lecčems jsem text velmi ráda a rychle opravila. Kniha SN by měla být uzavřená (například) a některé poznámky k hodnocení zdravotního stavu také nebyly zcela přesné.
Již dříve jsme obdrželi připomínky od chovatelů (včetně Jindřišky a tuším že Lindy), kterým dodatečně také pokorně a sebekriticky děkuji. Ale nikdo další mě v této souvislosti (bohužel) nenapadá. Není to málo???

ZZV/ZV

(Monika, 27. 11. 2016 16:13)

Hezké odpoledne, je rozdíl mezi ZZV 3. letých chladnokrevných klisen a ZV 3. letých chladnokrevných klisen? Při ZV klisna absolvuje zkoušku ovladatelnosti a mechaniky pohybu a vozatajský parkur. Co tyto úlohy obsahují a jak na ně klisnu připravit? Děkuji


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44

následující »