Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuze

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Přihláška do svazu

(Míša, 13. 12. 2014 8:13)

Přihlášku v konečné formě jsem posílala J.Voráčkové téměř před dvěma měsíci, a ona jí obratem posílala správkyni webu, takže je aspoň vidět, že tady mohla přihláška být už mnohem dříve. Ikdyž to není tak podstatná informace, pro mě, jako to, že se zápisy z jednání zveřejňují s půlročním opožděním - neberte to prosím nikdo jako urážku p. Klucké, ale nabídla jsem jí spolupráci aby web byl aktualizován co nejlépe, a není o to zatím zájem

Re: Re: Přihláška do svazu

(Jindriska, 13. 12. 2014 10:46)

Míšo, bohužel nejste jediná, kdo nabízí spolupráci a ta je odmítána, ale věřím, že s vaší osobní zkušeností budete ve svazu teď ten, kdo přijímání nabízené spolupráce bude proklamovat.
Jindriska i Josef Svob. ji nabízeli v průběhu minulých 10 let kdekomu, nejpodstatnější je asi a.s.CHK, pan Dražan, pan Kratochvíle, pan Maršálek, ČAPLH, odbor lesnictví a další subjekty - písemně (archivováno), ale nedozrála doba moudrých autorit, aby to akceptovaly a přijaly. Ale já se nezlobím, přijde to prostě teď.
A protože to sděluji v dobré víře komunikace, předpokládám, že tu po mně nebude nikdo štěkat.

Re: Re: Re: Přihláška do svazu

(Jindriska, 13. 12. 2014 10:50)

P.S.: GENERAČNÍ PROBLÉM!!!!
Já už si na to musím také dávat pozor....
abychom se domluvili všichni chovatelé bez rozdílu.
Řídím se ovšem heslem britského školství (postiženost další kvalifikací :-) ), že "Každý je pro nás důležitý, každý má pro nás význam."
A zase - co nás tu spojuje? Begani.

Re: Re: Re: Přihláška do svazu

(Míra, 18. 12. 2014 10:13)

Dobrý podvečer pana Pavle.Diskuse vznikla v podstatě dotazem na správce webu ohledně informací z jednání orgánů svazu, na což si myslím mají členové svazu právo.Tohle jsou stránky pro chovatele koní bez ohledu na to kolik kdo vlastní půdy a čím se živí.Téma ohledně dotací se tak nějak "vyvrbilo" aniž by to bylo jak se říká, jádrem pudla, alespoň pro mne.Pokud se týká sedláků a chovu koní,tak Vám mohu sdělit, že v naší obci /katastr cca 500ha/, nikdo ze sedláků koně nechová.Dokonce ani na svých pozemcích nehospodaří. Pronajímají je a.s.. Ve vedleší obci je několik soukromníků-sedláků, ale koně rovněž nikdo nechová. V okolí je sedláků, kteří chovají koně minimum....Časy Marie Terezie už jsou dávno pryč. Co se mne týče, já koně mám a v podstatě je sponzoruji z mého důchodu.....Někdo má koníčka v autech, jiný v rybaření, já v koních. A vůbec nemám pocit, že bych něco "kurvil". Jen si myslím, že koně na venkov patří a řešit otázku chovu koní pouze budoucím importem nepovažuji za hospodárnou a chovatelsky správnou. Dotace kritizuji proto, že dělají "zlou krev" a to jak mezi chovateli koní, tak i zemědělci, živnostníky i podnikateli. Navíc někteří zemědělci, nebo sedláci (jak chcete) s nimi nakládají tak, jak jsem uvedel v mém příspěvku. Proč ale občané naší republiky jezdí raději nakupovat potraviny do Polska,Německa i Rakouska?Proč na polích hnijí balíky sena a slámy.Proč některé pozemky zarůstají trním a plevelem? Ale jak jsem již uvedl, tohle není pro mne hlavní téma. Přeji hezký večer.

Oceňuji

(Jindriska, 17. 12. 2014 16:24)

Vyvažuji naštvaná témata a připojuji ještě svoje hurá! nad tím, že po dlouhé době se současné vedení alias velení svazu a PK otevírá chovatelům, resp. jejich podnětům, hlavně si pochvaluji sl. Janu Voráčkovou, která řeší mé mailové dotazy, poměrně častější, ale posílám je i panu Horníkovi a p. Martině Kosové, kteří, si myslím, jsou otevření komunikaci, protože jste je - členové zvolili ze svých řad. Tak snad nám nezpanští.
Protože i já si připravuji podněty pro předsednictvo, považuji za komunikaci vám to alespoň v krátkosti sdělovat tady v diskuzi a prosím vás ostatní, kteří také přispějete dobrými myšlenkami, abyste to také vyvěsili veřejně. Bude to transparentní.
A konec anonymitě?

Re: Oceňuji

(linda, 17. 12. 2014 17:54)

S koncem anonymity asi dojde řeč i diskuzi :-D pokud si tu nebudem, Jindřiško povídat spolu ;-) Zajímavé, že p. Diviše zajímá nějaká linda ( která si cení domácích plemen), ale kdo je třeba pavel, s takovým super názorem na ČMB ( citace ze zapadlé dřívější diskuze):

"českomoravsky chladnokrevnik
(pavel, 27. 9. 2014 8:24)

Mslim že plemeno by se melo přejmenovat , podobne jako např němci maji zmenšeneho norika řikaji mu shwarzwald , my mame zmenšeneho belgika a mohli bychom ho nazvat česko moravsky kun , kun na slabši noze dobre vykonosti a charakteru .... , dotace by stale běželi , takže producenti vlaštovek a vran by mohli dal plnit sve vybehy kočarovymi konmi , dyt na praci nam stači norik , nebo polak , ..... " to asi zajímavé není

Re: Re: Oceňuji

(Jindriska, 17. 12. 2014 20:00)

Já vím, já vím, sleduji to také. Tedy obě vámi zmíněná témata a snažím se z toho poučit. Možná proto vím, že Pavlova reakce je důsledkem něčeho, co možná nedovedl řešit jinak, než výlevem písmenek. Že je to možná citlivý člověk, kterého zasahuje současný, bohužel mizerný vývoj v chovu. Já osobně mu nabízím, ať to klidně sdělí, jaké má řešení, ale je tu podmínka - pro naše česká plemena. Jinak může založit svaz ve spolupráci se zahraničím, v tom mu nikdo nebude asi bránit...

A pak je tu ještě jedna věc - doufám, že (po zkušenosti z jiného chladnokrevného webíku) nás dvě za diskuzi tu nebude nikdo osočovat s jedovatým jazýčkem, že je to web "o jedné paní", jako jsem to zažila :-). Je to prostě veřejný web a můžem si tu pěkně ševelit a s námi další, kdo mají nějaké oborové moudro. Já nelezu mezi zedníky, protože o tom vím prd. Pokud bych vám chtěla sdělit něco mimo koně, nebo citlivého, napíšu mail nebo sms.

Re: Re: Re: Oceňuji

(linda, 17. 12. 2014 21:19)

Nelze než souhlasit. Psát sem může úplně každý, kdo najde odvahu. Anonymní odvaha je samozřejmě jednodušší, než podepsaná odvaha.
Přidala bych se jen k ocenění - a to nynější spolupráci obou správkyň webu. Když ženské chtějí, jde všechno :-) Děkuji.

Konec anonymitě?

(Zoro, 17. 12. 2014 20:12)

Dobrej blábol. jak chcete necha vyjádřit ty,co sou naštvaný na všechno a vůbec nic neřešiit? třeba si tím ulevěj adruhý den makaj ve fabri a prostě jen tak maj kone

Nezajímavé

(Jindriska, 17. 12. 2014 16:13)

Ve srovnání s našimi místními tématy je úplně nezajímavá informace, že prý v Jezdectví vyjde nějaký "beganí" článek nebo seriál nebo CO. Z důvěryhodného zdroje :).

Kravy a kone - pro Pavla

(Jindriska, 17. 12. 2014 16:07)

Nebaví.

Pavle, ačkoliv tuším ironický podtext vašeho obdivu směrem ke mně - nevadí. Považuji to tady za diskuzi vyhladovělých chovatelů, kteří dlouho nedostávali žádné informace, jenom nedůležitá témata k odpoutání pozornosti, nedostali možnost se k něčemu vyjadřovat, nebo se neuměli v pravou chvíli a veřejně ptát(?).
Já osobně vím, že komunikace je základ spolčování všeho druhu, i se zvířaty, jen musíme znát úroveň použité komunikace. A to se i já stále učím.
Baví mne: opakuji - moje práce související s koňmi a protože se řadím k části "profi", považuji to za "public relations" na vyzvání něco sdělit zde v komentářích. Vám děkuji za vyzvání ve vašem příspěvku.

P.S.: Také se kloním k tomu, že svět je ve vývoji a vlastnictví koně se posunulo jinam, než na úroveň vlastnictví sedlákem.

reakce

(Dibďák, 17. 12. 2014 11:30)

Pane Pavle nenadarmo se říká podle sebe soudím tebe. Předpokládám, že Vy k chovu českých plemen nemáte žádný vztah. Nikdo Vám nebrání přivést si třeba dinosaura, pokud jej seženete. Pokud chcete tolik kopat kolem sebe, bylo možná dobré procestovat ČR, není tak velká, a zsjitit si jak to kde funguje.

krávy a koně

(Jiří Diviš, 16. 12. 2014 16:53)

Již delší dobu sleduji diskusi na zdejších stránkách, ale myslím, že by bylo dobré se neskrývat za přezdívky a veřejně se přihlásit ke svým názorům, případně poskytnot vlastní zkušenosti ze zemědělského hospodaření (konkrátně by mne zajímalo zemědělské hospodaření p. lindy). Tím by se naplnil účel těchto stránek.

Re: krávy a koně

(linda, 16. 12. 2014 16:59)

linda alias Ludmila Jurčíková : http://www.farma-stipa.estranky.cz/
přijde-li vám to důležité.
O povinnosti zveřejňovat celá jména tu není nic napsáno a jaký vliv má zveřejněný názor na to, jaké jméno je k němu přiřazeno, nechápu. Jinak firma, v níž jsem jednatelkou je členem tohoto Svazu.

Re: Re: krávy a koně

(linda, 16. 12. 2014 17:08)

Pokud potřebujete ještě hlubší rozbor mojí osoby - mám úplné středoškolské zootechnické vzdělání a 22 let pracuji u dojnic (vše, co se toho týká - od dojení po inseminaci). Od 1996 se zabývám i chovem SN, u kterých koní je mé jméno psáno na pozici chovatele snadno v PK zjistíte. To bude hezké, když si tu budem všichni popisovat, kdo jsme, co děláme a jak dlouho ;-)

Re: krávy a koně

(linda, 17. 12. 2014 8:24)

Pane Diviši, měla jsem za to, že účelem těchto stránek má být informování o tom, co se děje ve Svazu a ne zjišťování, jaká konkrétní osoba stojí za jakým názorem. Lidi se obvykle nechtějí přihlásit jmenovitě k názorům, protože zkušenosti bývají takové, že jim to v nevhodné chvíli bývá "sečteno" anebo "sežráno". Takže se nedivím, že to tady skoro nikdo z obyčejných řadových chovatelů nedělá.

zastropovani

(mirek, 16. 12. 2014 18:28)

vami uvedena častka ale ještě projde tzv zastropovanim takže i nevelkym chovatelum zbyde opravdu mnohem mene a zbytek častky putuji kamsi v nekterych připadech to dela jen par stovek

Re: zastropovani

(linda, 16. 12. 2014 18:50)

Nemá význam dohadovat se o velikosti dotací - na cokoliv. Na to, kterým kategoriím a druhům hospodářských zvířat se jak daří lze velice dobře vysledovat z pohledu na jejich stavy od revoluce. Čeho přibylo a čeho ubývá - a o kolik. Tedy co je rentabilní a co méně. Tím "kravské téma" opouštím, pač tohle je web týkající se domácích plemen chl. koní. K dotacím diskuze ujela v bodě, kdy přišla řeč na to, jak rentabilní je odchov kvalitního hříběte oproti masnému teleti (resp. jakou cenu je ochoten hřebčinec nabídnout za kvalitního hřebečka).

Re: Re: zastropovani

(mirek, 16. 12. 2014 20:28)

no jako zootechnik muhu říci že od revoluce nepřibylo žadneho dobytka ono jakekoliv zviře je dnes jaksi mimo zajem

Re: Re: Re: zastropovani

(linda, 16. 12. 2014 23:31)

V mém okolí rozhodně ano. Za komunistů zorány i kopce, kde nic nerostlo, v každé vesnici stáj s býky nebo dojnicemi. Pár soukromých ovcí páslo strmé stráně, kde už orat nešlo. Po revoluci silný úbytek dojnic, krávy mizely na jatkách rychlým tempem. Kravíny prázdné. Zorané kopce pomalu zatravněny, nebo nechány samovolně zarůst, na nich se začaly objevovat masné kříženky, postupně i čistokrevná masná plemena + ovce. Kde byl dřív volný přístup na louky a k lesu, všude pastviny v drátě a na nich masňáci. Koně neměl dřív skoro nikdo, teď jsou vidět dost často. Chladnokrevných v tom minimum.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50

následující »