Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuze

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: K člence jedné RPK

(Jindriska, 23. 3. 2015 23:04)

P.S.: Samozřejmě platí neměnná pravda, že "Každý je strůjcem svého štěstí".

Přehlídka hřebců

(Jindriska, 23. 3. 2015 22:18)

Jo - super počin. Předpokládám, že při dalším ročníku budou prezentovaní hřebci předvedení také ve výkonu, jako při každé řadové akci chovatelů koní v oblastech, aby měli návštěvníci kompletní informace a náhled na vybíraného plemeníka.
RPK má pak příležitost sbírat data o koních, jejichž životnost je jistě kratší než 20 let. To by asi měla být jedna z činností svazu - sbírat data (pro chovatele i pro GZ, příp UCHS).
V opačném případě - ztráta času.

Protože jsem zastáncem hřebce jako nositele "softwéru", pak obsáhlá přehlídka udělá službu i řadě z Vás.
Toto, čtenáři, považujte za můj konstruktivní návrh, jakou cestou pokračovat.

Re: Jirka Polák

(Jindriska, 23. 3. 2015 21:48)

Zásluhy nelze nikomu upírat, ale zajímalo by mne, o jaké konkrétní tlaky z MZ a GZ jde? Na co se máme připravit?

Jako dobrodruh

(Martina Kosová, 19. 3. 2015 14:26)

Děkujeme všem přispěvatelům do anonymní diskuze za podnětné příspěvky a podporu pro naši práci. Ráda bych upozornila, že všichni členové RPK zde mají uvedeny své adresy, telefonní čísla, nebo emaily. Proto není nic jednoduššího, než oslovit s problémy jednotlivé členy. A pana Aloise konkrétně prosím, aby se ozval a vysvětlil mi, v čem spočívá to dobrodružství účasti v RPK, nebo předsednictvu. Ještě jednou děkuji a přeji všem příjemný den.

Re: Jako dobrodruh

(Alois, 19. 3. 2015 21:17)

Dobrý večer,myslím si paní Kosová,že by jste hlavně Vy měla říct proč jste v RPK,když koně nemáte.Vy totiž s nima nejste denně,neznáte to co potřebují,nevíte jaký je problém s odbytem a jiné a jiné věci kolem chovu.Ono si něco přečíst,párkrát dojít za těmi koňmi a pak o tom psát a diskutovat jak by to mělo být je velice jednoduché.Praxe je ovšem něco jiného.Já Vás ani pořádně neznám jen si Vás pamatuji jak jste objížděla ZV s počítačem a pořád něco měřila.Můj názor je ten,že každý má dělat to co umí a čemu rozumí a když koně nemám tak do toho nemluvím,když mě nikdo do toho nenutí.Je to tak jako když píšu o těch včelách,ale je to hlavně o každém člověku a o jeho svědomí.

Re: Re: Jako dobrodruh

(Svědomí, 19. 3. 2015 21:30)

Přesně jak říkáte. Je to o tom, nestydět se říci svůj názor, v chovu komplexně dokázat stanovovat pravidla a jednat a komunikovat s chovateli. Obávám se, že nestačí umět koně nakrmit... Nebudu Vám vnucovat svoje kvality nebo se obhajovat. Překvapuje mě, že pokud rozumíte chladnokrevnému chovu natolik, sám jste se nepřihlásil do nominace na RPK. Máte- li dojem, že předchozí odborníci toho udělali tolik, nechápu, proč je nyní chov tam kde je, proč chovatelé nikdy nebyli informováni o aktuálním dění a proč vše dělal jeden člověk, tedy pan Políček z ASCHK. Můžete mi věřit, že "rozumět potřebám koní" je sice krásné a záslužné, ale to umí a dělají všichni chovatelé (alespoň v to doufám). Ale nikdo z vás plamenně diskutujících neudělá ani kousek navíc pro to, aby se TO někam hnulo, aby se koně propagovali, aby profese kočí byla na určité a dobře ohodnotitelné úrovni a stále čekáte. Diskutujete a čekáte co kdo udělá, aby jste se vy měli lépe, protože to přece děláte pro ty koně! Upřímně JÁ to nedělám pro koně. Očekávám, že se věci budou nadále vyvíjet tak, aby koně dělali pro mě, protože od toho tu chladnokrevná plemena jsou. A znovu Vás snažně prosím o osobní jednání. Upřímně tato diskuze spěje ke zrušení, nebo minimálně moderování.

Re: Re: Re: Jako dobrodruh

(Míra, 19. 3. 2015 21:58)

No to je něco.....místo diskutovat s chovately, tak diskusi "moderovat", nebo dokonce zrušit. Zrušit by se mělo zřejmě něco jiného,než je tato diskuse a to čím dřív, tím lépe pro chovatele i koně.

Re: Re: Re: Re: Jako dobrodruh

(linda, 19. 3. 2015 22:15)

Míro, co zrušit? Genové zdroje? :-D :-D

Re: Re: Re: Re: Re: Jako dobrodruh

(Míra, 19. 3. 2015 22:54)

Zdravím Lindo. GZ určitě ne. Spíš peníze, ty jsou příčinou zla :-).

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jako dobrodruh

(linda, 19. 3. 2015 22:57)

To máte pravdu :-)

Re: Re: Re: Jako dobrodruh

(linda, 19. 3. 2015 22:56)

Nevím, jestli se mám řadit mezi "všechny plamenně diskutující " - ale na nic nečekám, že někdo udělá za mne. Dělám, co mě baví ( a dokud mne baví) - teda docela obyčejně - chov. Jak si zpropaguju/ a jak se líbí - tak prodám (nevím v čem se tu hledá problém). Dle hesla - nejbližší pomocnou ruku najdete na konci vlastního ramene... a mít se lépe, to už snad ani nejde :-)

Re: Re: Re: Re: Jako dobrodruh

(Martina Kosová, 20. 3. 2015 8:43)

Lindo, jste jedna z mála. Vaše konstruktivní poznámky v diskuzi jsou přínosem, ať již kritické či pochvalné. Pravděpodobně víte z jakého důvodu chováte plemeno které chováte...

Re: Re: Jako dobrodruh

(Fanóš, 19. 3. 2015 21:41)

To nejste jediný pane Aloisi,kdo viděl p.Kosovou s počítačem.Já jí zase viděl z fotografickým aparátem.No ale má ing. a obrovskou teoretickou přípravu od jednoho manželského páru.Jinak pokus kontaktovat někoho z RPK osobně,je ztráta času.Vy si zkrátka neuvědomujete,že Vás a Vašich nesmyslů mají chovatelé plné zuby.Klidně si plánujte,vymýšlejte hovadiny a plácejte se po cemru jak jste dobrý.Místo aby se zajistil odbyt a prodej,teorizujete o kravinách.Bez odbytu za slušné peníze nebude za pár let chovat nikdo.

Re: Re: Re: Jako dobrodruh

(Udělejte konečně něco, aby se pan Fanóš neměl špatně..., 19. 3. 2015 21:56)

Pane Fanóš, pevně doufám, že lidé, kteří dnes uvažují "zařiďte mi aby mi šlo podnikání", "zařitďte mi odbyt", udělejte všechno za mě, já už pak žrát budu sám... ještě jednou pevně DOUFÁM, že takoví lidé nebudou chovat ani koně, ani rybičky. Ano, vystudovala jsem vysokou školu... pardon, pravděpodobně za VAŠE daně! Upřímně by mě zajímalo, pokud by Svaz zajistil jakoukoliv kvalitní spolupráci související s odbytem, nebo prací v lese, kolik KVALITNÍCH a normálního jednání schopných chovatelů, či kočích bychom mohli nabídnout. Máte namysli nějaké konkrétní nesmysli, kterými Vás tak strašně obtěžujeme? Například to, že po letech podařila přehlídka plemenných hřebců, nebo neustále nabízené možnosti vyjádření a diskuze, kterých se nikdo, až na pár výjimek nezúčastňuje? Řád plemenné knihy SN poskytnutý k připomínkám, které téměř žádné nepřišli? Totéž v případě pravidel? Opravdu nevím čím bychom Vám pane Fanóš udělali radost. Koně za sto tisíc od Vás nekoupíme. Pokud nic neumí. Pokud umí, jsou v současnosti prodejní velice snadno. Ale to je práce....

Re: Re: Re: Re: Jako dobrodruh

(Fanóš, 20. 3. 2015 8:35)

No tak je vidět,že jste fundovaná.Za moje peníze jste nestudovala,protože jste tak o 14dní mladší než já.To Vás trápit nemusí.Trápit by Vás mělo to,že do všeho strkáte nosy,všechno chcete řídit a v podstatě rozhodovat o cizím majetku.Druhá polovina je právě ten odbyt a to hlavně hříbat.Jenže to už Vás nezajímá.Já mám koně v pořádku a umějí pracovat,to nemusíte mít strach.Jenže ani o dobře zaučené koně není zájem. V tomto lžete.A zájem nebude.Jenže se potřebujete dělat důležitými funkcionáři a plácat se po zádech jak jste dobří.Já od nikoho nic nechci.Umím se postarat sám.Jen mi vadí ta šupárna,kterou předvádíte.

Re: Re: Re: Re: Re: Jako dobrodruh

(Petra Šanturovová, 20. 3. 2015 10:01)

Pane Fánoš, já si naopak myslím že o koně kteří umějí je zájem. Nám například stále volají lidé že mají zájem o koně a loni do dokonce došlo tam daleko, že jsme mohli prodat klidně všechny koně, ale to by jsme zase nemohli dělat.
Je jen otázkou co všechno ti koně umějí a jak dobře.
Není to opravdu o tom čekat jestli nám někdo zajistí odbyt hříbat, dospělých koní a nebo dokonce práci v lese , člověk se prostě musí také starat sám.
A jak říká paní Kosová kolik slušných kočích kteří jsou profesně na úrovni je kolem nás. Konkrétně v našem okolí moc ne , spíš bych řekla 80 % opilců , kteří kazí pověst slušným kočím a většinou dělají pod cenu jen aby měli na flašku

Re: Re: Re: Re: Re: Jako dobrodruh

(linda, 20. 3. 2015 12:23)

Fanóši, myslím, že pokud kritizujete přístup někoho v jeho funkci, měl byste být konkrétní - CO PŘESNĚ udělal špatně. A nejlépe, jak byste to udělal vy. Jak píše Petra Š. - oni odbyt na kvalitně vycvičené koně mají ( a vím že dlouhodobě), a třeba já na každoroční hříbata také. Ono je to dost o tom, jak se dokážete prezentovat a jestli to, co děláte/ a kolik za to chcete/, má také kupce. Já jsem z pozice Svazu nezaznamenala žádnou snahu o řízení nebo rozhodování o mém majetku - a to si velmi vážím svobody v tomto státě. Tady mi nikdo nic nenutí, já dělám chov jen podle svého uvážení. Mohl byste být konkrétní?
--- Anebo vůbec, mohli byste být všichni stěžovatelé na současnost konkrétní? Konkrétní neznamená "vyhodit toho nebo toho, protože je takový nebo makový". Aneb, jak tu padla správná poznámka - všichni se na to můžete, nebo jste se mohli hlásit. Do funkcí. Stačí být členem. Možná byste se tu pak o sobě dověděli věcí...

Re: Re: Re: Re: Re: Jako dobrodruh

(Martina Kosová, 20. 3. 2015 13:00)

Ano. Díky anonymní diskuzi pane Fanóš, nemohu absolutně tušit kdo jste a kolik je vám let. A snad to ani vědět nechci. Nos strkáme pouze do toho do čeho musíme. Vás osobně v ničem neomezujeme. Být ve Svazu nemusíte. Chovat kvalitní koně nemusíte. Chovat cokoliv nemusíte. A plácání po ramenou? Zatím po roce fungování opravdu není proč. Snad jen proto, že jsme vydrželi (spíše y). A snažně Vás prosím o konkrétní případ, kterým jsme Vám ublížili, ubližujeme, nebo poškozujeme Vaše podnikání. Doufám, že s tím odbytem je to od Vás jen takové šťouchnutí a vážně to nemyslíte. A nezlobte se, ale ironické poznámky o slečně s počítačem, nebo foťákem jsou snad absolutně mimo veškerou úroveň. Neshazuji vaši práci, snažte se prosím o to samé.

Valná hromada

(Pro všechny, 19. 3. 2015 22:07)

Upřímně se těším na setkání na Valné hromadě! Pevně věřím, že z ní vzejde nejeden návrh kam, jak a proč dál, jak upravit řády plemenných knih ku spokojenosti všech a jak ve Svazu táhnout za jeden provaz. Pevně věřím, že i já věčný teoretik, navíc s titulem, se od praktiků dovím mnoho o zkušenostech z praxe a poučím se ze skutečného vývoje a knihy zahodím! Předpokládám, že mnoho chovatelů, zde nabídne své portfolio, abychom s nimi mohli počítat v případě potřeby spolupráce jak chovatelské, propagační, či pracovní. Od toho tu přece Valná hromada je. Takže NA SHLEDANOU!

Re: Valná hromada

(Martina Kosová, 19. 3. 2015 22:13)

Vážený pane Míro. Stránky Svazu jsou stránky placené. Nikdo se nebrání konstruktivní diskuzi. Ale, pokud se jedná o diskuzi, kde letí jedna pomluva za druhou, a vlastník stránek by se měl v podstatě neustále obhajovat a bránit, bohužel to poškozuje jeho jméno. Proto to tak prostě dopadnout musí. Jde o formu prezentace. A neznám nikoho, kdo by se dobrovolně chlubil nepravdami, které o něm kdosi natřískal do anonymní diskuze. Ale chovatelé nechtějí diskutovat. O tom jsme se přesvědčili. Schovat se za žluté okýnko je víceméně ubohé. Hlavně nepište příjmení!


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50

následující »