Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuze

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Hřebci

(Míra, 30. 1. 2015 8:53)

Dobrý den, v tom případě je téměř skoro celý chov SN nečistokrevný.Zmatek nad zmatek.

Re: Re: Hřebci

(linda, 31. 1. 2015 11:35)

Toto je pochopitelné. Co pochopitelné není - jak je možné, že inspektor zapíše hříbě ze SN klisny po norickém hřebci ( když žádný norik nemá oprávnění působit v PK SN) jako norika??
viz: http://dev.aschk.cz/pk/kun/271936

Re: Re: Re: Hřebci

(linda, 31. 1. 2015 11:40)

Plus další úplně stejný případ: http://dev.aschk.cz/pk/kun/271935

Re: Re: Re: Re: Hřebci

(Míra, 31. 1. 2015 18:24)

No právě, toto by se od doby kdy bylo z rázu SN vytvořeno plemeno dít nemělo. Otázkou, alespoň pro mne je, jak se někteří noričtí hřebci dostali do PK SN. Snad se to časem nějak vystříbří. V PK N moc hřebců nezbylo.

Re: Re: Re: Re: Re: Hřebci

(linda, 31. 1. 2015 19:13)

Žádný norický hřebec v PK SN není, takže takové hříbě je jasný kříženec - pokud oba rodiče neuznává stejná PK. Problém je jen v tom, že v tom mají hokej i inspektoři - měli taková hříbata hříbě označit jako chl. typ a ne zařadit do norika.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hřebci

(Míra, 31. 1. 2015 19:57)

Je jich tam spousta :-)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hřebci

(linda, 31. 1. 2015 20:04)

http://dev.aschk.cz/slezsky-noricky-kun/plemenna-kniha?jmeno=&genzdroj=All&plemenik=1
Žádného nevidím - vy ano?

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hřebci

(linda, 31. 1. 2015 21:15)

Aneb, aby mělo hříbě POP ( patřilo k PK), musí jeho otec mít oprávnění pro tu PK, ve které je zapsána jeho matka. Tedy je-li matka zapsána v SN, musí být otec lic. SN ( hříbě SN). S hřebcem jiného plemene kříženec. Je-li matka zapsána v N, musí být otec lic. N anebo SN z těch, které si RPK k norikům ze SN vybrala ( hříbě N). S jinými hřebci kříženec.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hřebci

(Míra, 31. 1. 2015 21:30)

Ale Lindo já Vám rozumím, že teď to tak je. Ale předtím, jeden příklad za všechny: Streiter z Lán - 5 zapsán jako SN, ale jeho oba rodiče jsou norici a to mně vadí. Tímto způsobem přeci nové plemeno nevzniká.Navíc je to podle mne v rozporu se zákonem o průmyslových právech i o plemenitbě.A o co je SN národnějším plemenem než N když jsme do r. 1918 byli součástí Rakouska-Uherska.Nechci se ale přít, páč to stejně neovlivním.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hřebci

(linda, 31. 1. 2015 22:03)

Podle mne takto plemena vznikají. Z původně jiných plemen. Nemá smysl pitvat historii. Stejně tak se SN v popisu historie plemene nepřizná k použití belgonoriků přes hřebce Pagrip, Nesun aj. Přes hojně používané hřebce linie S a většiny dnešní G,má každý druhý SN někde vzadu i belgiky.
Oč je N méně národní plemeno? Nevím. Ohledně dědictví Rakousko - Uherska mne to napadlo dávno. Když může být v GZ hucul, obdobný případ ( plemeno několika národů). Proto, že si to "norici" nevybojovali, neobhájili, tak jako SN a ČMB?

Ocenění koní českých plemen

(Martina Kosová, 21. 1. 2015 22:39)

V tomto směru bych ráda upozornila na zápis z rozšířeného předsednictva, kde byl mimo jiné diskutován i tento problém (zejména v návaznosti na výsledky MČR). Pravidla jsou nyní "otevřena" a veškeré náměty jsou vítány.

panu Malátovi

(Martina Kosová, 21. 1. 2015 19:45)

Dobrý den,
chtěla bych říci, že jsem nikomu žádné dotace nevzala a musím se striktně ohradit vůči tomuto tvrzení. Vám, pane Maláte, nezávidím vůbec nic, tomu můžete věřit.

Ad Malát a Linda z 6.1. - poznámka

(Jindriska, 12. 1. 2015 21:57)

Citace pana M.: Dorý večer,asi jsem Vás paní Lindo špatně též pochopil,ale nechci do závodů mluvit.Jen mám pro Vás nápad zda by to nešlo vyřešit jako u dostihů a to chovatelskou prémií pro koně českého chovu ?????

Tak tohle přesně bylo myšleno Zkouškami výk. 2.stupně (Began XX) a vyplacenými "dotacemi" ( to slovo působilo jako červený hadr) z prostředků sdružení (jako z Dostihového svazu) na zralé, dospělé koně českého původu a chovu, i na valachy, kteří prokazují službu testace rodičů. Pokud tedy koně splnili úlohy a úkoly. Ještě jednou - slovo "prémie" bylo zaměněno "dotací" (koně za dosažený výkon).
Je možné se s tím ztotožnit?

Úvodní stránka

(Jindriska, 12. 1. 2015 21:32)

Dobrý večer, nejsem si jistá, ale myslím, že se změnil text v úvodu stránek, tedy změna formy. (A i text.) Podepsán pan Cerman. Jsem ráda za vysvětlení vzniku jiné formy šlechtění koní v ČR a při té příležitosti chci sdělit, že jsem panu Cermanovi věnovala tiskovinu s věnováním při předvýběru hřebců (což by mohlo být vysvětlováno jako podlézání, ale nebylo). Uvědomovala jsem si při čtení předchozího úvodního textu z jeho ruky vážnost sdělení a po své osobní zkušenosti jsem mu projevila uznání za dvacet let vedení skupiny lidí za společným cílem. Dvacet je dvacet, ne dva.

Úvodní stránka

(Jindriska, 12. 1. 2015 21:32)

Dobrý večer, nejsem si jistá, ale myslím, že se změnil text v úvodu stránek, tedy změna formy. (A i text.) Podepsán pan Cerman. Jsem ráda za vysvětlení vzniku jiné formy šlechtění koní v ČR a při té příležitosti chci sdělit, že jsem panu Cermanovi věnovala tiskovinu s věnováním při předvýběru hřebců (což by mohlo být vysvětlováno jako podlézání, ale nebylo). Uvědomovala jsem si při čtení předchozího úvodního textu z jeho ruky vážnost sdělení a po své osobní zkušenosti jsem mu projevila uznání za dvacet let vedení skupiny lidí za společným cílem. Dvacet je dvacet, ne dva.

Reakce

(malát, 30. 12. 2014 14:14)

Vážení přátelé,o vánočních svátcích jsem pročítal Vaše příspěvky.Jak jsem se zařekl,že již nebudu diskutovat tak protože se tam objevilo i moje jméno tak musím zareagovat.Prvně se ztotožňuji s příspěvkama pana Aloise a velice dobré jsou i názory paní Lindy.
-k názorům Jindřišky Svobodové,kterou znám již několik let.Jindriško píšeš,že znáš chovatele,kteří když si přečetli můj názor v Jezdectví tak nekoupili ČMB,ale radši SN.Prosím tě touto cestou aby jsi mi sdělila jejich jména rád bych se jim omluvil.Jinak si myslí,že tobě chybí komunikativnost a že máš jen svojí pravdu a jinou neuznáváš (tento názor mám již z doby kdy jste jezdili na RPK a když jsme diskutovali o ZV 2.a3.stupně).Jinak chovám koně v rámci svého volného času.
-k organizaci chovu,jak říká pan Alois největším zlem pro chov chl.plemen je ASCHK a jejípomahači (hlavně vedení obouch svazů) nevím jak jste vy informováni,ale ASCHK je financována hlavně z chovných koní,já jsem se dozvěděl (ale neoficielně) kolik dostává peněz za chl.plemena,myslí,že by se každý divil ojakou jde částku a kolik toho jde zpět k chl.koním,ale protože nikdo neřekne tuto částku oficielně (na můj dotaz na MZe mi bylo řečeno,že to nelze takhle brát,částku dostává za všechna plemena)nechci se dál o to zajímat.
-dotace,prosím Vás v dnešní době kdy platíme za všechno daně,tak proč když nám má stát něco dát tak se toho zříkat ???Stačí že nám pan Políček s p. Kosovou sebrali dotace na zápis klisen do GZ (jediným argumentem z jejich strany byla závist).Tak dlouho se bude do toho vrtat až seberou všechny.Chci jen podotknout,že je mi to jedno já chovám koně již přes 20 let a dotace nebyly a budu je chovat i když nebudou.Kdo nechce dotace nemusí o ně žádat.
-k tolik diskutované studii.Myslím,že to je sice hezky napsaný,ale slova na papíře práci koním v lese nedají.Je třeba stát rovnýma nohama na zemi a konečně sundat ty růžové brýle a podívat se v jaké době žijeme.Píšeš Jindřiško o kolik se v letošním roce zvýšil počet kočích,kteří se živí prací v lese opět by to chtělo konkrétní čísla.
-k závodům,já nejsem příznivce těchto závodů,ale rád se na ně podívám a do pravidel nehovořím akorát nevím,proč chcete závody jen pro tři plemena,závody nejsou chovatelská akce a ani závody pro teplokrevné koně nezakazují ůčast ostatních plemen i když jsou lepší.Že nikdo nemá zájem jak omezit dovoz koní z Polska je jiná otázka.
-anonimita příspěvků,prosím Vás kdo nechcete dopadnout jako já,který se nebojí říct svůj veřejně tak pište pod přezdívkama.Jinak z Vás udělají toho nejhoršího a časem Vás ani nepozdraví jako mně,ale mně to nevadí.Já tohle vše beru jako názor chovatele.
-chovatel,neslyšel jsem nikdy hoby nebo profi chovatel.Pro mně je chovatel každý kdo něco v životě dokázal,něčemu rozumí a chová hlavně koně s láskou a dá se sním rozumně komunikovat,protože u koní se učíme celý život.
-výkup hřebečků,pan Ptáček píše,že není kvalita a odchovna je drahá.Odchovnu si založili v Písku sami,nikdo je nenutil,slibovali veřejně na schůzi ČMBK p.Kratochvíle,jak vykoupí každý rok 20až30 hřebečků a ouvej je to ůplně jinak,já mám zkušenosti.že na některé se ani nepřijeli podívat a mně konkrétně letos bylo řečeno,žesice můj hřebeček je pěkný,ale nedostalo se na něj neboť letos vykoupí jen dva ČMBK ,že je větší zájem o N a SN.Kolik jich nakonec vykoupili je možno zjistit.Ani nejsou schopni říct lidem pravdu.
Závěrem chci podotknout,že toto je jen múj názor a nemusí se s ním nikdo ztotožňovat.Přeji mnoho ůspěchů v roce 2015.

Re: Reakce

(linda, 30. 12. 2014 18:42)

ad Závody pro tři plemena: zřejmě je to myšleno ohledně cen pro vítěze v soutěžích, kde ceny dotují svazy/ASCHK. Pokud jde o peníze, související s příspěvky členů Svazů ( domácích chl. plemen) a o peníze, které přicházejí do ASCHK z MZe jako podpora vedení plem. knih ( teda na zapsané N, SN, ČMB v PK) - ani mně se nelíbí dotování cen z těchto peněz umístěným polákům, či koní jiných cizích chl. plemen v rukách českých majitelů. Jsou-li to peníze za naše koně, měly by jít na naše koně. Nebo ne? Soutěží ať si kdokoliv, jde o ta ocenění. U dalších soutěží, které si soukromé osoby pořádají ve své režii, tam je to jen jejich věc, koho a jak ze svých vlastních zdrojů ocení.

Re: Re: Reakce

(Jindriska, 30. 12. 2014 23:22)

Nemám co dodat. Lindě to došlo, nebo lépe - pochopila to podstatné.

Re: Re: Reakce

(malát, 6. 1. 2015 21:44)

Dorý večer,asi jsem Vás paní Lindo špatně též pochopil,ale nechci do závodů mluvit.Jen mám pro Vás nápad zda by to nešlo vyřešit jako u dostihů a to chovatelskou prémií pro koně českého chovu ?????

Re: Re: Re: Reakce

(linda, 6. 1. 2015 22:23)

Řekla bych, že myslíme vlastně všichni totéž - stejně: ocenit koně českého chovu, ne omezovat konkurenci. Ať soutěží každý, komu libo. A nebyla by od věci ani prémie pro nejdéle úspěšně soutěžícího koně - kočí, který koně nestřídá jak ponožky ( ve smyslu vymačkat citron) a má ty stejné dlouhodobě v cajku, si tu cenu určitě zaslouží. Ocenění dlouhověkosti, dlouhodobého využití koně v práci. Jen návrh.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50

následující »