Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuze

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: rada

(Míra, 6. 12. 2016 9:09)

Zdravím Petře, nám byste svoji vizi nepředstavil? Předsednictvo je sice důležité, ale bez nás chovatelů.....Jinak si myslím, že pokud se jedná o volné místo v RPK, nemusí se čekat rok, ale lze kooptovat. Hezký den přeji

Petrovi :-)

(Jindriska, 18. 11. 2016 18:38)

Petře, pan Malát sice něco sdělil, já jej kritizovala, ale to proto, že když mohl dříve přiložit ruku k dílu s jinými
(i s mojí maličkostí), tak jenom reptal. Škoda, že jste si v Jezdectví před čl. pana Maláta nevšiml jiných, "pro"chladnokrevných článků. Asi jsem nebyla dostatečně úderná ve sdělování a asi ani nyní není vidět zmínka o koních, co mají význam v tahu...
nejsem uražená, jen znám genezi znovunalezení chladnokrevných plemen o něco déle, než se zdá....
a proto mám častokrát peprné a protivné připomínky a jedovatý jazýček, protože jsem byla u těch "porodních" bolestí.

Re: Petrovi :-)

(Fanóš, 19. 11. 2016 20:23)

Jenom jedno.Pan Malát neremcal.Pan Malát konal a ne málo.Jeho předností je,že není vlezdoprdelka a za svým názorem si stojí.A to co napsal do inkriminovaného článku,se bezezbytku naplňuje.

Re: Re: Petrovi :-)

(Jindriska, 22. 11. 2016 14:11)

Prosím, co konkrétně pan Malát konal a co je výsledkem? Jestli jenom "brblybrbly", tak takových chovatelů s cca pěti (deseti?) odchovanými koňmi, teplým zaměstnaneckým poměrem v zádech, kde je realita chovu nebolí, těch vás vidím hodně v této zemi. A vím, že máte svůj význam, jistě(!), ale pan Malát tím pádem není žádný lídr. Bohužel, zazněl tu názor, se kterým se ztotožňuji - nedotáhl nic do konce, jen udělal teatrální gesto. Já vím, jak to sakramentsky bolí něco vysvětlovat, opakovat, dotáhnout do konce. Hotovej výcvik koně :-)!
Jinak je pan Malát dobrý člověk, nevím, že by někomu ublížil, to ne.

Re: Re: Re: Petrovi :-)

(Jindriska, 22. 11. 2016 14:28)

P.S.: Vlastně jednu věc vím, kterou Jan Malát dotáhl do konce: stěžoval si na mně na nejvyšších místech. Ne za Zv II.a III. stupně, ale za něco, co s nimi souvisí.
Takže nemůžu mu ubírat zásluhu.
Za nějaký čas volal a lamentoval nad tím, kam ten chov spěje, co se děje a neděje, ale šanci přispět k vývoji prošvihl.
Nevnímám to, že mi ublížil, jen se zachoval trochu nekolegiálně.
Ostatně já tenkrát také, ale vůči jiné, dobré osobě a paní Kosová zná podrobnosti. Nejen pan Malát.

To jen na okraj, aby služebně mladší chovatelé pochopili vývojovou křivku v chovatelství.

Re: Re: Re: Re: Petrovi :-)

(Fanóš, 25. 11. 2016 18:32)

Pani J.Krásně to tady píšete.Jenže pravda je trochu jiná.Na tom,že zkoušky 2 a 3 stupně jsou nesmysl,se shodla valná většina chovatelské veřejnosti.Další věcí je to,že Vám nikdy v podstatě nešlo o chov jako celek,ale o prosazení vlastního chovu za každou cenu,v čemž vás p.Kosová podporovala.Víte chovám koně dost dlouho na to,abych viděl jak se věci mají.Ještě k p. Malátovi.Dotáhl do konce návrh stanov i šl.programu čmb. a byl úžasně podražen jak ASCHK tak svazem čmb.Osobně jsem byl u toho.Ve vedeních je jeden křivák větší než druhý a podle toho to taky vypadá.Dále píšete cosi o chovatelích nepracujících v lese,ale zaměstnaných jinde.Věřte že na lesácích již dnešní chov nestojí a nikdy již stát nebude.Stále nechápete,že majitel lesa má právo na výběr způsobu těžby dřevní hmoty.Je to jeho les.U našich lesů to funguje tak,že jeden člověk musí dřevo porazit,rozmanipulovat,přiblížit na odvoz a kompletně vyčistit paseku s tím,že větve odveze na skládku pro štěpkovač.To vše za jednotnou cenu 260Kč za kubík.To je realita.Koně jsou zkrátka prodělečný.Jestli někdo chov udrží,tak právě ti lidé s jistým zaměstnáním a zápalem pro věc.S kočím je to stejné jak s řidičem.To že dělá v lese ještě neznamená že je na výcvik koní nejlepší.Je dost takových,pro které je kůň jen vercajk zrovna jako traktor.Takže vaše léta proklamované názory fakt nesdílím,neboť jsem realista.

Re: Re: Re: Re: Re: Petrovi :-)

(jiří, 29. 11. 2016 15:50)

Fanoši plně s Vámi souhlasím. Kůň už NIKDY nebude hlavním artiklem pro les a jeho huntování - tak totiž lze mnohde v současné době říci "hospodaření v lese". Ale kůň už těm kdo hledí na momentální zisk nic neříká, lesní hospodářů kteří vidí dál než jen ke svým vratům a svému fáru a svému užívání si peněz na kterých ale neměli žádný podíl - těch taky moc není. Les není jednogenerační věc, ale to všichni víme ............
Koně, jak to sleduju, budou dělat fakt jen fandové, kteří budou ochotni "utrhnout" si od huby aby měli to co maj rádi - koně ! Vidím jich kolem sebe čím dál víc, a tak už to i zůstane, bohužel. Každá doba má své klady a zápory ............

Re: Petrovi :-)

(Petr, 21. 11. 2016 21:46)

Vážená p.Svobodová,já musím plně souhlasit s Fanóšem.Pana Maláta znám již nějaký pátek(myslím si že chová koně již dost dlouho a pár již jich ůspěšněodchoval) a plně si ho vážím a hlavně za jeho dlouholeté zkušenosti v chovu.Myslím si že toho udělal dost než přestal být nepohodlný.Vy samozřejmě ho nemáte ráda,protože jako jediný se ozval proti tomu Vašemu nesmyslnému projektu ZV II.aIII. stupně.Jestli píšete co jste všechno napsala do Jezdectví je sice pravda,ale co z toho bylo k něčemu (Šumavský NP-kde je ta práce pro koně,nebo kurz kočích ????).Pana Maláta si též vážím,že když odstoupil tak řekl,že se nebude nikde angažovat a co s ním mluvím tak svůj názor nezměnil jako jiní (p.Anderle odstoupil a za dva týdny se nechal opět zvolit nebo Ing. Novotný aby měl funkci tak se nechal zvolit do RPK Norika).Pokud já vím tak vy jste taky nebyli členy SCHCHK do doby než to převzali "odborníci".Takže p.Svobodová nikoho neodsuzujte a pana Maláta se zeptám jak s Vámi nechtěl spolupracovat a proč.
Ještě se vrátím k vyjádření p.Kosové jaký je pro ní ůspěch ŘPK SN -já si myslím,že je plný chyb už na začátku je odstavec,že při zápisu do PK musí mít koně určité míry a vlastnosti (kde vezme např.ve 2 měsících OH 22cm nebo prostorný klus aj.???) .Prosím o vysvětlení,když do PK se zapisují již hříbata(dle původu otce a matky) při pálení,na stehno se jim vypálí příslušnost k PK a hříbě dostane modrý průkaz .Na svod a ZV jde až ve 3 letech a náhodou nebude mít OH nebo prostorný klus tak se mu vezme průkaz a jak dostanu pálení ze stehna ?????? Další je nesmysl ohledně uchovnění hřebců až v 5 letech.Celý ŘPK jsem nestudoval takže tam může toho být více.Je vidět,že ho opravdu sestavovali jen teoretici a ne chovatelé s praxí. Jak nemám rád dr.Dražana tak v tomhle mu musím dát za pravdu,protože ŘPK je nejzásadnější dokument pro chovatele.Takže milé dámy chce to trochu pokory a sebekritiky.

Re: Re: Petrovi :-)

(Martina Kosová, 22. 11. 2016 8:50)

Dobrý den,
pane Petře, pokora a sebekritika mi nechybí, tomu můžete věřit. Obdivujete pana Maláta za to, že vychoval několik koní. Takových chovatelů je relativně dost. Pro Vás je obdivuhodný ten, kdo se o všechno přestane snažit a odstoupí. Tvrdíte, že si stojí za svým názorem? Pokud se někdo vzdá a nepokračuje v tom co chtěl dosáhnout...za svým názorem si nestojí a dělá si na svém písečku. Nemám to nikomu za zlé, ale můj obdiv si nezaslouží.
Dále tvrdíte cosi o nástupu "odborníků". A jednou větou dodáváte, jak má pan Dražan pravdu. V předchozích příspěvcích voláte po vystoupení z ASCHK... Troufnu si tvrdit (a možná je to opravdu troufalost), že než nastoupili ti ouvozovkovaní odborníci, předchůdci nečinili kromě pár schůzek a plácání po ramenou víceméně nic. Vše bylo především na panu tajemníkovi. Získávám dojem, že trochu nevíte co chcete.
K řádu plemenné knihy. Přečtěte si prosím původní verzi a novou. Pak souhlaste nadále s panem doktorem Dražanem. Pletete si zápis do plemenné knihy a registraci hříběte. Každý kůň ( i kříženec) má modrou knížku. Ne každý je však zapsán do plemenné knihy. A aby to nebylo jednoduché (pro Vás), tak může být kůň plemene slezský norik, tedy s plemennou příslušností a nemusí být zapsaný do plemenné knihy! Příkladem jsou valaši, klisny bez svodu a nezařazení hřebci. Všechno čistokrevná zvířata, pouze evidovaná. Ne zapsaná do plemenné knihy.
Takže to čemu říkáte "nesmysly" jsou běžné ( a dlouholeté) postupy v chovu koní. Nic nového.
PS: Pobavil jste mě představou hříběte s holení 22... :-)

Re: Re: Re: Petrovi :-)

(Jindriska, 22. 11. 2016 14:35)

Vážený Petře (a ostatní nevědomí),
paní Kosová tu jednoduše vysvětlila ten nejprimárnější chovatelský postup, týkající se dvouměsíčního hříběte a staršího a to je bezva!
Osobně mne taky zarazilo, co to kritizujete, když o tom není v řádu zmínka. Ale jistě - každý nemůže rozumět všemu, od toho slouží výklad, jako od MK a od vás bych asi očekávala, že za něho také pokorně poděkujete. Myslím, že tu někde byla řeč v souvislosti s panem Malátem o pokoře?

Re: Re: Re: Re: Petrovi :-)

(Martina Kosová, 22. 11. 2016 16:10)

Dobrý den,
já děkuji za podporu.
Zároveň sem musím dnes pokorně a sebekriticky dodat, že dnes jsem obdržela pár připomínek k novému řádu SN od pana MVDr. Dražana a v lecčems jsem text velmi ráda a rychle opravila. Kniha SN by měla být uzavřená (například) a některé poznámky k hodnocení zdravotního stavu také nebyly zcela přesné.
Již dříve jsme obdrželi připomínky od chovatelů (včetně Jindřišky a tuším že Lindy), kterým dodatečně také pokorně a sebekriticky děkuji. Ale nikdo další mě v této souvislosti (bohužel) nenapadá. Není to málo???

ZZV/ZV

(Monika, 27. 11. 2016 16:13)

Hezké odpoledne, je rozdíl mezi ZZV 3. letých chladnokrevných klisen a ZV 3. letých chladnokrevných klisen? Při ZV klisna absolvuje zkoušku ovladatelnosti a mechaniky pohybu a vozatajský parkur. Co tyto úlohy obsahují a jak na ně klisnu připravit? Děkuji

Re: ZZV/ZV

(Míša, 27. 11. 2016 17:42)

V Dokumentech ke stažení je vše uvedeno - Výkonnostní zkoušky klisen - metodiky a podmínky.
ZV a ZZV je to samé, název pro výkonnostní zkoušky klisen.

Seminář

(Martina Kosová, 23. 11. 2016 13:57)

Dříve než se podaří zprocesovat vložení Pozvánky do Aktualit, vkládám sem odkaz na jistě zajímavý seminář, o kterém jsem až do dnešního dopoledne vůbec nevěděla (stejně jako o celém projektu). Nicméně v úterý si tuto možnost zisku informací nenechám ujít.
http://www.foresta.cz/aktuality/

Re: Seminář

(Martina Kosová, 23. 11. 2016 13:59)

Omluva- v aktualitách již pozvánka je. Jsem zpomalená.

debata

(mišo jurečka, 22. 11. 2016 21:32)

Vážení priatelia,
som presvedčený,že vačšina z nás chová kone preto,že nám to prináša radosť,uspokojenie a pretože sa tu bavíme o pracovných koňoch aj osoh.České plemená chladnokrevných koní v sebe spájajú silu,vytrvalosť a ušľachtilosť do harmonického celku. Samozrejme nie každý jedinec je špičkový,ale dobrých koní stále nie je kriticky málo,je tu z čoho vyberať.Zemský chov je založený na nás pešiakoch.Myslím,že nadšenia pre vec medzi nami nie je málo,ale z tejto diskusie občas prýšti zbytočná stredoeurópska skepsa.
Obdivujem(nielen) dievčatá,že išli s kožou na trh a zaisťujú organizačnú a papierovú prácu.Vychovať pracovného koňa je proti tomu poézia(aj keď možno neraz makačka) a napĺňa nás radosťou a hrdosťou-keď sa podarí.Naproti tomu legislatívne fígle,dotačné tituly,schodze a komplexná znalost metodiky by mňa osobne skor deptali,obzvlášť v kombinácii s pasivitou a svojskou hypertrofovanou kritickosťou členskej základne.Ešte raz ďakujem a prajem nám všetkým,aby chov chladnokrevných koní išiel hlavne kvalitatívne dopředu!

kdo do RPK ??

(jiří, 10. 11. 2016 17:17)

Položil jsem tu otázku na straně 2 - ale nějak se to v těch dlouhých vláknech ztrácí - ptám se tedy ještě jednou - píšete, že valná hromada ČMB si navrhne člena do RPK a kdosi jej neakceptuje - prosím koho myslíte tím navrženým ???

Re: kdo do RPK ??

(Fanóš, 14. 11. 2016 17:15)

Tím navrženým nemyslím nikoho.Radši.Nicméně pravda je jasná.ASCHK je uznané chovatelské sdružení! Ta si vybírá členy RPK.Pokud se jim někdo nelíbí,tak ho nejmenují a je v jejich kompetenci si tam dosadit v podstatě kohokoliv.Svazy navrhují.ASCHK schvaluje.Toť vše.

Re: Re: kdo do RPK ??

(jiří , 14. 11. 2016 21:31)

no vidíte a je to jasné. Navrhuji abyste osobně navštívil chov toho "nejmenovaného" navrženého a pak znovu zhodnotil stanovisko, že měl být kdosi navržený jmenován.
Uvidíme jestli po návštěvě jeho "chocu" budete ještě chtít tohohle človíčka do RPK.

Re: Re: Re: kdo do RPK ??

(Fanóš, 15. 11. 2016 21:44)

Jaksi nechápu tok vašich myšlenek.Jen jsem napsal jak to je s výběrem členů do RPK.Svaz zkrátka hraje jenom podružnou roli.Nevím proč bych měl jmenovat konkrétní lidi.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50

následující »