Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuze

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poděkování

(linda, 12. 4. 2015 10:16)

A to jsem někde psala, že je k ničemu?
Podle vás - k čemu je u málopočetných plemen, kde linie mají počty zástupců někdy ani ne co do počtů prstů jedné ruky? ( když ještě všichni v přirozené, část stojí daleko a část vám z různých důvodů nesedí natolik, že byste to na kobylu nikdy nedal) U chladnokrevných plemen, se zoufalým minimem známých skutečností o předcích, do kterých byste prochovával? Ani jejich fotky neznáme.
Jistě liniová má opodstatnění u teplokrevných, rozšířených plemen, kde jsou info shromažďovány, výkonnost zaznamenávána, že se prochovává v linii do předka významných vlastností. Ale u SN - s pár desítkama ročně puštěných kobyl, z nichž víc jak třetina ani nedá hříbě... zajímavý názor.
Čím se teda měla pustit zmíněná Francina z Hollriegel linie? Mizerně plodným a odrbaným Henem? Podměrečným Hegotem? Nic víc ta linie nenabízela. To by asi byl super výsledek oproti synům - hřebcům Nacho S., Steiman, Bar. No ještě že chovatel měl jiný názor.
Veselou neděli přeji :-D
PS: větší význam má přemýšlet, jaké konkrétní živé tvory u malopočetné populace k sobě páruju, než nad úhledným skládáním dvou původů k sobě ;-) jen proto, že někde úplně jinde to svůj význam má.

Re: Poděkování

(Jindriska, 23. 3. 2015 21:47)

Zásluhy nelze nikomu upírat, ale zajímalo by mne, o jaké konkrétní tlaky z MZ a GZ jde? Na co se máme připravit?

Další díl Šumavy v praxi

(Jindriska, 24. 3. 2015 22:03)

Pokračuje se, jen v jiné formě:
http://www.npsumava.cz/cz/1444/9572/clanek/sprava-np-sumava-rozsiruje-nabidku-pro-verejnost-o-jizdy-v-kocaru-dava-pritom-sanci-soukromnikum-s-konmi/

http://www.npsumava.cz/cz/1444/9571/clanek/podminky-pro-spolupraci-kocich-a-spravy-narodniho-parku-sumava-v-regionu-sumavy/

Re: Další díl Šumavy v praxi

(Dibďák, 27. 3. 2015 6:43)

Jsem přesvědčen, že působení chladnokrevných koní na Šumavě (ve větší míře než dosud) je definitivně ukončeno. Vstřícný krok parku je sice krásný, ale náklady na zřízení takové služby jsou příliš vysoké a chladnokrevných koní v potřebných oblastech velice málo. Navíc hodnotící komise ... - raději bez komentáře.

Re: Re: Další díl Šumavy v praxi

(jindriska, 29. 3. 2015 18:08)

Přesto jsou nyní čtyři zájemci o konkurz. Jeden je větší firma z jiného kraje. Nicméně tohle byl záměr studie, nabídnout možnosti živnostníkům, i tak máme každý povinnost postarat se o sebe.

Návrh

(Martin Novotný, 26. 3. 2015 18:16)

Chovatelé Severních Čech Norických koní navrhujou,aby hříbata narozená chladnokrevných typů klisen z 50 procent a více Norické krve ,by měli být zařazeny do PK N,v sedle pálené a na stehně označené N. Neměli by býti již čipovány a zařazeny jako chladnokrevný typ.

Re: Návrh

(Míra, 27. 3. 2015 13:19)

Důvod ?

Re: Re: Návrh

(pavel, 27. 3. 2015 15:39)

myslim že duvod je ten že je malo koni tak by se timto možna rozšířila chovna zakladna neco podobneho jsem slyšel i od jinych lidi

Re: Re: Re: Návrh

(Míra, 27. 3. 2015 17:04)

Pravdou je, že norických hřebců je pouze 22, z toho je ještě jeden zapůjčen na Slovensko....Linií je 11, což je podle mne zbytečně moc. Tuto situaci ale "kříženci" nevyřeší, naopak já osobně tento krok z chovatelského hlediska považuji za krok zpět, když jsme leta "odbourávali" z chovu noriků belgiky. Řešení by bylo vrácení norických hřebců zpět do PK N kam patří, snížit počet linií cca na pět a situaci řešit i ŘPK, namísto barevných odstínů. Mimochodem vyvěsit návrh ŘPK cca 14 dní před jeho schvalováním také není úplně dobře.

pan Ivan Havel

(Jana Voráčková, 25. 3. 2015 11:04)

Dobrý den, prosím napište mi tel kontakt nebo mě kontaktujte na tel: 725922530

Proč

(Ivan Havel, 25. 3. 2015 10:25)

Nevím,z jakého důvodu jsem byl vyškrtnut ze združení a byl přerušen veškerý kontakt.Odpoví mě někdo

K člence jedné RPK

(Jindriska, 23. 3. 2015 23:00)

Předesílám, že znám její slabiny. Protože se známe poměrně dlouho na zažité poměry střídání volebních období rad a předsednictev, rozhodla jsem se důvěřovat její osobě ve funkci svazu a mám pro to tyto důvody:

- je zástupcem "akademické půdy" svým vysokoškolským vzděláním
- v začátku naší společné cesty pracovala pro praxi a vnímám, že pro ni hodlá pracovat i nyní (déle, než jeden rok ve funkci)
- s další inženýrkou - Martinou Hájkovou objely jako studentky velký kus Česka až na Moravu a sesbíraly řadu hodnot z měření slezského norika, norika a čmB, každá pro svoji studentskou práci
- ta tištěná forma práce existuje a stala se největším novodobým souborem čísel a dat o třech místních plemenech
- z obsahu práce jsem čerpala informace jako z učebnice i já a další docenti, kteří se k tomu ale možná nebudou chtít přiznat, protože to byla na dlouhé časy jediná smysluplná práce pro chov chladnokrevníků
- z té práce vím, jak důležitý ukazatel je šikmá délka těla pro rozlišení plemene, protože se řada koní měřila i na dvoře našeho hřebčínka a u dalších z vás a na Klokočově
- druhá Martina "zahučela" kdesi v provozu ministerstva životního prostř. a nepohybuje se v chovu chladnokrevníků. Tedy nevím o ní.
- Ing. Martina Kosová (to je ta členka RPK SN) u koní setrvala a dále působila v týmu GZ pod vedením koordinátorky
- mezitím tu bylo vakuum a mrtvo a nikdo nevěděl, co bude dál s begany, až na špičky inženýrů z rozpadlého státního plemenářského podniku - ti měli podnikatelský záměr s našimi vklady
- ing. Kosová sama projevila iniciativu účastnit se lesní těžby jako vlastní praxe (na Hradčanech v Orlických horách, kde sídlilo jedno sdružení na podporu chovu slezsého norika), také se účastnila i kurzů pro veřejnost, což dokládají fotodokumentace a zápis v pamětní knize návštěvníků
- Takže tedy PRAXE JE NA SVĚTĚ
- občanské sdružení Centrum rozvoje chovu slezského norika Hradčany ji projevilo důvěru, zatímco řada z Vás "spala" a čekala, jak to všechno dopadne. Ing. Kosovou pro její morální kredit a nezatížený odborný úsudek (nechovala koně a neměla potřebu někoho protěžovat, než co viděly její oči a mozek) nominovalo sdružení do rozhodčích funkcí řady akcí, kde na jejích bedrech visela tíha rozhodnutí a nepoškození chovatelů či soutěžících (výstavy a zkoušky ZV II.st.). Zároveň přeměřovala starší koně.
- Získala řadu zkušeností i z druhého břehu, neboť předváděla i klisnu na výstavě (šampionát) za chovatele.
- Následně zastávala i významnou legislativní pozici, takže zná návaznosti legislativy a ovládá komunikační schopnosti.
- Z vlastní zkušenosti vím, že přes rozdílné názory umí navázat na spolupráci.

Je mi jedno, co si kdo o tom myslí, takhle to prostě je a už na tom nemohu nic změnit.
A zase - takže kdo má co na srdci, je očekáván na valné hromadě, protože i já se tam budu ptát a sice to budou personální otázky. Ne proto, že tu někdo "štěká" na radu SN a další, ale proto, že to chci vědět hlavně já, jaký mají další osoby " výrobní program''.

Re: K člence jedné RPK

(Jindriska, 23. 3. 2015 23:04)

P.S.: Samozřejmě platí neměnná pravda, že "Každý je strůjcem svého štěstí".

Přehlídka hřebců

(Jindriska, 23. 3. 2015 22:18)

Jo - super počin. Předpokládám, že při dalším ročníku budou prezentovaní hřebci předvedení také ve výkonu, jako při každé řadové akci chovatelů koní v oblastech, aby měli návštěvníci kompletní informace a náhled na vybíraného plemeníka.
RPK má pak příležitost sbírat data o koních, jejichž životnost je jistě kratší než 20 let. To by asi měla být jedna z činností svazu - sbírat data (pro chovatele i pro GZ, příp UCHS).
V opačném případě - ztráta času.

Protože jsem zastáncem hřebce jako nositele "softwéru", pak obsáhlá přehlídka udělá službu i řadě z Vás.
Toto, čtenáři, považujte za můj konstruktivní návrh, jakou cestou pokračovat.

Re: Jirka Polák

(Jindriska, 23. 3. 2015 21:48)

Zásluhy nelze nikomu upírat, ale zajímalo by mne, o jaké konkrétní tlaky z MZ a GZ jde? Na co se máme připravit?

Jako dobrodruh

(Martina Kosová, 19. 3. 2015 14:26)

Děkujeme všem přispěvatelům do anonymní diskuze za podnětné příspěvky a podporu pro naši práci. Ráda bych upozornila, že všichni členové RPK zde mají uvedeny své adresy, telefonní čísla, nebo emaily. Proto není nic jednoduššího, než oslovit s problémy jednotlivé členy. A pana Aloise konkrétně prosím, aby se ozval a vysvětlil mi, v čem spočívá to dobrodružství účasti v RPK, nebo předsednictvu. Ještě jednou děkuji a přeji všem příjemný den.

Re: Jako dobrodruh

(Alois, 19. 3. 2015 21:17)

Dobrý večer,myslím si paní Kosová,že by jste hlavně Vy měla říct proč jste v RPK,když koně nemáte.Vy totiž s nima nejste denně,neznáte to co potřebují,nevíte jaký je problém s odbytem a jiné a jiné věci kolem chovu.Ono si něco přečíst,párkrát dojít za těmi koňmi a pak o tom psát a diskutovat jak by to mělo být je velice jednoduché.Praxe je ovšem něco jiného.Já Vás ani pořádně neznám jen si Vás pamatuji jak jste objížděla ZV s počítačem a pořád něco měřila.Můj názor je ten,že každý má dělat to co umí a čemu rozumí a když koně nemám tak do toho nemluvím,když mě nikdo do toho nenutí.Je to tak jako když píšu o těch včelách,ale je to hlavně o každém člověku a o jeho svědomí.

Re: Re: Jako dobrodruh

(Svědomí, 19. 3. 2015 21:30)

Přesně jak říkáte. Je to o tom, nestydět se říci svůj názor, v chovu komplexně dokázat stanovovat pravidla a jednat a komunikovat s chovateli. Obávám se, že nestačí umět koně nakrmit... Nebudu Vám vnucovat svoje kvality nebo se obhajovat. Překvapuje mě, že pokud rozumíte chladnokrevnému chovu natolik, sám jste se nepřihlásil do nominace na RPK. Máte- li dojem, že předchozí odborníci toho udělali tolik, nechápu, proč je nyní chov tam kde je, proč chovatelé nikdy nebyli informováni o aktuálním dění a proč vše dělal jeden člověk, tedy pan Políček z ASCHK. Můžete mi věřit, že "rozumět potřebám koní" je sice krásné a záslužné, ale to umí a dělají všichni chovatelé (alespoň v to doufám). Ale nikdo z vás plamenně diskutujících neudělá ani kousek navíc pro to, aby se TO někam hnulo, aby se koně propagovali, aby profese kočí byla na určité a dobře ohodnotitelné úrovni a stále čekáte. Diskutujete a čekáte co kdo udělá, aby jste se vy měli lépe, protože to přece děláte pro ty koně! Upřímně JÁ to nedělám pro koně. Očekávám, že se věci budou nadále vyvíjet tak, aby koně dělali pro mě, protože od toho tu chladnokrevná plemena jsou. A znovu Vás snažně prosím o osobní jednání. Upřímně tato diskuze spěje ke zrušení, nebo minimálně moderování.

Re: Re: Re: Jako dobrodruh

(Míra, 19. 3. 2015 21:58)

No to je něco.....místo diskutovat s chovately, tak diskusi "moderovat", nebo dokonce zrušit. Zrušit by se mělo zřejmě něco jiného,než je tato diskuse a to čím dřív, tím lépe pro chovatele i koně.

Re: Re: Re: Re: Jako dobrodruh

(linda, 19. 3. 2015 22:15)

Míro, co zrušit? Genové zdroje? :-D :-D


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50

následující »