Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuze

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Webové stránky

(Míra, 27. 10. 2016 11:48)

Zdravím a naprosto souhlasím, i já už nejsem členem, svaz který takto pracuje je pro mne k ničemu, navíc mám za to, že likviduje noriky a to mně vadí ze všeho nejvíc.

Re: Re: Re: Webové stránky

(Fanóš, 27. 10. 2016 13:56)

Míro zdravím.Mám za to,že letos nebyl vybrán ani jeden norický hřebeček do odchovny.Přitom se hlásalo,že se nemusí dovážet z ciziny,že si náš chov vystačí sám.Fakt je to banda šašků.

Re: Re: Re: Re: Webové stránky

(Míra, 27. 10. 2016 17:51)

Také zdravím, jak si náš chov N může vystačit, když se asi 30 norických hřebců "převedlo" do SN o klisnách nemluvě. Zůstalo asi kolem 20 ti hřebců. Jak to nazvat, vytunelování PK Norika ? Přeji hezký večer.

Re: Re: Re: Re: Re: Webové stránky

(Petr, 27. 10. 2016 18:38)

Já Vás též zdravím,chci jen upřesnit,že do 60ti denního testu byl vybrán jeden hřebec Norika a plně s Vámi souhlasím o vytunelování.Ještě bych Vás chtěl informovat o výběru hřebců norických v Proseči kde jsem se byl podívat.Pan Hrnčíř měl hřebce dobře připravené,ale potom nastoupil s dvěma soukromými noriky člen RPK a předsednictva a též komisař na ZV klisen pan Pfeifer.To co předvedl byl "koncert",kdyby to někdo natočil na video tak to by byla instruktáž jak to nemá vypadat bylo to hrozné.Nedá se to popsat,bylo tam dosti lidí,kteří by Vám to potvrdili.Jestli takové lidi máme v čele a tito mají jít příkladem a rozhodovat o našich koních tak je to pro nás likvidační a potěš nás pánbůh.Přeji krásný den.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Webové stránky

(Fanóš, 28. 10. 2016 14:19)

Samozřejmě že přednost mají jen někteří chovatelé.Pak jsou chovatelé,ke kterým se nikdo na hříbě nepřijede ani podívat.A to jen díky tomu,že se dokázali ozvat a upozornit na chyby.To co píše Petr je holý fakt.U nás v JČ byl vždy kvalitní chov norika a to díky PP Netolice.Jak to vypadá teď. Takřka nic se nezachovalo a když tak se z toho nějakým záhadným způsobem stal SN.Proč se asi snižovaly PSG? Dotace vládnou.To je celé.A ve vedení svazů jsou nacpaní samí odborníci a sběrači funkcí.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Webové stránky

(Míra, 28. 10. 2016 17:09)

No tak si Fanoši představte, že např. Nero ze Žitné je SN, Streiter z Netolic též....další a další. Je to proto, že u SN chyběli asi ve třetí generaci hřebci s původem SN a nebylo by možno docílit dotací na genový zdroj.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Webové stránky

(Fanóš, 29. 10. 2016 22:15)

Chlapi. Byl letos vůbec vykoupen nějaký norický hřebeček do odchovny?

Re: Webové stránky

(Martina Kosová, 31. 10. 2016 10:53)

Dobrý den,
Vážení pánové, velmi mě mrzí Vaše nespokojenost. Předpokládám, že nemá smysl zde připomínat, že uvedené informace jsou již druhým rokem shrnuty ve Zpravodaji, který každý člen obdržel do své schránky. Dále se Svaz se prezentoval na obou "koňských" výstavách, kde se mohl každý informovat o veškerém dění. Jsme rádi, že takových zájemců nebylo málo. Jako členové ASCHK se samozřejmě nechlubíme výhodami, které plynou pro naše členy právě z tohoto členství. Pravdou je, že článků o chladnokrevnících by v časopisu Koně mohlo být více. Stránky, které jsou v současné době koncipovány jako to nejlevnější řešení, mají své (nemalé) chyby, ale věřte, že na jejich odstranění se intenzivně pracuje. Stejně jako na tom, co bychom jako Svaz svým členům měli nabídnout navíc. Svaz je ovšem společenství lidí, kteří mají stejný zájem, stejný směr činností a zejména chtějí stejnou měrou přispět do fungování dané oblasti. V současné době vím asi o čtyřech aktivních chovatelích, kteří chtějí spolupracovat a jsou konkrétně schopni formulovat, co od Svazu očekávají a zároveň jak společně posouvat chov chladnokrevných plemen. Pane Aloisi, pana ing. Cermana si nesmírně vážím, ale troufám si říci, že vzpomínka na něj zde chybí zejména z důvodu, že si na to nikdo z nás netroufl. Prostě jsme zaváhali a pravděpodobně jsme čekali, že se objeví nekrolog od někoho panu Cermanovi blízkého, a jeho vzpomínku zde rádi zveřejníme. To se nestalo a je to ostuda. To je pravda.
Chov norického koně likvidují zejména dotace na genetický zdroj. A ani rada plemenné knihy není jednotná v tom, zda chováme tzv. "českého" norického koně, nebo je zde chovaný norik součástí populace původního norika rakouského. Poslední úprava ŘPK Norika je toho jasným důkazem.
Vaše připomínky jsou sice věcné, ale uvědomte si prosím nejdříve kolik stojí profesionální vedení webových stránek, jak jsou placení webmasteři, kteří aktualizují stránky pokud možno denně a zjišťují, které informace jsou pro uživatele ty nejužitečnější. A pak si přepočtěte členské příspěvky od 100 (toto číslo je absolutně neaktuální..., dnes jsme pravděpodobně na polovině, jelikož z hlediska ASCHK může být členem jakéhokoliv oblastního spolku) členů. Z čehož ve Svazu zůstává od každého 250. Není to spíše směšné? Opět se velmi těším na Vaše konkrétní návrhy na zlepšení fungování Svazu a zejména na získávání financí. Rádi bychom rozjeli projekt týkající se vzdělávání chovatelské veřejnosti. Máte nějaký typ? Dále se velmi osvědčili přehlídky hřebců, rádi bychom držitele, kteří jsou ochotni přijet i z větších vzdáleností nějak ocenili, jistě máte nějaký nápad. Tak bych mohla pokračovat do nekonečna. Opakuji, že jsem vděčná za ty chovatele, kteří si nevětrají játra na diskuzi, a s konkrétními připomínkami přijdou , zavolají, napíšou email a HLAVNĚ navrhují možná řešení. Není jich mnoho, ale díky nim vím, že jdeme správnou (kostrbatou) cestou.

Re: Re: Webové stránky

(Fanóš, 31. 10. 2016 22:01)

Kde vzít finance? To by nebylo tak těžké.Již před několika lety řada chovatelů navrhovala vystoupení z ASCHK jako to udělali teplokrevníci.Vést si sami PK na genové zdroje a dostávat finance přímo.Takto si za peníze chlaďasů vyváží Dražan s Políčkem prdel po evropě a na ch. koně uvolní nezbytné minimum.A hlavně nepište že by to nešlo a bylo by to složité.Nebýt peněz z GZ chladnokrevníků,tak by ASCHK své haflingy,poníky a osly mohla leda tak prodat do buřtů.

Re: Re: Webové stránky

(Míra, 1. 11. 2016 8:47)

Dobrý den, cenim si toho, že alespoň někdo z předsednictva zde na diskusi vystoupil. Nejsou náhodou tyhle stránky a okénko "Diskuse" od toho? Abychom zde získávali informace, řekli si co je dobře a co je špatně? Vy tomu říkáte větrání jater, já diskuse. Nějaké "soukromé" maily, nebo setkání bez účasti ostatních chovatelů, si myslím, není úplně tak akorát. Tady si každý může přečíst, veřejné návrhy, kritiku i chválu a vyjádřit se k tomu, dávat připomínky apod. Jedna valná hromada za rok chovatelů tří plemen nestačí. Dlouhodobá nízká účast také o něčem vypovídá. Co se týká norika, je to prostě norik bez přívlastků. Ani Němci si nedovolili dávat přívlastek, prostě potomky rakouských noriků, nazvali bavorský chladnokrevník a hotovo. Činnost RPK nemá zpětnou vazbu na chovatele.
Teď tady v diskusi padl návrh na řešení(myslím asi od Fanóše), proč ho neprodiskutovat ? Možná si třeba Asociace uvědomí jaké má poslaní a zlepší svoji činnosti ve směru k chovatelům chl. koní. A že má co vylepšovat o tom není pochyb. Pominu-li otázku financí uvedu jeden příklad za všechny...valná hromada ČMB si navrhne člena do RPK, Asociace tento návrh neakceptuje, ba ani svůj postoj nesdělí, natož pak jej odůvodnit. Pak se nedivme postoji členů k Asociaci. Přeji hezký den.

Re: Re: Re: Webové stránky

(Fanóš, 1. 11. 2016 16:05)

To je ten obrovský problém.Asociace je uznané chovatelské sdružení.Svazy ne.Ty mohou jen doufat,že se sem tam něco prosadí.Tzn,že asociace nemusí respektovat navržené členy RPK,ale dá si tam toho,kdo bude držet hubu a krok,což se v součastnosti děje.Jsem hluboce přecvědčen o tom,že svaz a je jedno jestli čmb,nebo schchk, by prosperoval daleko lépe jako samostatný subjekt.

Re: Re: Re: Re: Webové stránky

(Martina Kosová, 2. 11. 2016 13:15)

Dobrý den,
je velmi pravděpodobné, že Svaz by mohl prosperovat a fungovat lépe samostatně. Je tu ale jedno velké ALE. Musel by být veden profesionálně, tedy placení lidé, kteří se budou věnovat činnosti Svazu na plný úvazek, budou schopni psát projekty pro dotace, shánět finance na výstavy a jiné akce, sledovat chov a mít populaci daného plemene v oku od hříbat až po nejstarší zvířata, budou schopni shánět uplatnění a zakázky pro členy svazu a garantovat odborné vzdělání od chovatelů po kočí a po hodnotitele. To je za současné situace prostě nemyslitelné. Počítáme- li u SN 500 koní v PK a dotace na vedení PK je 100 Kč/kus, tak to nejsou peníze, které by výše uvedené činnosti zaštítily. U plemene N je to podobné, možná o pár desítek zvířat více. Svaz chovatelů českého teplokrevníka si to prostě mohl dovolit. Zde se točí peníze o řády jiné, než u nás. Upozorňuji, že mnohé z výše uvedeného dělají členové Rad plemenných knih i nyní a znovu opakuji- ve svém volném čase a zpravidla i ze svých peněz, co se týče například cestovních nákladů a podobně. Pravdou je, že je k tomu nikdo nenutil... Skutečně není zcela jednoduché říci - od teď si vedeme plemennou knihu sami a nikdo nám do toho nekecejte.

Re: Re: Re: Re: Re: Webové stránky

(Alois, 3. 11. 2016 13:52)

Vážená sl .Kosová i já bych Vám rád něco napsal a vyjádřil se kVašim odpovědím.Co se týče financí,já znám jednoho pána,který byl cca 10let v RPK a s nim jsem to diskutoval.On se chtěl dozvědět kolik ASCHK dostává dotací na vedení plemenných knih za chl. koně(jiné příjmy ASCHK nemá),ještě když byl v RPK tak žádal o tento ůdaj p.Políčka,ten mu ho samozřejmně nedal,tak žádal přímo na MZe tam by mu ho dali,ale opět jen se souhlasem ASCHK,tak se dozvěděl jen,že to je dosti velká částka je to 100Kč na chovný kus,ale čtvrtletně.Myslím,že jako pro zaměstnankyni MZe by to nebyl pro Vás problém to zjistit.Když si vezmete kolik zástupců za chl.koně je v prezídiu a ostatních orgánech ASCHK tak to je žalostné.Je třeba se logicky zamyslet,jestli jsou ty dotace tak malé,že ASCHK zaměstnává na plný ůvazek tajemníka,dvě sekretářky,platí tajemníkovi cestovné,pronájem kanceláře v hřebčinci,odměny panu prezidentovi,zahraniční výjezdy apod.Myslím si,že by se jeden člověk ve svazu zaplatil a ještě by zbylo.Souhlasí sVámi,že to nejde ze dne na den a muselo by se vše připravit,ale asi není zájem.
Též jsem se ptal jak je to s tím,že členové RPK si platí ze svého.On mi odpověděl,že oni dostávali placené všechny cesty jak na ZV klisen,zasedání RPK,ZV hřebců zde měli placené i ubytování v hotelu,na přehlídky a ještě dostávali na ZV odměnu a stravu zdarma.Zajímalo by mně jestli to je i dnes nebo se něco změnilo a co si tedy platí ze svého.
Ke vzdělávání chovatelů-ke každému vzdělávání potřebujete lektory a ti bohužel už u nás nejsou nebo jestli myslíte doc.Maršálka,p.Zasadila aj. tak ti to již zkoušeli v Písku a jak to dopadlo víme všichni.Též píšete co by měl dělat profesinál,který by byl zaměstnán na plný ůvazek pro chl.koně,co z toho dělá pro nás pan Políček by mě hrozně zajímalo !
Před dvěma rok jste kritizovali na VH staré vedení a slibovali jak vše bude lepší a lepší,jak se zmiňujete tak máte již "čtyři" ochotné chovatele pro spolupráci (toť veliký ůspěch).
Velice mě mrzí,že svalujete ůbytek Noriků na špatný ŘPK,myslí si,že je to spíše zásluha těch co snížili % krve u SN a převedli hřebce do PK SN.Správně píšete,že hodně v tom hrají dotace,ale v momentě kdy je zrušíte tak to je ůplný konec čistokrevného chovu a už se v tom nikdo nevyzná.
Já jsem chtěl poukázat na slabé webové stránky,píšete,že každý člen dostal nějaký zpravodaj,dle mého názoru by bylo lepší tento zpravodaj dát na stránky,ale nejde o zpravodaj jak jsem již psal jde o ůplně jiné věci (např.odchovny hřebců aj.).Též by mně zajímalo kdo rozhodl o tom,že odchovny budou na hřebčincích a co jste jako RPK pro to udělali a zda jste zaujali nějaké stanovisko.Dopadne to tak,že co si hřebčince vykoupí dají do chovu,do komise si dají svoje lidi co jim to schválí a RPK budou k ničemu.
Jako perličku bych chtěl podotknout že jse taky viděl člena RPK p.Pfeifra v Proseči a opravdu to byl "koncert".
Závěrem bych Vám chtěl popřát mnoho ůspěchů ve Vaší práci a prosím Vás zamyslete se nad tím co chcete udělat pro chovatele a uvědomte si,že Vy ty koně nemáte a chovatelům to neztěžujte.Je opravdu více nespokojených chovatelů,ale ti bohužel už nikdo nepřesvědčí.

Re: Re: Re: Webové stránky

(jiri, 2. 11. 2016 18:17)

valná hromada ČMB si navrhne člena do RPK a kdosi jej neakceptuje - prosím koho myslíte tím navrženým ???

Označování hříbat

(linda, 21. 10. 2016 11:59)

Jako chovateli se mi nelíbí jiná věc - a to poslední 2 roky (po změně inspektora) zkušenosti s označováním hříbat.
Na Valné hromadě ( volební) jsme byli z ČPI upozorňováni, jak máme co nejdříve ( tuším do 14 dní) hlásit narození hříbat. Několik měsíců hlášenky o narození odeslány, a v září chovatel musí urgovat inspektora, aby přijel vypálit ( což se stalo začátkem září) - ale Průkazy od hříbat doposud nikde. Existují i lhůty pro inspektory, do kdy musí hříbata označit? Není to jen má zkušenost, že to nechávají na poslední chvíli, pak se to hromadně nahrne vše na evidenci a na Průkazy od hříbat jsou čekací doby stále delší.

chov

(Ertlova, 13. 10. 2016 12:24)

Dobry den chtěla bych se zeptat jaka je povaha SN a co všechno obnáší jeho výchova.Máme 7 měsíčního hřebečka a chceme ho na rekreaci a jako dobrého kamaráda.Předem děkuji za odpověd

VZ klisen

(Jana Voráčková, 10. 10. 2016 10:59)

Dobrý den, metodiku a podmínky najdete v dokumentech ke stažení na tomto webu. Další info Vám poskytnu na vorackovajana@seznam.cz, tel: 725922530

Co obnáší výkonnostní zkoušky 3. Letých klisen,?

(Sabina, 24. 9. 2016 21:19)

Hezký den, na jaře příštího roku bych se ráda zúčastnila VZ. Nikde jsem ale nenašla, jak to funguje... Jsem naprostý laik. Ráda bych věděla, zda v jednospřeží-dvojspřeží si musím obstarat vlastní vlečku a jak to tam vlastně chodí. Děkuji za odpovědi.

Re: Co obnáší výkonnostní zkoušky 3. Letých klisen,?

(David, 5. 10. 2016 20:08)

Dobrý den,kůň před samotnýma zkouškama musí projít svodem.První dvě disciplíny(drezura a parkur) v zápřeži ve vozu (vlečce,kočáru...) můžete jet v páru nebo v jednáku.Třetí disciplína se jezdí v saních a to už jen v jednáku.Vůz můžete mít svůj nebo záleží na domluvě zda vám ho tam půjčí.

NP Šumava opět a znova

(linda, 26. 6. 2016 12:14)

Pořad Nedej se plus: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10782831463-nedej-se-plus/216562248410021-otevreno-nebo-zavreno/#shadowContent
- zaujalo od 14 min. vyjádření Ing. Jana Kozla, náměstka - srovnání, jak škodí těžba koněm lesu oproti harvestoru.... takové odborníky nám plodí naše vysoké školy? Asi člověk na svém místě...


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50

následující »