Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuze

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: krávy a koně

(linda, 17. 12. 2014 8:24)

Pane Diviši, měla jsem za to, že účelem těchto stránek má být informování o tom, co se děje ve Svazu a ne zjišťování, jaká konkrétní osoba stojí za jakým názorem. Lidi se obvykle nechtějí přihlásit jmenovitě k názorům, protože zkušenosti bývají takové, že jim to v nevhodné chvíli bývá "sečteno" anebo "sežráno". Takže se nedivím, že to tady skoro nikdo z obyčejných řadových chovatelů nedělá.

zastropovani

(mirek, 16. 12. 2014 18:28)

vami uvedena častka ale ještě projde tzv zastropovanim takže i nevelkym chovatelum zbyde opravdu mnohem mene a zbytek častky putuji kamsi v nekterych připadech to dela jen par stovek

Re: zastropovani

(linda, 16. 12. 2014 18:50)

Nemá význam dohadovat se o velikosti dotací - na cokoliv. Na to, kterým kategoriím a druhům hospodářských zvířat se jak daří lze velice dobře vysledovat z pohledu na jejich stavy od revoluce. Čeho přibylo a čeho ubývá - a o kolik. Tedy co je rentabilní a co méně. Tím "kravské téma" opouštím, pač tohle je web týkající se domácích plemen chl. koní. K dotacím diskuze ujela v bodě, kdy přišla řeč na to, jak rentabilní je odchov kvalitního hříběte oproti masnému teleti (resp. jakou cenu je ochoten hřebčinec nabídnout za kvalitního hřebečka).

Re: Re: zastropovani

(mirek, 16. 12. 2014 20:28)

no jako zootechnik muhu říci že od revoluce nepřibylo žadneho dobytka ono jakekoliv zviře je dnes jaksi mimo zajem

Re: Re: Re: zastropovani

(linda, 16. 12. 2014 23:31)

V mém okolí rozhodně ano. Za komunistů zorány i kopce, kde nic nerostlo, v každé vesnici stáj s býky nebo dojnicemi. Pár soukromých ovcí páslo strmé stráně, kde už orat nešlo. Po revoluci silný úbytek dojnic, krávy mizely na jatkách rychlým tempem. Kravíny prázdné. Zorané kopce pomalu zatravněny, nebo nechány samovolně zarůst, na nich se začaly objevovat masné kříženky, postupně i čistokrevná masná plemena + ovce. Kde byl dřív volný přístup na louky a k lesu, všude pastviny v drátě a na nich masňáci. Koně neměl dřív skoro nikdo, teď jsou vidět dost často. Chladnokrevných v tom minimum.

zastropovani

(mirek, 16. 12. 2014 18:41)

mam na mysli tu dot na masne tele muže to byt i par stovek

kravy a kone

(pavel, 16. 12. 2014 7:51)

velmi zajimave diskuze ohledne dotaci mezi p mirou a plindou , jen na okraj podotykam že dotace na tele je nekolik sto korun a dotace na plochu muže mit každy kdo ma pozemky bez ohledu na to jake zvířata chova a cena hovězího stejne jako jinych komodit je směšna , ale to neni to hlavni , chtěl jsem řict že chladas je kun hospodářsky tudíž se choval na hospodařství společně s hovězim atd , pměr zviřat u sedlaka byl dvacet procent kone a zbytek ostatni dobytek , proto kdo chova pouze kone a nic jineho děla něco co si v historii nemohli dovolit ani kralove a šlechta , zkratka kone bez hověziho v historii na žadnem statku nestali to jen dnes sou dobrodruzi , ale sedlak ktery ma pudu chova hovězi aby se uživil a kone ma jako pychu jako doplnek a proto je udrží v každe době , viz třeba sedlaci v německu rakousku atd , kde nikdo neřeší zda jdou koně zda se koně uživí , zkratka kone maji protože je mel jejich otec a proto že jsou sedlaci ale kdo se spoleha pouze na kone neuspěl by ani za vlady marie terezie natož dnes , jestli muže nekdo udržet chov tak to jsou sedlaci kteři ho drželi cela staleti to přerušil komunismus a po jeho padu se ztracene povědomí již nikdy zcela nevratilo a nasledne situace dala vzniknout dobrodruhum keři chvají pouze a jen kone a to je podle me odsouzene k zaniku budoucnost ma pouze sedlak ktery ma pudu a přijem ktery je dlouhodoby a až to tady naši konaři dokurví tak sedlak si pořadne kone doveze a bude z nich mit radost , to je posledni přípěvek řeši se tu pouze kraviny a nesmysly , obdivuji pani jindřšku že ji pořad bavi odepisovat , s pozdravem soukromy zemedelec a chovatel koni v jedne osobe

Re: kravy a kone

(linda, 16. 12. 2014 8:45)

Nevím, odkud máte info, že dotace na tele masného typu je několik stokorun. Je to celkem dost stokorun, podle sazby dotace na 2014: http://www.szif.cz/cs/search?qs=platba+na+tele+masn%C3%A9ho+typu

Re: Re: kravy a kone

(linda, 16. 12. 2014 8:54)

aneb, kdo by to nenašel - je to ( na masné tele): 15 214,35 Kč /VDJ + k tomu příslušná dotace na chov krav bez tržní produkce mléka: 131,95 Kč/VDJ + k tomu dotace na přežvýkavce: 96,64 Kč/VDJ... ono se to nasbírá. Ano, SAPS na plochu může mít každý, na LFA už musí podnikat na správném místě.

Re: kravy a kone

(linda, 16. 12. 2014 9:10)

Ono se dá vždycky "něco" dovézt. Ale tento Svaz sdružuje chovatele domácích chl. plemen, takže lidi, kteří nemají potřebu odněkud "něco" vozit - teda si myslí, že ta naše plemena sem patří a jsou dobrá. Kdo má jiný názor, ať si doveze, co chce.

Re: kravy a kone

(linda, 16. 12. 2014 13:41)

A jak je to v tom Rakousku - jestli je koně uživí... no asi jo, co se neprodá do chovu, jde na maso https://www.youtube.com/watch?v=73dXuNl2bsE Soudě podle komentářů pod tím, veřejnost tomu moc netleská.

Re: kravy a kone

(Míra, 16. 12. 2014 17:35)

Dobrý podvečer pana Pavle.Diskuse vznikla v podstatě dotazem na správce webu ohledně informací z jednání orgánů svazu, na což si myslím mají členové svazu právo.Tohle jsou stránky pro chovatele koní bez ohledu na to kolik kdo vlastní půdy a čím se živí.Téma ohledně dotací se tak nějak "vyvrbilo" aniž by to bylo jak se říká, jádrem pudla, alespoň pro mne.Pokud se týká sedláků a chovu koní,tak Vám mohu sdělit, že v naší obci /katastr cca 500ha/, nikdo ze sedláků koně nechová.Dokonce ani na svých pozemcích nehospodaří. Pronajímají je a.s.. Ve vedleší obci je několik soukromníků-sedláků, ale koně rovněž nikdo nechová. V okolí je sedláků, kteří chovají koně minimum....Časy Marie Terezie už jsou dávno pryč. Co se mne týče, já koně mám a v podstatě je sponzoruji z mého důchodu.....Někdo má koníčka v autech, jiný v rybaření, já v koních. A vůbec nemám pocit, že bych něco "kurvil". Jen si myslím, že koně na venkov patří a řešit otázku chovu koní pouze budoucím importem nepovažuji za hospodárnou a chovatelsky správnou. Dotace kritizuji proto, že dělají "zlou krev" a to jak mezi chovateli koní, tak i zemědělci, živnostníky i podnikateli. Navíc někteří zemědělci, nebo sedláci (jak chcete) s nimi nakládají tak, jak jsem uvedel v mém příspěvku. Proč ale občané naší republiky jezdí raději nakupovat potraviny do Polska,Německa i Rakouska?Proč na polích hnijí balíky sena a slámy.Proč některé pozemky zarůstají trním a plevelem? Ale jak jsem již uvedl, tohle není pro mne hlavní téma. Přeji hezký večer.

Petiční akce

(Jindriska, 13. 12. 2014 21:59)

Už jsem to dnes jednou zmínila, ale vracím se k petičním akcím.
Považuji je za pěknou všivárnu zúčastněných a střílení do vlastních řad chovatelů, pokud ještě k tomu není vyrozuměn ten, jehož se obsah petice týká. Snadná kořist k podpisu je ten, kdo nemá informace nebo si neshání informace a naslouchá pomluvám.

Stránky Svazu chovatelů českomeravského belgického koně

(Josef Pernička, 13. 12. 2014 20:55)

NonV stránky Svazu českomeravského belgického koně,fungující někdy od jisté doby, www.schcmbk.eu, jsou opravdu aktuální a v současné době jediné oficiální stránky. A jsem rád, že jste na ně upozornily, dámy. Stránky, www.schcmbk.cz, jsou moje soukromé a provozuji je jen z dobré vůle a k nevoli určitých, vysoce postavených členů tohoto svazu. Samozřejmě spolupracuji s adminem tohoto webu, vyměňujeme si reportáže a vše, co se kolem našich chladnokrevných plemen děje. Myslím si,že by zasloužila trochu víc úcty za vedení těchto stránek. S pozdravem Josef Pernička

Koně na Šumavě

(Jindriska, 12. 12. 2014 23:30)

Ti v depozitu parku jsou stále i po obálkové metodě nabídek za ně od pátku k mání, krom hříběte, na které došla jedna nabídka.
Kde je chyba?

Re: Koně na Šumavě

(linda, 13. 12. 2014 6:18)

Že by byla chyba v ceně? 80 tisíc jako minimální cena za 8 letou kobylu - za to se dá pořídit plemenný hřebec. Myslím tím tržní cenu - ne to, co bychom si přáli za koně dostávat. Vysoká přání znamenají, že kůň nemění majitele.

Re: Re: Koně na Šumavě

(Jindriska, 13. 12. 2014 11:12)

Máte pravdu.
Já mám také pravdu, když si myslím, že v té samé prvotní ceně byla dobře ohodnocena práce chovatele (bez řevnivosti prosím - profesionála), na pk onlajn se dá zjistit, kdo to z veřejně činných lidí byl, hodnota chovné březí klisny, mladé, perfektně vycvičené pro projekt, enormně hodné bez zlozvyků a pochybení ve výcviku. Tedy nevím, zda je nyní březí? Ale určitě o rok zralejší a zkušenější a stále mladá a zdravá. Rozdíl v pořizovací ceně valachů (ve srovnání s klisnou to byli "blbky") byl cca mínus 10 tis.

Lindo, oč je víc hřebec a navíc ze současné české nabídky???? Kdy je zavedeno podbízení se nízkou připouštěcí cenou paušálně? Nedalo by se to vyřešit jinak? Já osobně velmi stavím na klisnách, hřebec je pro mne kořením.
Takže moje sdělení tkví v tom, že někdy "chovatelé" degradují sami sebe a neváží si své práce, pokud mají svědomí a dělají ji odborně.
Pak jsou možná na úrovni množitelů?

Ale k té Šumavě - to bylo velké haló, jak je projekt k prdu a teď, když je šance z něho něco pozitivního vyzískat, chovatelé nepodají nabídky. Ale dá se to pochopit kontinuálně: hřebčince vykupují hřebečky (potencionální budoucí plemeníky) za podměrečnou cenu od chovatelů, takže proč by tito akceptovali cenu koní získaných z hřebčinců. Začarovaný kruh. Dobrá cena nemusí být jen pro "vyvolené"
Kdo přispěje návrhem, jak to vyřešit? V posledním zápise jsem četla myšlenku rozšířeného předsednictva přijímat návrhy od chovatelů. To je přeci super, teď nás vrcholný orgán chce vyslechnout!!!

Re: Re: Re: Koně na Šumavě

(linda, 13. 12. 2014 13:09)

Plemenný hřebec je víc, protože dá mnoho práce, času jeho uchovnění (na x nevybraných hřebečků, co neprojdou živíte 1 - snad v budoucnu vybraného). Sama znáte. Kdežto do chovu klisna projde každá, co udělá míry. Samozřejmě s původem. Samozřejmě se zkouškama, pokud jde o HPK a GZ.
Ceny ničeho z uvedeného výš neřeším - ty určuje trh a potřeba nebo nutnost majitele/chovatele nabízené prodat. Cokoliv z toho. Málokdo dostane to, co by si přál a koho ten stav příliš netěší, nechová anebo neprodá, nechá si pro sebe.

Re: Re: Re: Koně na Šumavě

(linda, 13. 12. 2014 13:27)

Nevím, co myslíte tímto:
"Lindo, oč je víc hřebec a navíc ze současné české nabídky???? Kdy je zavedeno podbízení se nízkou připouštěcí cenou paušálně? Nedalo by se to vyřešit jinak? "
S nabídkou problém nemám - kdo chce si hřebce vybere, kdo ne, nepouští. Nízká cena připouštění - si nastavuje majitel, stejně tak, co pustí ( jaká reklama bude jeho hřebci chodit po světě). Zvýšit hromadně cenu připouštění znamená jen další zmenšení už tak malé uzavřené populace ( bavíme - li se o společném - SN), protože se bude pouštět ještě míň. Nevím jak - nebo co v tom řešit, se stávajícím stavem problém nemám.

Re: Re: Re: Koně na Šumavě

(linda, 13. 12. 2014 13:37)

Je totiž úplně jedno, co si o ceně 80 tis. za 8 letou kobylu myslíme vy nebo já nebo kdokoliv jiný, kdo ji nekoupí. Stejně jako co si myslíme o cenách jiných prodávaných koní. Význam pro prodávajícího má pouze ten, kdo přijde a zaplatí mu to, co chce. Všecko ostatní jsou jen řeči.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50

následující »