Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuze

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Hřebci

(linda, 31. 1. 2015 11:35)

Toto je pochopitelné. Co pochopitelné není - jak je možné, že inspektor zapíše hříbě ze SN klisny po norickém hřebci ( když žádný norik nemá oprávnění působit v PK SN) jako norika??
viz: http://dev.aschk.cz/pk/kun/271936

Re: Re: Re: Hřebci

(linda, 31. 1. 2015 11:40)

Plus další úplně stejný případ: http://dev.aschk.cz/pk/kun/271935

Re: Re: Re: Re: Hřebci

(Míra, 31. 1. 2015 18:24)

No právě, toto by se od doby kdy bylo z rázu SN vytvořeno plemeno dít nemělo. Otázkou, alespoň pro mne je, jak se někteří noričtí hřebci dostali do PK SN. Snad se to časem nějak vystříbří. V PK N moc hřebců nezbylo.

Re: Re: Re: Re: Re: Hřebci

(linda, 31. 1. 2015 19:13)

Žádný norický hřebec v PK SN není, takže takové hříbě je jasný kříženec - pokud oba rodiče neuznává stejná PK. Problém je jen v tom, že v tom mají hokej i inspektoři - měli taková hříbata hříbě označit jako chl. typ a ne zařadit do norika.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hřebci

(Míra, 31. 1. 2015 19:57)

Je jich tam spousta :-)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hřebci

(linda, 31. 1. 2015 20:04)

http://dev.aschk.cz/slezsky-noricky-kun/plemenna-kniha?jmeno=&genzdroj=All&plemenik=1
Žádného nevidím - vy ano?

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hřebci

(linda, 31. 1. 2015 21:15)

Aneb, aby mělo hříbě POP ( patřilo k PK), musí jeho otec mít oprávnění pro tu PK, ve které je zapsána jeho matka. Tedy je-li matka zapsána v SN, musí být otec lic. SN ( hříbě SN). S hřebcem jiného plemene kříženec. Je-li matka zapsána v N, musí být otec lic. N anebo SN z těch, které si RPK k norikům ze SN vybrala ( hříbě N). S jinými hřebci kříženec.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hřebci

(Míra, 31. 1. 2015 21:30)

Ale Lindo já Vám rozumím, že teď to tak je. Ale předtím, jeden příklad za všechny: Streiter z Lán - 5 zapsán jako SN, ale jeho oba rodiče jsou norici a to mně vadí. Tímto způsobem přeci nové plemeno nevzniká.Navíc je to podle mne v rozporu se zákonem o průmyslových právech i o plemenitbě.A o co je SN národnějším plemenem než N když jsme do r. 1918 byli součástí Rakouska-Uherska.Nechci se ale přít, páč to stejně neovlivním.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hřebci

(linda, 31. 1. 2015 22:03)

Podle mne takto plemena vznikají. Z původně jiných plemen. Nemá smysl pitvat historii. Stejně tak se SN v popisu historie plemene nepřizná k použití belgonoriků přes hřebce Pagrip, Nesun aj. Přes hojně používané hřebce linie S a většiny dnešní G,má každý druhý SN někde vzadu i belgiky.
Oč je N méně národní plemeno? Nevím. Ohledně dědictví Rakousko - Uherska mne to napadlo dávno. Když může být v GZ hucul, obdobný případ ( plemeno několika národů). Proto, že si to "norici" nevybojovali, neobhájili, tak jako SN a ČMB?

Ocenění koní českých plemen

(Martina Kosová, 21. 1. 2015 22:39)

V tomto směru bych ráda upozornila na zápis z rozšířeného předsednictva, kde byl mimo jiné diskutován i tento problém (zejména v návaznosti na výsledky MČR). Pravidla jsou nyní "otevřena" a veškeré náměty jsou vítány.

panu Malátovi

(Martina Kosová, 21. 1. 2015 19:45)

Dobrý den,
chtěla bych říci, že jsem nikomu žádné dotace nevzala a musím se striktně ohradit vůči tomuto tvrzení. Vám, pane Maláte, nezávidím vůbec nic, tomu můžete věřit.

Ad Malát a Linda z 6.1. - poznámka

(Jindriska, 12. 1. 2015 21:57)

Citace pana M.: Dorý večer,asi jsem Vás paní Lindo špatně též pochopil,ale nechci do závodů mluvit.Jen mám pro Vás nápad zda by to nešlo vyřešit jako u dostihů a to chovatelskou prémií pro koně českého chovu ?????

Tak tohle přesně bylo myšleno Zkouškami výk. 2.stupně (Began XX) a vyplacenými "dotacemi" ( to slovo působilo jako červený hadr) z prostředků sdružení (jako z Dostihového svazu) na zralé, dospělé koně českého původu a chovu, i na valachy, kteří prokazují službu testace rodičů. Pokud tedy koně splnili úlohy a úkoly. Ještě jednou - slovo "prémie" bylo zaměněno "dotací" (koně za dosažený výkon).
Je možné se s tím ztotožnit?

Úvodní stránka

(Jindriska, 12. 1. 2015 21:32)

Dobrý večer, nejsem si jistá, ale myslím, že se změnil text v úvodu stránek, tedy změna formy. (A i text.) Podepsán pan Cerman. Jsem ráda za vysvětlení vzniku jiné formy šlechtění koní v ČR a při té příležitosti chci sdělit, že jsem panu Cermanovi věnovala tiskovinu s věnováním při předvýběru hřebců (což by mohlo být vysvětlováno jako podlézání, ale nebylo). Uvědomovala jsem si při čtení předchozího úvodního textu z jeho ruky vážnost sdělení a po své osobní zkušenosti jsem mu projevila uznání za dvacet let vedení skupiny lidí za společným cílem. Dvacet je dvacet, ne dva.

Úvodní stránka

(Jindriska, 12. 1. 2015 21:32)

Dobrý večer, nejsem si jistá, ale myslím, že se změnil text v úvodu stránek, tedy změna formy. (A i text.) Podepsán pan Cerman. Jsem ráda za vysvětlení vzniku jiné formy šlechtění koní v ČR a při té příležitosti chci sdělit, že jsem panu Cermanovi věnovala tiskovinu s věnováním při předvýběru hřebců (což by mohlo být vysvětlováno jako podlézání, ale nebylo). Uvědomovala jsem si při čtení předchozího úvodního textu z jeho ruky vážnost sdělení a po své osobní zkušenosti jsem mu projevila uznání za dvacet let vedení skupiny lidí za společným cílem. Dvacet je dvacet, ne dva.

Reakce

(malát, 30. 12. 2014 14:14)

Vážení přátelé,o vánočních svátcích jsem pročítal Vaše příspěvky.Jak jsem se zařekl,že již nebudu diskutovat tak protože se tam objevilo i moje jméno tak musím zareagovat.Prvně se ztotožňuji s příspěvkama pana Aloise a velice dobré jsou i názory paní Lindy.
-k názorům Jindřišky Svobodové,kterou znám již několik let.Jindriško píšeš,že znáš chovatele,kteří když si přečetli můj názor v Jezdectví tak nekoupili ČMB,ale radši SN.Prosím tě touto cestou aby jsi mi sdělila jejich jména rád bych se jim omluvil.Jinak si myslí,že tobě chybí komunikativnost a že máš jen svojí pravdu a jinou neuznáváš (tento názor mám již z doby kdy jste jezdili na RPK a když jsme diskutovali o ZV 2.a3.stupně).Jinak chovám koně v rámci svého volného času.
-k organizaci chovu,jak říká pan Alois největším zlem pro chov chl.plemen je ASCHK a jejípomahači (hlavně vedení obouch svazů) nevím jak jste vy informováni,ale ASCHK je financována hlavně z chovných koní,já jsem se dozvěděl (ale neoficielně) kolik dostává peněz za chl.plemena,myslí,že by se každý divil ojakou jde částku a kolik toho jde zpět k chl.koním,ale protože nikdo neřekne tuto částku oficielně (na můj dotaz na MZe mi bylo řečeno,že to nelze takhle brát,částku dostává za všechna plemena)nechci se dál o to zajímat.
-dotace,prosím Vás v dnešní době kdy platíme za všechno daně,tak proč když nám má stát něco dát tak se toho zříkat ???Stačí že nám pan Políček s p. Kosovou sebrali dotace na zápis klisen do GZ (jediným argumentem z jejich strany byla závist).Tak dlouho se bude do toho vrtat až seberou všechny.Chci jen podotknout,že je mi to jedno já chovám koně již přes 20 let a dotace nebyly a budu je chovat i když nebudou.Kdo nechce dotace nemusí o ně žádat.
-k tolik diskutované studii.Myslím,že to je sice hezky napsaný,ale slova na papíře práci koním v lese nedají.Je třeba stát rovnýma nohama na zemi a konečně sundat ty růžové brýle a podívat se v jaké době žijeme.Píšeš Jindřiško o kolik se v letošním roce zvýšil počet kočích,kteří se živí prací v lese opět by to chtělo konkrétní čísla.
-k závodům,já nejsem příznivce těchto závodů,ale rád se na ně podívám a do pravidel nehovořím akorát nevím,proč chcete závody jen pro tři plemena,závody nejsou chovatelská akce a ani závody pro teplokrevné koně nezakazují ůčast ostatních plemen i když jsou lepší.Že nikdo nemá zájem jak omezit dovoz koní z Polska je jiná otázka.
-anonimita příspěvků,prosím Vás kdo nechcete dopadnout jako já,který se nebojí říct svůj veřejně tak pište pod přezdívkama.Jinak z Vás udělají toho nejhoršího a časem Vás ani nepozdraví jako mně,ale mně to nevadí.Já tohle vše beru jako názor chovatele.
-chovatel,neslyšel jsem nikdy hoby nebo profi chovatel.Pro mně je chovatel každý kdo něco v životě dokázal,něčemu rozumí a chová hlavně koně s láskou a dá se sním rozumně komunikovat,protože u koní se učíme celý život.
-výkup hřebečků,pan Ptáček píše,že není kvalita a odchovna je drahá.Odchovnu si založili v Písku sami,nikdo je nenutil,slibovali veřejně na schůzi ČMBK p.Kratochvíle,jak vykoupí každý rok 20až30 hřebečků a ouvej je to ůplně jinak,já mám zkušenosti.že na některé se ani nepřijeli podívat a mně konkrétně letos bylo řečeno,žesice můj hřebeček je pěkný,ale nedostalo se na něj neboť letos vykoupí jen dva ČMBK ,že je větší zájem o N a SN.Kolik jich nakonec vykoupili je možno zjistit.Ani nejsou schopni říct lidem pravdu.
Závěrem chci podotknout,že toto je jen múj názor a nemusí se s ním nikdo ztotožňovat.Přeji mnoho ůspěchů v roce 2015.

Re: Reakce

(linda, 30. 12. 2014 18:42)

ad Závody pro tři plemena: zřejmě je to myšleno ohledně cen pro vítěze v soutěžích, kde ceny dotují svazy/ASCHK. Pokud jde o peníze, související s příspěvky členů Svazů ( domácích chl. plemen) a o peníze, které přicházejí do ASCHK z MZe jako podpora vedení plem. knih ( teda na zapsané N, SN, ČMB v PK) - ani mně se nelíbí dotování cen z těchto peněz umístěným polákům, či koní jiných cizích chl. plemen v rukách českých majitelů. Jsou-li to peníze za naše koně, měly by jít na naše koně. Nebo ne? Soutěží ať si kdokoliv, jde o ta ocenění. U dalších soutěží, které si soukromé osoby pořádají ve své režii, tam je to jen jejich věc, koho a jak ze svých vlastních zdrojů ocení.

Re: Re: Reakce

(Jindriska, 30. 12. 2014 23:22)

Nemám co dodat. Lindě to došlo, nebo lépe - pochopila to podstatné.

Re: Re: Reakce

(malát, 6. 1. 2015 21:44)

Dorý večer,asi jsem Vás paní Lindo špatně též pochopil,ale nechci do závodů mluvit.Jen mám pro Vás nápad zda by to nešlo vyřešit jako u dostihů a to chovatelskou prémií pro koně českého chovu ?????

Re: Re: Re: Reakce

(linda, 6. 1. 2015 22:23)

Řekla bych, že myslíme vlastně všichni totéž - stejně: ocenit koně českého chovu, ne omezovat konkurenci. Ať soutěží každý, komu libo. A nebyla by od věci ani prémie pro nejdéle úspěšně soutěžícího koně - kočí, který koně nestřídá jak ponožky ( ve smyslu vymačkat citron) a má ty stejné dlouhodobě v cajku, si tu cenu určitě zaslouží. Ocenění dlouhověkosti, dlouhodobého využití koně v práci. Jen návrh.

Re: Reakce na:

(Svoboda, 30. 12. 2014 23:13)

"...Závěrem chci podotknout,že toto je jen múj názor a nemusí se s ním nikdo ztotožňovat...."

Bývalý kolego z RPK, Honzo, proč se vyjadřuješ k diskuzi jako dlouholetý chovatel, člověk, který se nebojí veřejně říct svůj názor a podepsat se pod to? Začínající chovatel, který se pustí do chovu na živnost nebo bez, hledá informace, kontakty, o které se může opřít a když si přečte tvůj profil v chovu koní a závěrem alibistické vyjádření, že je to jen tvůj názor, tak jak může chladnokrevná scéna vypadat? Prostě si nestojíš za svým názorem.
Jak si pamatuji z RPK, každý pokus o životaschopný názor ty zkritizuješ. Pokud vím, paní Mátlová z VÚŽV tě osobně požádala na jedné schůzce o metodiku koní GZ v polních pracech. Nenapsal jsi ani řádek. Nebo ano?
Nechci tímto vyjádřením vyprovokovat vášnivou diskuzi, ale bylo by dobré se zamyslet, jaký je stav chladnokrevných koní po dlouholetém období od našeho vzájemného "RPK" působení.
Závěrem: Máš nápad? Ven s ním! Jsi ostřílený kofr.
Fandíš dotacím, ale bohužel ty jsi byl největším odpůrcem finančních podpor pro zmiňované zkušební ZV 2.stupně, které byly vyhlašovány s podporou jenom pro česká plemena (ale mohl se účastnit kůň "odjinud"). Díky i tvé kritice mám za poslední dva roky pět kontrol ze státních úřadů, za což jsem bez ironie rád - všech pět "auditů" dopadlo na výbornou.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48

následující »