Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuze

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hřebci

(linda, 31. 1. 2015 20:04)

http://dev.aschk.cz/slezsky-noricky-kun/plemenna-kniha?jmeno=&genzdroj=All&plemenik=1
Žádného nevidím - vy ano?

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hřebci

(linda, 31. 1. 2015 21:15)

Aneb, aby mělo hříbě POP ( patřilo k PK), musí jeho otec mít oprávnění pro tu PK, ve které je zapsána jeho matka. Tedy je-li matka zapsána v SN, musí být otec lic. SN ( hříbě SN). S hřebcem jiného plemene kříženec. Je-li matka zapsána v N, musí být otec lic. N anebo SN z těch, které si RPK k norikům ze SN vybrala ( hříbě N). S jinými hřebci kříženec.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hřebci

(Míra, 31. 1. 2015 21:30)

Ale Lindo já Vám rozumím, že teď to tak je. Ale předtím, jeden příklad za všechny: Streiter z Lán - 5 zapsán jako SN, ale jeho oba rodiče jsou norici a to mně vadí. Tímto způsobem přeci nové plemeno nevzniká.Navíc je to podle mne v rozporu se zákonem o průmyslových právech i o plemenitbě.A o co je SN národnějším plemenem než N když jsme do r. 1918 byli součástí Rakouska-Uherska.Nechci se ale přít, páč to stejně neovlivním.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hřebci

(linda, 31. 1. 2015 22:03)

Podle mne takto plemena vznikají. Z původně jiných plemen. Nemá smysl pitvat historii. Stejně tak se SN v popisu historie plemene nepřizná k použití belgonoriků přes hřebce Pagrip, Nesun aj. Přes hojně používané hřebce linie S a většiny dnešní G,má každý druhý SN někde vzadu i belgiky.
Oč je N méně národní plemeno? Nevím. Ohledně dědictví Rakousko - Uherska mne to napadlo dávno. Když může být v GZ hucul, obdobný případ ( plemeno několika národů). Proto, že si to "norici" nevybojovali, neobhájili, tak jako SN a ČMB?

Ocenění koní českých plemen

(Martina Kosová, 21. 1. 2015 22:39)

V tomto směru bych ráda upozornila na zápis z rozšířeného předsednictva, kde byl mimo jiné diskutován i tento problém (zejména v návaznosti na výsledky MČR). Pravidla jsou nyní "otevřena" a veškeré náměty jsou vítány.

panu Malátovi

(Martina Kosová, 21. 1. 2015 19:45)

Dobrý den,
chtěla bych říci, že jsem nikomu žádné dotace nevzala a musím se striktně ohradit vůči tomuto tvrzení. Vám, pane Maláte, nezávidím vůbec nic, tomu můžete věřit.

Ad Malát a Linda z 6.1. - poznámka

(Jindriska, 12. 1. 2015 21:57)

Citace pana M.: Dorý večer,asi jsem Vás paní Lindo špatně též pochopil,ale nechci do závodů mluvit.Jen mám pro Vás nápad zda by to nešlo vyřešit jako u dostihů a to chovatelskou prémií pro koně českého chovu ?????

Tak tohle přesně bylo myšleno Zkouškami výk. 2.stupně (Began XX) a vyplacenými "dotacemi" ( to slovo působilo jako červený hadr) z prostředků sdružení (jako z Dostihového svazu) na zralé, dospělé koně českého původu a chovu, i na valachy, kteří prokazují službu testace rodičů. Pokud tedy koně splnili úlohy a úkoly. Ještě jednou - slovo "prémie" bylo zaměněno "dotací" (koně za dosažený výkon).
Je možné se s tím ztotožnit?

Úvodní stránka

(Jindriska, 12. 1. 2015 21:32)

Dobrý večer, nejsem si jistá, ale myslím, že se změnil text v úvodu stránek, tedy změna formy. (A i text.) Podepsán pan Cerman. Jsem ráda za vysvětlení vzniku jiné formy šlechtění koní v ČR a při té příležitosti chci sdělit, že jsem panu Cermanovi věnovala tiskovinu s věnováním při předvýběru hřebců (což by mohlo být vysvětlováno jako podlézání, ale nebylo). Uvědomovala jsem si při čtení předchozího úvodního textu z jeho ruky vážnost sdělení a po své osobní zkušenosti jsem mu projevila uznání za dvacet let vedení skupiny lidí za společným cílem. Dvacet je dvacet, ne dva.

Úvodní stránka

(Jindriska, 12. 1. 2015 21:32)

Dobrý večer, nejsem si jistá, ale myslím, že se změnil text v úvodu stránek, tedy změna formy. (A i text.) Podepsán pan Cerman. Jsem ráda za vysvětlení vzniku jiné formy šlechtění koní v ČR a při té příležitosti chci sdělit, že jsem panu Cermanovi věnovala tiskovinu s věnováním při předvýběru hřebců (což by mohlo být vysvětlováno jako podlézání, ale nebylo). Uvědomovala jsem si při čtení předchozího úvodního textu z jeho ruky vážnost sdělení a po své osobní zkušenosti jsem mu projevila uznání za dvacet let vedení skupiny lidí za společným cílem. Dvacet je dvacet, ne dva.

Reakce

(malát, 30. 12. 2014 14:14)

Vážení přátelé,o vánočních svátcích jsem pročítal Vaše příspěvky.Jak jsem se zařekl,že již nebudu diskutovat tak protože se tam objevilo i moje jméno tak musím zareagovat.Prvně se ztotožňuji s příspěvkama pana Aloise a velice dobré jsou i názory paní Lindy.
-k názorům Jindřišky Svobodové,kterou znám již několik let.Jindriško píšeš,že znáš chovatele,kteří když si přečetli můj názor v Jezdectví tak nekoupili ČMB,ale radši SN.Prosím tě touto cestou aby jsi mi sdělila jejich jména rád bych se jim omluvil.Jinak si myslí,že tobě chybí komunikativnost a že máš jen svojí pravdu a jinou neuznáváš (tento názor mám již z doby kdy jste jezdili na RPK a když jsme diskutovali o ZV 2.a3.stupně).Jinak chovám koně v rámci svého volného času.
-k organizaci chovu,jak říká pan Alois největším zlem pro chov chl.plemen je ASCHK a jejípomahači (hlavně vedení obouch svazů) nevím jak jste vy informováni,ale ASCHK je financována hlavně z chovných koní,já jsem se dozvěděl (ale neoficielně) kolik dostává peněz za chl.plemena,myslí,že by se každý divil ojakou jde částku a kolik toho jde zpět k chl.koním,ale protože nikdo neřekne tuto částku oficielně (na můj dotaz na MZe mi bylo řečeno,že to nelze takhle brát,částku dostává za všechna plemena)nechci se dál o to zajímat.
-dotace,prosím Vás v dnešní době kdy platíme za všechno daně,tak proč když nám má stát něco dát tak se toho zříkat ???Stačí že nám pan Políček s p. Kosovou sebrali dotace na zápis klisen do GZ (jediným argumentem z jejich strany byla závist).Tak dlouho se bude do toho vrtat až seberou všechny.Chci jen podotknout,že je mi to jedno já chovám koně již přes 20 let a dotace nebyly a budu je chovat i když nebudou.Kdo nechce dotace nemusí o ně žádat.
-k tolik diskutované studii.Myslím,že to je sice hezky napsaný,ale slova na papíře práci koním v lese nedají.Je třeba stát rovnýma nohama na zemi a konečně sundat ty růžové brýle a podívat se v jaké době žijeme.Píšeš Jindřiško o kolik se v letošním roce zvýšil počet kočích,kteří se živí prací v lese opět by to chtělo konkrétní čísla.
-k závodům,já nejsem příznivce těchto závodů,ale rád se na ně podívám a do pravidel nehovořím akorát nevím,proč chcete závody jen pro tři plemena,závody nejsou chovatelská akce a ani závody pro teplokrevné koně nezakazují ůčast ostatních plemen i když jsou lepší.Že nikdo nemá zájem jak omezit dovoz koní z Polska je jiná otázka.
-anonimita příspěvků,prosím Vás kdo nechcete dopadnout jako já,který se nebojí říct svůj veřejně tak pište pod přezdívkama.Jinak z Vás udělají toho nejhoršího a časem Vás ani nepozdraví jako mně,ale mně to nevadí.Já tohle vše beru jako názor chovatele.
-chovatel,neslyšel jsem nikdy hoby nebo profi chovatel.Pro mně je chovatel každý kdo něco v životě dokázal,něčemu rozumí a chová hlavně koně s láskou a dá se sním rozumně komunikovat,protože u koní se učíme celý život.
-výkup hřebečků,pan Ptáček píše,že není kvalita a odchovna je drahá.Odchovnu si založili v Písku sami,nikdo je nenutil,slibovali veřejně na schůzi ČMBK p.Kratochvíle,jak vykoupí každý rok 20až30 hřebečků a ouvej je to ůplně jinak,já mám zkušenosti.že na některé se ani nepřijeli podívat a mně konkrétně letos bylo řečeno,žesice můj hřebeček je pěkný,ale nedostalo se na něj neboť letos vykoupí jen dva ČMBK ,že je větší zájem o N a SN.Kolik jich nakonec vykoupili je možno zjistit.Ani nejsou schopni říct lidem pravdu.
Závěrem chci podotknout,že toto je jen múj názor a nemusí se s ním nikdo ztotožňovat.Přeji mnoho ůspěchů v roce 2015.

Re: Reakce

(linda, 30. 12. 2014 18:42)

ad Závody pro tři plemena: zřejmě je to myšleno ohledně cen pro vítěze v soutěžích, kde ceny dotují svazy/ASCHK. Pokud jde o peníze, související s příspěvky členů Svazů ( domácích chl. plemen) a o peníze, které přicházejí do ASCHK z MZe jako podpora vedení plem. knih ( teda na zapsané N, SN, ČMB v PK) - ani mně se nelíbí dotování cen z těchto peněz umístěným polákům, či koní jiných cizích chl. plemen v rukách českých majitelů. Jsou-li to peníze za naše koně, měly by jít na naše koně. Nebo ne? Soutěží ať si kdokoliv, jde o ta ocenění. U dalších soutěží, které si soukromé osoby pořádají ve své režii, tam je to jen jejich věc, koho a jak ze svých vlastních zdrojů ocení.

Re: Re: Reakce

(Jindriska, 30. 12. 2014 23:22)

Nemám co dodat. Lindě to došlo, nebo lépe - pochopila to podstatné.

Re: Re: Reakce

(malát, 6. 1. 2015 21:44)

Dorý večer,asi jsem Vás paní Lindo špatně též pochopil,ale nechci do závodů mluvit.Jen mám pro Vás nápad zda by to nešlo vyřešit jako u dostihů a to chovatelskou prémií pro koně českého chovu ?????

Re: Re: Re: Reakce

(linda, 6. 1. 2015 22:23)

Řekla bych, že myslíme vlastně všichni totéž - stejně: ocenit koně českého chovu, ne omezovat konkurenci. Ať soutěží každý, komu libo. A nebyla by od věci ani prémie pro nejdéle úspěšně soutěžícího koně - kočí, který koně nestřídá jak ponožky ( ve smyslu vymačkat citron) a má ty stejné dlouhodobě v cajku, si tu cenu určitě zaslouží. Ocenění dlouhověkosti, dlouhodobého využití koně v práci. Jen návrh.

Re: Reakce na:

(Svoboda, 30. 12. 2014 23:13)

"...Závěrem chci podotknout,že toto je jen múj názor a nemusí se s ním nikdo ztotožňovat...."

Bývalý kolego z RPK, Honzo, proč se vyjadřuješ k diskuzi jako dlouholetý chovatel, člověk, který se nebojí veřejně říct svůj názor a podepsat se pod to? Začínající chovatel, který se pustí do chovu na živnost nebo bez, hledá informace, kontakty, o které se může opřít a když si přečte tvůj profil v chovu koní a závěrem alibistické vyjádření, že je to jen tvůj názor, tak jak může chladnokrevná scéna vypadat? Prostě si nestojíš za svým názorem.
Jak si pamatuji z RPK, každý pokus o životaschopný názor ty zkritizuješ. Pokud vím, paní Mátlová z VÚŽV tě osobně požádala na jedné schůzce o metodiku koní GZ v polních pracech. Nenapsal jsi ani řádek. Nebo ano?
Nechci tímto vyjádřením vyprovokovat vášnivou diskuzi, ale bylo by dobré se zamyslet, jaký je stav chladnokrevných koní po dlouholetém období od našeho vzájemného "RPK" působení.
Závěrem: Máš nápad? Ven s ním! Jsi ostřílený kofr.
Fandíš dotacím, ale bohužel ty jsi byl největším odpůrcem finančních podpor pro zmiňované zkušební ZV 2.stupně, které byly vyhlašovány s podporou jenom pro česká plemena (ale mohl se účastnit kůň "odjinud"). Díky i tvé kritice mám za poslední dva roky pět kontrol ze státních úřadů, za což jsem bez ironie rád - všech pět "auditů" dopadlo na výbornou.

Panu Malátovi:

(Jindriska, 31. 12. 2014 0:18)

Děkuji za diskuzi, pokud je konstruktivní, tak má určitě smysl, protože je to forma KOMUNIKACE a jejím opakem je TICHO PO PĚŠINĚ. A z ticha alias nevědomosti vznikají drby a pomluvy.
Ano, známe se iks let, ale minimálně pět let mezi sebou máme přetnutou "pupeční šňůru", nejsme v kontaktu. Přesto jsem o tobě, Honzo, také napsala 4.7.2013 (cituji) : "Já říkám, že pan Malát má velkou odvahu - vyjádřit se k vlajkové lodi ...", kdy je myšleno vlajkovou lodí asociaceSCHK. Pokud to nebylo pochopeno - tak to bylo myšleno jako pozitivní sdělení(pochvala). Takže nejsem jenom negativní perzóna...
Tebe prosím o zkopírování textu, kde píšu o chovatelích, kteří si po Tvém vyjádření nekoupili čmB, ale SN. Jména nevyvěsím pro důvody možného lynče, jak uvádíš sám, ale mohu jim přeposlat odkaz na tuto webovou diskuzi a pokud to s omluvou myslíš upřímně, tak si ji tu přečtou a budeš stále slušným člověkem, jako dosud. Já te takového znám z osobního života. Profesní? Tak tam se nemusíme vždy shodnout, ale výsledkem jsou činy za našimi osobami. A přesto přijímám tvojí kritiku mne - že nejsem komunikativní, i když je s podivem, že pracuji v komunikaci s lidmi i se zvířaty :-) a obojí mají velmi dobré výsledky!
Za ironii osudu považuji to, že mne znáš z diskuzí RPK o ZV 2.a 3. stupně a teď vrcholí výzva předsednictva svazu ke změně pravidel k soutěžím, které nejsou vnímány pozitivně. A bez našeho vlivu, vždyt jsme se tu neúčastnili a soutěžili jsme se "svojí pravdou" za ČR v cizině... Potažmo i za Tvůj chov ve volném čase. Od toho jsou "ti profíci", co si chov koně vezmou jako životní program!!!

Jinak souhlasím s tebou, že kdo nechce dotace - nemusí žádat. To už máme vyzkoušené, ani neradím, ani nenadávám. ALE! Vytrácí se tu smysl dotací na koně - GZ dostávají kompenzaci státu za to, že je jejich chovatel vůbec chová, ačkoliv by mohl vykrmovat třeba křížence ardenů a treekpardů na maso, jako naši severní sousedé ve velké žírné nížině a prodával by je sušené třeba cyklistům jako nutričně nabitou stravu :-). Maso se zpapá a jede se na novo bez starostí o dožití věrného koníka pro volný čas a bez starostí, zda vůbec ochotně tahá. Takže kompenzace za GZ, pokud vím (a Lindo - opravte mne), je za to, že v případě black outu a jiného průseru naložíme státu zásoby a sousedy na vlek a pofrčíme do bezpečí. (V sousední vesnici je sklad hmotných rezerv státu, které se obnovují pro případ nouze). Že když "masáci" v Polsku začnou hynout na metabolickou poruchu vlivem jednostranné užitkovosti, přilijeme krev našich odolných popelek, tak jako to bylo podobně při importu noriků, a chov beganů někde za humny zrevitalizujeme. Tak za to já osobně děkuji za dotaci, že mohu chovat a zvelebovat českého koně kulturistu.

Navýšené počty koní v lese - volala mi řada "zlatokopů" i slušných osob o kontakt na koně, na sedláře, sdělovaly ceny za pořízené koně, na práci v lese a to proto, že moje jméno visí na netu. A proč? Protože ušima zastříhaly i lesní společnosti, vytušily příležitost využít nevzdělaných majitelů koní ke svému obohacení nízkou odměnou a vytvořily nabídky na internetu. Čísla ti neřeknu, protože jsou to často volnočasoví chovatelé (opatrně hobby) a nejsou živnosťáky vázané/evidované. Čísla také v souvislosti s dotacemi nesděluješ. A tak to je.

Závěrem kvízová otázka: ASCHK je asociace svazů chovatelů koní nebo akciová společnost chovatelů koní? Já jsem si prostřednictvím vystavení několika "modrých" průkazů koně koupila pár akcií, takže se cítím akcionářem.....i v roce 2015.

Re: Panu Malátovi:

(linda, 31. 12. 2014 2:04)

Zmínka ke mně - já bych na GZ dotacích toho mnoho neopravovala. Snad jen, že mi osobně přijde být poněkud trpké poznání, že u člověka, který se živí prací v lese, stojí mnoho let dvě klisny - jedna SN GZ a druhá SN mimo GZ ( našeho chovu). GZková téměř každý rok připuštěna - rodí dotační hříbata, neGZková pracuje mimo 1 hříběte dlouhodobě v lese. Nevím, jestli takto uvažovali tvůrci těchto dotací, že by to být mělo... ale to jen na okraj... na čem se "vyplatí" chovat a na čem ne...

Re: Panu Malátovi:

(malát, 6. 1. 2015 22:14)

Ahoj Jindřiško,asi si nerozumíme já to myslel tak,že nebereš názory jiných (viz.ZV 2) a nedokážeš se smířit s tím,že někdo má i jiný názor a někdy i dobrý.Jinak s Tebou v určitých věcech souhlasím a též Vás i chválím (ne sice veřejně)např. za Vaší reprezentaci v Anglii nebo s tím ,že posuzují koně lidé co jim vůbec nerozumí a a jsou u dění jen kvůli funkcím (největší chovatel Čmbk pan Ing.Novotný je v RPK norika což je směšné).Jinak chválím tyto stránky,když se podíváte na oficiální stránky Čmbk (vede je Ing.Svoboda)tak to je katastrofa a svaz by se měl za ně stydět,aspoň že jsou ty stránky pana Perničky (taky jeden kterého pomluvilo vedení svazu) za což mu patří dík.K článku tvého muže se ani nebudu vyjadřovat,jestli mu vadí že mám svůj názor (ať je dobrý nebo špatný)tak nemám slov.Proč jsem odmítl udělat metodiku paní Mátlové ke ZV 2 jsem řekl přímo jí a to hned (nebudu vzmýšlet bič na chovatele a vzmýšlet nějaký slalom s bránama,secí mašinou,kultivátorem apod.) a jestli na Vás chodí kontrola kvůli tomu,že jeden chovatel něco zkritizoval tak to je ubohost.Jinak abych ti vysvětlil proč jsem tak proti ASCHK tak nás pan prezident pěkně podrazil,tlačil na mně abychom něco udělali se svazem Čmbk.napsali jsme koncepci svazu s změnami stanov,toto nám vše schválil a hrozně byl spokojený, když došlo ke schůzce mezi ASCHK,vedením svazu a námi tak se otočil a 360 stupňů a vyčetl nám co jsme si to dovolili a zesměšnil nás přede všemi.Myslím si že by bylo hodně co zlepšovat,ale dokuď budou u kormidla lidé,kteří budou jen papouškovat a chtít jen funkci tak se nic nezmění (a já tomu nevěřím,že to ještě dá někdo dohromady).Jak je vidět i na těchto stránkách tak nás diskutuje jen pár chovatelů a ostatním to je šumák a říkají si ať si tam dělají co chtějí.Tímto zatím končím a všechny zdravím.

Přání

(Míra, 24. 12. 2014 18:00)

Přeji všem hezké a pohodové vánoce i našim čtyřnohým kamarádům.Já už jim za jesle dal, teď jdu dát sobě :-)

Re: Koně na Šumavě

(Jindriska, 22. 12. 2014 0:05)

http://www.centrum-slezsky-norik.cz/?Chladnokrevnici-na-Sumave-budou-vozit-navstevniky-na-trase-mezi-Kvildou-a-Jezerni-slati/104


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50

následující »