Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuze

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Re: Sany,plemeny hrebec

(Veronika, 2. 1. 2017 16:55)

Mohl být mezi námi ještě mnoho let, ale u vás opravdu dožil.

Re: Sany,plemeny hrebec

(Ivo Heč , 10. 1. 2016 19:39)

Já slyšel že váš tatínek tohohle koně chtěl tak dobře nechápu tuhle otázku, to že nebyl kůň vakcinován za tohle odpovídá snad Tlumačov

Re: Re: Sany,plemeny hrebec

(Kartusova Ilona, 27. 1. 2016 16:06)

Dobry den,nevim od koho mate tyhle informace ze si hrebce Sanyho muj tatinek sam vybral ale skutecnost je takova ze byly tri varianty hrebcu a nakonec byl nabidnut Sany.Kdyby muj tatka tusil v jakem vyzivnem a zanedbanem stavu hrebec je nesouhlasil by s tim.Bylo mu receno ze hrebec je v poradku,kdyz pro neho jel k p.Andrlemu mel sto chuti se otocit a odjet.Ptate se proc to neudelal??? Je to jednoduche,ten kun za to nemuze a muj tatka je hrebcak ktery to dela srdickem!!!!!! Jeste se vas zeptam,myslite si kdyby si opravdu muj otec hrebce vybiral ze by chtel Sanyho???? Ne,chtel by Mazuta2 nebo patriota.Pekny den preji

Re: Re: Sany,plemeny hrebec

(Kartusova ilona, 29. 4. 2016 12:04)

Za ockovani hrebce zodpovida majitel stanice kde hrebec stoji,maji to ve smlouve

Re: Sany,plemeny hrebec

(Tomáš, 25. 1. 2016 20:10)

dobry večer,ja znám i pana adrleho i pana kartuse,myslim si že jsou opravdovy konáci kteří konum rozumí, ale pan andrle určitě nemůže zato že sany nebyl očkován když u neho stravil jednu noc a apak si ho pan kartus odvezl,takže si myslim že na pana Andrleho někdo hází jenom špinu.pan andrle je člověk který pro koně vždy delal všechno, takže si myslim že mu nikdo nemá co vyčítat. hezky večer.

Re: Re: Sany,plemeny hrebec

(Ilona Kartusova, 27. 1. 2016 16:54)

Dobry den Tomasi,my osobne nehazeme spinu na p.Andrleho ale je zarazejici ze clovek jako on ktery je ve vyssich funkcich svazu cmb neresi ze predava hrebce v takovem spatnem stavu z jedne stanice na druhou.Podotykam ze nejde o prvniho hrebce ktery k nam prisel ve spatnem stavu.?Muj tatka dela kone srdcem a dokazal jim zivot prodlouzit a dozit v klidu.Jen uz nechci aby bylo samozrejmosti ze kdyz je nekde hrebec znicen tak se da Kartusovi at ho da do poradku.Za ockovani zodpovida drzitel stanice a Tlumacov to ma kontrolovat,tudiz vina je na obou stranach.Pokud semnou chcete rozvinout debatu nestydte se napsat cele sve jmeno,ja se podepsala a ke svemu prijmeni se hlasim,zkuste to taky Tomasi,pekny den preji Kartusova Ilona

Re: Re: Re: Sany,plemeny hrebec

(Petr Sidimák, 11. 3. 2016 22:06)

Dobrý den vážená paní nebo slečno. Nechápu, proč si to s panem Anderlem nevyříkáte spolu s otcem z očí do očí, ale řešíte to přes veřejný web, kde se dá napsat cokoliv. A proč neřešíte hřebčáka, který měl Sanyho na starosti ? Dovedu si představit, že když vám přivezou koně na 1 den a je dopředu již domluven odvoz, tak se může něco opomenout. Ostatně - kdo je neomylný ? Pana Anderleho znám mnoho let jako člověka, který kdykoliv poradí nebo pomůže, když je potřeba, vždy ve prospěch koní. A že se těší náklonnosti Hřebčinců ? Není přece náhoda, že má autoritu také i u nových ředitelů obou Hřebčinců. Neznám nikoho jiného z vedení svazu, který by se na úkor svého osobního či rodinného času účastnil kdejakých akcí či jednání kolem chladnokrevných koní. Třeba si o tom v klidu promluvíme na Valné hromadě v Ostrovačicích.
S pozdravem Petr Sidimák.

Re: Re: Re: Re: Sany,plemeny hrebec

(Kartusova ilona, 29. 4. 2016 12:12)

Dobry den,je mi jedno kolik reditelu ma rado p.J.A at se tesi oblibe pana boha nebo lucifera je mu to ode me prano,jde o jeho pristup k teto situaci,postavil se k tomu jako malej kluk,taky reseni,je to k smichu,pekny den preji Kartusova Ilona

Re: Sany,plemeny hrebec

(Tomáš, 25. 1. 2016 20:11)

dobry večer,ja znám i pana adrleho i pana kartuse,myslim si že jsou opravdovy konáci kteří konum rozumí, ale pan andrle určitě nemůže zato že sany nebyl očkován když u neho stravil jednu noc a apak si ho pan kartus odvezl,takže si myslim že na pana Andrleho někdo hází jenom špinu.pan andrle je člověk který pro koně vždy delal všechno, takže si myslim že mu nikdo nemá co vyčítat. hezky večer.

Re: Sany,plemeny hrebec

(Aleš Bělík, 11. 3. 2016 23:35)

Ahoj Ilonko, víš přece že Bobánka všichni známe. Ale na každého jednou dojde,tak se nezlob to Ti nesluší a táta to dá určitě do pořádku, měj se hezky Aleš.

Diskuze

(Petr, 18. 11. 2016 11:10)

Vážení,přečetl jsem si několik komentářů a chci i já přispět.Předně bych chtěl ukončit komentář kdo do RPK.Po diskuzi sjedním chovatelem (bývalý člen RPK a SCHČMBK)jsem se dozvěděl,že to je stará záležitost do RPK byl zvolen na VH pan Konečný,který se ovšem nelíbil ASCHK a tak na tento popud byl zvolen předsednictvem pan Šlancar,ovšem to bylo proti stanovám tak se po delší době opět objevil v RPK pan Konečný (myslím si že právem).
Dále bych chtěl vyzvat p.Kosovou aby si uvědomila význam slova diskuze,zatím jen vyvrací názory ostatních a nediskutuje.Nelíbí se mi,že např.píše,že nemá svaz nic společného z ČMBk,proč se tento svaz jmenuje Svaz chovatelů chl. koní ?Když pan Alois na tuto věc již dříve poukazoval nikdo se neozval.Já bych tomu dal název Svaz chovatelů N a SN,vždyť se píše jen o nich.Třeba se mýlím neboť se v tom již nikdo nevyzná (v posledních zápisech předsednictva jsou omluveni jako členové předsednictva pánové Anderle a Holčapek ????).Taky mě zarazilo jak se p.Kosová postavila k problematice UCHS,ještě nic nikdo nezjišťoval a už se napíše,že je to nereálné (asi se spíše nechce).Je třeba p.Kosová si uvědomit,že jste šla do předsednictva dobrovolně a Vy tu jste pro chovatele a ne oni pro Vás.K paní Svobodové-plně s Vámi souhlasím ohledně praktiků a teoretiků,ale myslím si,že těch teoretiků je dnes více a ti se špatně přesvědčují o jiném názoru a praktici.kteří zde jsou tak byli odstaveni na druhou kolej (asi do toho moc kecali) a už je asi žádná iniciativa nebaví (např.pan Vančura,Malát,Fanóš a jiní).Jinak souhlasím s názorama pana Aloise,panaMíry a pana Fanóše ,je vidět,že aspoň někdo má zájem.
Taky mě velice zaráží,že na předsenictvu se probírají jen závody a nic jiného.Zde je vidět.že chl.koně jsou již převážně hobby koně a ne pracovní koně tak jak to říkal kdysi v roce 2013 pan Malát v časopise Jezdectví a byl za to p.Svobodovou zkritizován (viz.článek na Chladnokrevnících).Myslím si že toto bohatě stačí pro zamyšlení i když problémů je víc,ale tím největším je ASCHK jako UCHS,dokuď se toto nezmění k žádnému pokroku se nedostanem.

Re: Diskuze

(Martina Kosová, 18. 11. 2016 14:03)

Dobrý den,
jen upřesním několik Vašich připomínek. Nenapsala jsem, že Svaz chovatelů chladnokrevných koní nemá nic společného s ČMB. Ale za jeho šlechtění je zodpovědný Svaz chovatelů ČMB. Tak to kdysi bylo rozhodnuto. Oproti mým dřívějším představám si dnes myslím, že SCHCHK by měl sdružovat chovatele všech tří plemen. Tak to však není. ČMB má svou Radu plemenné knihy volenou svazem ČMB. A jediné co mi vadí, že vzhledem k nefunkčnosti Svazu ČMB se jeho problémy řeší zde. Nejsme všemohoucí a nevyřešíme všechny problémy světa.
Pokud mé příspěvky na Vás působí že pouze vyvracím něčí názory, velice mě to mrzí. Snažila jsem se vysvětlit jak současná situace vypadá, a uvádět skutečnosti na pravou míru.
Do předsednictva i do Rady PK SN jsem vstupovala dobrovolně. Nestěžuju si. Ale fráze o tom, že my tu jsme pro chovatele a ne oni pro nás? No proč ne...
No a k UCHS, můžu Vás ujistit, že jsme toho zjišťovali dost. Možnosti, jak se stát samostatným UCHS existují. Dle plemenářskéh zákona ve vedení takového sdružení (chcete- li předsednictvu), musí být 5 vysokoškolsky vzdělaných lidí. Máme je? A pokud bychom se skutečně rozhodli z ASCHK vystoupit jako Svaz, není problém, ale vedení plemenné knihy dále zůstane v ASCHK, dokud ona SAMA se tohoto nevzdá, aby se toho mohlo ujmout jiné sdružení a stát se UCHS. A to i kdybychom měli sebevětší členskou základnu. Tak je to dané zákonem (to, že vznikal na míru asociacím a jiným, už dnes nevyřešíme...)
Mám dojem, že stále vysvětluji, obhajuji a stejně je to špatně. Materiály ke studiu jsou. Plemenářský zákon, novelizovaný řád plemenné knihy SN (kde je upraveno i volení a uznání členů do RPK) a další. Naleznete- li cestu, jak založit UCHS, ujmout se vedení plemenných knih chladnokrevných plemen, prosím sem s tím. Dle mého názoru Svaz není dost silný na to, aby ustál vše co by nastalo. Když už teď, kdy jde o určitou snahu dobrovolníků, jste přesvědčeni, že si vymýšlíme, nic neděláme a lovíme funkce. Co až by šlo o funkce placené s obrovskou dávkou zodpovědnosti? Kdo by do toho šel? Příští valná hromada je volební, opět je zde jedinečná šance zvolit konečně někoho kdo to všechno zachrání. Těším se na to. Opravdu.

Re: Re: Diskuze

(Petr, 18. 11. 2016 16:25)

Děkuji za odpověď,je ůplně dostačující a přesně taková jakou jsem čekal.Ohledně UCHS to vše je pravda akorát jsem nenašel v Zák. těch 5 lidí (asi jsem špatně koukal).Mě jen zaráží,že jsme sice zjišťovali ale o nic se nepokusili !! O tom,že se vzdá vedení PK ASCHK může rozhodnout VH pokud já vím tak o tom chtěl dát vloni hlasovat dnes již zesnulý Ing.Cerman ale bohužel pan Dražan to nedovolil (proč asi ?).Je pravda,že dnes to už nikdo z Vašeho předsednictva nedokáže.Mně se hlavně líbí ta Vaše poslední věta jak se těšíte kdo to zachrání-je třeba si uvědomit,že od toho tam jste vy,kteří jste tam dobrovolně.Závěrem je třeba souhlasit s panem Fanóšem dělat si to podle sebe a pro svoji radost (ono totiž nic jiného nezbývá).A paní Kosová za šlechtění a chov ČMBk odpovídá ASCHK a ne žádný svaz.Nebudu se již dál vyjadřovat a přeji Vám hodně ůspěchů.

Re: Re: Re: Diskuze

(Martina Kosová, 18. 11. 2016 18:13)

Pane Petře, vážím si vašich znalostí. A myslím, že je zbytečné se zde chytat za slovo. Za šlechtění ČMB je zodpovědná ASCHK, ale jako hlavního partnera si vybrala Svaz ČMB. Proto je Rada PK ČMB složena a volena členy tohoto Svazu. A ano, my jsme za všechno zodpovědní ... dobrovolně. Vidíte ten rozpor?
Zaráží vás, že jsme se o nic nepokusili? Příprava podkladů je snad to nejzákladnější co lze udělat, ke všemu ostatnímu, co dobrovolně a rádi děláme, včetně odpovídání zde na diskuzi anonymním účastníkům.
Jen prosadit novou verzi Řádu PK SN stálo mnoho sil. O tom jsme zde informovali. A odezva? Pan Dražan má pravdu! Protože my nejsme ti odborníci...
Takže ať uděláme nebo neuděláme cokoliv, vždy to nebude někomu po chuti. Když vyzveme k připomínkování jakéhokoliv dokumentu, nic. Členové neexistují. Pouze na diskuzi. Když je opravdu potřeba svůj názor vyslovit, ticho po pěšině. A dá- li letošní valná hromada předsednictvu Svazu mandát tomu, aby Svaz vystoupil z ASCHK, je nutné mít připraveno vše co k tomu patří a členy Svazu s tím seznámit. Včetně toho, že členský poplatek 350 Kč pro servisní a profesionální organizaci bude málo. Je velmi jednoduché z anonymní diskuze volat po revoluci a změně.
A závěrem- já se za svou činnost ve Svazu nestydím, za vším co jsem udělala si stojím. A co jsem neudělala, možná přijde. A myslím, že nejsem sama. Zarazila mě absolutní nečinnost a nezájem většiny členů. Dokonce i zde zpravidla diskutují ti, co členy nejsou a nebudou.
Za přání mnoha úspěchů děkuji. Stále ještě i přes toto všechno je dost elánu a ideálů v tom, že to půjde.Díky.

Re: Re: Re: Re: Diskuze

(Jindriska, 18. 11. 2016 18:30)

Děkuji za výše uvedenou diskuzi! Hodně jste nám zjednodušeně rozkryli (MK a Petr) a vysvětlili (nejenom mně)! Oceňuji.

Re: Re: Re: Re: Diskuze

(Martina Kosová, 18. 11. 2016 18:47)

Omlouvám se, s těmi pěti osobami to byl omyl. Počet asi není stanoven, ale musí to být vysokoškolsky vzdělaní lidé...

Re: Diskuze

(Šlancar Václav, 1. 1. 2017 15:44)

Prosím reaguji na pana Petra z 18 .11. já nikdy v radě plemenné knihy ČMB nebyl ani sem nebyl navržen ani jinak zvolen máte špatné informace.JInak přeji všem zdravý a ať VÁM KONĚ JDOU

Poděkování

(Jindriska, 15. 12. 2016 13:40)

Děkuji Svazu a potažmo konkrétním osobám za to, že já a majitel firmy, vystavovatel klisny v Pardubicích, jsme obdrželi v posledních dnech "cesťák" dle smlouvy na účet.

Tedy shrnu: VYSÍLÁM KLADNOU ODEZVU na náplň a činnost svazu.

Neznamená to, že nemám připomínky a jsem ochotna je kolektivně řešit, byť i vzrušenou diskuzí.
Přidá se někdo další s pozitivním příspěvkem?

rada

(Petr, 5. 12. 2016 13:12)

Dobrý den
chtěl bych se zeptat jaké jsou podmínky pro možnost kandidovat do rady pk. Popř. do kdy je třeba podat nějaká přihláška nebo něco podobného. Děkuji

Re: rada

(Martina Kosová, 5. 12. 2016 14:27)

Dobrý den,
členy RPK navrhuje předsednictvo Svazu a volí valná hromada.
Obraťte se prosím (stačí emailem) na předsedkyni - Janu Voráčkovou (v kopii na ostatní členy předsednictva) se stručnou informací o Vás a dál myslím s nominací nebude problém. Volební valná hromada je až v roce 2018 (bohužel).


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54

následující »