Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuze

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Re: Re: Webové stránky

(Martina Kosová, 2. 11. 2016 13:15)

Dobrý den,
je velmi pravděpodobné, že Svaz by mohl prosperovat a fungovat lépe samostatně. Je tu ale jedno velké ALE. Musel by být veden profesionálně, tedy placení lidé, kteří se budou věnovat činnosti Svazu na plný úvazek, budou schopni psát projekty pro dotace, shánět finance na výstavy a jiné akce, sledovat chov a mít populaci daného plemene v oku od hříbat až po nejstarší zvířata, budou schopni shánět uplatnění a zakázky pro členy svazu a garantovat odborné vzdělání od chovatelů po kočí a po hodnotitele. To je za současné situace prostě nemyslitelné. Počítáme- li u SN 500 koní v PK a dotace na vedení PK je 100 Kč/kus, tak to nejsou peníze, které by výše uvedené činnosti zaštítily. U plemene N je to podobné, možná o pár desítek zvířat více. Svaz chovatelů českého teplokrevníka si to prostě mohl dovolit. Zde se točí peníze o řády jiné, než u nás. Upozorňuji, že mnohé z výše uvedeného dělají členové Rad plemenných knih i nyní a znovu opakuji- ve svém volném čase a zpravidla i ze svých peněz, co se týče například cestovních nákladů a podobně. Pravdou je, že je k tomu nikdo nenutil... Skutečně není zcela jednoduché říci - od teď si vedeme plemennou knihu sami a nikdo nám do toho nekecejte.

Re: Re: Re: Re: Re: Webové stránky

(Alois, 3. 11. 2016 13:52)

Vážená sl .Kosová i já bych Vám rád něco napsal a vyjádřil se kVašim odpovědím.Co se týče financí,já znám jednoho pána,který byl cca 10let v RPK a s nim jsem to diskutoval.On se chtěl dozvědět kolik ASCHK dostává dotací na vedení plemenných knih za chl. koně(jiné příjmy ASCHK nemá),ještě když byl v RPK tak žádal o tento ůdaj p.Políčka,ten mu ho samozřejmně nedal,tak žádal přímo na MZe tam by mu ho dali,ale opět jen se souhlasem ASCHK,tak se dozvěděl jen,že to je dosti velká částka je to 100Kč na chovný kus,ale čtvrtletně.Myslím,že jako pro zaměstnankyni MZe by to nebyl pro Vás problém to zjistit.Když si vezmete kolik zástupců za chl.koně je v prezídiu a ostatních orgánech ASCHK tak to je žalostné.Je třeba se logicky zamyslet,jestli jsou ty dotace tak malé,že ASCHK zaměstnává na plný ůvazek tajemníka,dvě sekretářky,platí tajemníkovi cestovné,pronájem kanceláře v hřebčinci,odměny panu prezidentovi,zahraniční výjezdy apod.Myslím si,že by se jeden člověk ve svazu zaplatil a ještě by zbylo.Souhlasí sVámi,že to nejde ze dne na den a muselo by se vše připravit,ale asi není zájem.
Též jsem se ptal jak je to s tím,že členové RPK si platí ze svého.On mi odpověděl,že oni dostávali placené všechny cesty jak na ZV klisen,zasedání RPK,ZV hřebců zde měli placené i ubytování v hotelu,na přehlídky a ještě dostávali na ZV odměnu a stravu zdarma.Zajímalo by mně jestli to je i dnes nebo se něco změnilo a co si tedy platí ze svého.
Ke vzdělávání chovatelů-ke každému vzdělávání potřebujete lektory a ti bohužel už u nás nejsou nebo jestli myslíte doc.Maršálka,p.Zasadila aj. tak ti to již zkoušeli v Písku a jak to dopadlo víme všichni.Též píšete co by měl dělat profesinál,který by byl zaměstnán na plný ůvazek pro chl.koně,co z toho dělá pro nás pan Políček by mě hrozně zajímalo !
Před dvěma rok jste kritizovali na VH staré vedení a slibovali jak vše bude lepší a lepší,jak se zmiňujete tak máte již "čtyři" ochotné chovatele pro spolupráci (toť veliký ůspěch).
Velice mě mrzí,že svalujete ůbytek Noriků na špatný ŘPK,myslí si,že je to spíše zásluha těch co snížili % krve u SN a převedli hřebce do PK SN.Správně píšete,že hodně v tom hrají dotace,ale v momentě kdy je zrušíte tak to je ůplný konec čistokrevného chovu a už se v tom nikdo nevyzná.
Já jsem chtěl poukázat na slabé webové stránky,píšete,že každý člen dostal nějaký zpravodaj,dle mého názoru by bylo lepší tento zpravodaj dát na stránky,ale nejde o zpravodaj jak jsem již psal jde o ůplně jiné věci (např.odchovny hřebců aj.).Též by mně zajímalo kdo rozhodl o tom,že odchovny budou na hřebčincích a co jste jako RPK pro to udělali a zda jste zaujali nějaké stanovisko.Dopadne to tak,že co si hřebčince vykoupí dají do chovu,do komise si dají svoje lidi co jim to schválí a RPK budou k ničemu.
Jako perličku bych chtěl podotknout že jse taky viděl člena RPK p.Pfeifra v Proseči a opravdu to byl "koncert".
Závěrem bych Vám chtěl popřát mnoho ůspěchů ve Vaší práci a prosím Vás zamyslete se nad tím co chcete udělat pro chovatele a uvědomte si,že Vy ty koně nemáte a chovatelům to neztěžujte.Je opravdu více nespokojených chovatelů,ale ti bohužel už nikdo nepřesvědčí.

Re: Re: Re: Webové stránky

(jiri, 2. 11. 2016 18:17)

valná hromada ČMB si navrhne člena do RPK a kdosi jej neakceptuje - prosím koho myslíte tím navrženým ???

Označování hříbat

(linda, 21. 10. 2016 11:59)

Jako chovateli se mi nelíbí jiná věc - a to poslední 2 roky (po změně inspektora) zkušenosti s označováním hříbat.
Na Valné hromadě ( volební) jsme byli z ČPI upozorňováni, jak máme co nejdříve ( tuším do 14 dní) hlásit narození hříbat. Několik měsíců hlášenky o narození odeslány, a v září chovatel musí urgovat inspektora, aby přijel vypálit ( což se stalo začátkem září) - ale Průkazy od hříbat doposud nikde. Existují i lhůty pro inspektory, do kdy musí hříbata označit? Není to jen má zkušenost, že to nechávají na poslední chvíli, pak se to hromadně nahrne vše na evidenci a na Průkazy od hříbat jsou čekací doby stále delší.

chov

(Ertlova, 13. 10. 2016 12:24)

Dobry den chtěla bych se zeptat jaka je povaha SN a co všechno obnáší jeho výchova.Máme 7 měsíčního hřebečka a chceme ho na rekreaci a jako dobrého kamaráda.Předem děkuji za odpověd

VZ klisen

(Jana Voráčková, 10. 10. 2016 10:59)

Dobrý den, metodiku a podmínky najdete v dokumentech ke stažení na tomto webu. Další info Vám poskytnu na vorackovajana@seznam.cz, tel: 725922530

Co obnáší výkonnostní zkoušky 3. Letých klisen,?

(Sabina, 24. 9. 2016 21:19)

Hezký den, na jaře příštího roku bych se ráda zúčastnila VZ. Nikde jsem ale nenašla, jak to funguje... Jsem naprostý laik. Ráda bych věděla, zda v jednospřeží-dvojspřeží si musím obstarat vlastní vlečku a jak to tam vlastně chodí. Děkuji za odpovědi.

Re: Co obnáší výkonnostní zkoušky 3. Letých klisen,?

(David, 5. 10. 2016 20:08)

Dobrý den,kůň před samotnýma zkouškama musí projít svodem.První dvě disciplíny(drezura a parkur) v zápřeži ve vozu (vlečce,kočáru...) můžete jet v páru nebo v jednáku.Třetí disciplína se jezdí v saních a to už jen v jednáku.Vůz můžete mít svůj nebo záleží na domluvě zda vám ho tam půjčí.

NP Šumava opět a znova

(linda, 26. 6. 2016 12:14)

Pořad Nedej se plus: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10782831463-nedej-se-plus/216562248410021-otevreno-nebo-zavreno/#shadowContent
- zaujalo od 14 min. vyjádření Ing. Jana Kozla, náměstka - srovnání, jak škodí těžba koněm lesu oproti harvestoru.... takové odborníky nám plodí naše vysoké školy? Asi člověk na svém místě...

Re: NP Šumava opět a znova

(Míra, 28. 6. 2016 11:15)

Pane Bože, ten člověk asi nebyl nikdy v lese, natož, aby viděl svážnici po koních a po harvestoru....

Re: NP Šumava opět a znova

(Tomáš, 12. 9. 2016 7:42)

Na tento pořad jsem upozorňoval již jinde. Pan Kozel je opravdu výkvět. Pravděpodobně nikdy nebyl na místech, kde se harvestorem nadělaly koleje hlubokové přes půl metru, kde byly stromy odřeny až do výšky cca dvou metrů a kde byly naprosto zničeny stávající lesní cesty vč. značených turistických tras. Pan kozel by měl chodit do lesa bos, aby svými botami neponičil kořenové náběhy. I kdyby byl kočí magor, tak nemůže nadělat v lese takovou paseku, jako harvestor.

Prodám

(Sikorová, 8. 9. 2016 7:08)

Prodám 5-ti letého hřebce plemene slezský norik s PP (po Naroku ze Selců), učenlivý, vhodný do tahu a práce v lese, u nás bohužel nevyužitý.Mohu zaslat foto. Volat pouze vážní zájemci, cena dohodou

Re: Prodám

(Sikorová, 8. 9. 2016 7:09)

Telefon : 737 319 825

Pravidla

(Michal, 8. 8. 2016 21:43)

Dobrý večer, slyšel jsem že jsou nová pravidla na rok 2016? je to pravda? pokud ano jaké jsou tam změny.. děkuji předem

Re: Pravidla

(Voráčková Jana, 26. 8. 2016 9:53)

Dobrý den v letošním roce jsou platná pravidla z r. 2015, neměnila se. Viz. kolonka formuláře k závodům pro pořadatele a rozhodčí

jak zacit s konikem

(pavel, 26. 7. 2016 18:46)

dobry den chtel bych si poridit tazneho konika na priblizovani dreva potrebuji poradit co vse obnasi co kolik stoji atd. predem vsem dekuji

% povodných génov

(mišo jurečka, 18. 6. 2016 20:06)

Ako zootechnického laika ma zaujíma mechanizmus výpočtu percenta povodných génov(PNG,PSG,PBG),ktoré zjavne nie je aritmetickým priemerom hodnot rodičov.Zaujímavý je fakt,že nejeden sliezskonorický plemenník má viac povodných norických génov ako žrebci v norickej plemennej knihe.(Zaujímavé by bolo aj obrátené garde t.j.aké% PSG majú norickí plemeníci.viď kauza obnovenia línie Norbert)Táto tematika vraj bola v minulosti vysvetlená na stránkach časopisu "Jezdectví".Myslím,že by to mohlo byť aj na "našich"stránkach.Mňa ako pešiaka chladnokrevného chovu by to zaujímalo.(Staré "jezdectví"nemám.)Prosím znalcov o vysvetlenie.Vopred ďakujem a všetkých zdravím.

Re: % povodných génov

(chlaďas, 22. 6. 2016 8:58)

Tak to by mne také zajímalo. Myslel jste geny "povodné", nebo" podvodné"? :-)

Re: % povodných génov

(Míša, 22. 6. 2016 11:22)

Přeposílám odpověď. p.Políčka

je to prováděno strojově (výpočet dělá Ing. Teplý pro každého jedince).
Jedná se v podstatě podíl krve předků, kteří jsou označeni za 100%
nositele původních genů v rámci rodokmenu toho kterého jedince. Tzn.
máme hřebce kteří jsou určeni jako 100% a v poměrně nedávné době (asi 10
let) jsme přidali ještě klisny. Klisny se více-méně shodují se
zakladatelkami rodin jejichž seznam je v ŘPK.

Zapuštění klisny chladnokrevného typu

(Tereza, 16. 6. 2016 11:46)

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jak je to se zapuštěním klisny chladnokrevného typu. Klisna je evidována v ústřední evidenci a má vystaven průkaz koně. Matka SN otec ČMB. Kobylu využíváme pro práci v lese a zápřahu. Je možno zapustit licencovaným plemenným hřebcem a případně jaké máme na výběr? Moc Vám děkuji za odpověď


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51

následující »