Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuze

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Panu Malátovi:

(malát, 6. 1. 2015 22:14)

Ahoj Jindřiško,asi si nerozumíme já to myslel tak,že nebereš názory jiných (viz.ZV 2) a nedokážeš se smířit s tím,že někdo má i jiný názor a někdy i dobrý.Jinak s Tebou v určitých věcech souhlasím a též Vás i chválím (ne sice veřejně)např. za Vaší reprezentaci v Anglii nebo s tím ,že posuzují koně lidé co jim vůbec nerozumí a a jsou u dění jen kvůli funkcím (největší chovatel Čmbk pan Ing.Novotný je v RPK norika což je směšné).Jinak chválím tyto stránky,když se podíváte na oficiální stránky Čmbk (vede je Ing.Svoboda)tak to je katastrofa a svaz by se měl za ně stydět,aspoň že jsou ty stránky pana Perničky (taky jeden kterého pomluvilo vedení svazu) za což mu patří dík.K článku tvého muže se ani nebudu vyjadřovat,jestli mu vadí že mám svůj názor (ať je dobrý nebo špatný)tak nemám slov.Proč jsem odmítl udělat metodiku paní Mátlové ke ZV 2 jsem řekl přímo jí a to hned (nebudu vzmýšlet bič na chovatele a vzmýšlet nějaký slalom s bránama,secí mašinou,kultivátorem apod.) a jestli na Vás chodí kontrola kvůli tomu,že jeden chovatel něco zkritizoval tak to je ubohost.Jinak abych ti vysvětlil proč jsem tak proti ASCHK tak nás pan prezident pěkně podrazil,tlačil na mně abychom něco udělali se svazem Čmbk.napsali jsme koncepci svazu s změnami stanov,toto nám vše schválil a hrozně byl spokojený, když došlo ke schůzce mezi ASCHK,vedením svazu a námi tak se otočil a 360 stupňů a vyčetl nám co jsme si to dovolili a zesměšnil nás přede všemi.Myslím si že by bylo hodně co zlepšovat,ale dokuď budou u kormidla lidé,kteří budou jen papouškovat a chtít jen funkci tak se nic nezmění (a já tomu nevěřím,že to ještě dá někdo dohromady).Jak je vidět i na těchto stránkách tak nás diskutuje jen pár chovatelů a ostatním to je šumák a říkají si ať si tam dělají co chtějí.Tímto zatím končím a všechny zdravím.

Přání

(Míra, 24. 12. 2014 18:00)

Přeji všem hezké a pohodové vánoce i našim čtyřnohým kamarádům.Já už jim za jesle dal, teď jdu dát sobě :-)

Re: Koně na Šumavě

(Jindriska, 22. 12. 2014 0:05)

http://www.centrum-slezsky-norik.cz/?Chladnokrevnici-na-Sumave-budou-vozit-navstevniky-na-trase-mezi-Kvildou-a-Jezerni-slati/104

Vánoční dárek

(Jindriska, 21. 12. 2014 18:03)

https://www.youtube.com/watch?v=6P48h6sqaVk
Pro obdivovatele chladnokrevné kulturistiky.

Koně x těžká mechanizace v lesích

(linda, 19. 12. 2014 12:55)

Z jiného soudku trochu: Sledovala jsem videa p. Drába ze Šumavy a zarazilo mne, jaká hrůza zůstává po těžké mechanizaci v Národním parku - chráněné krajinné oblasti. My jako zemědělci musíme plnit spoustu zostřujících se opatření proti erozi - zatravňovací pásy apod. ( nebudu rozepisovat), poslední perlička ve hře je, že na pozemcích nad 5° svažitosti nesmí přes zimu zůstávat hluboká orba. Opatření celkem přísná a sledovaná. Proti tomu nic. Ale - v kontrastu s tím rozbité lesy, někde s kolejemi, že by tam koně pochoval. V CHKO nepochopitelné. Platí nějaká dvojí míra - že zemědělci jsou řešeni kvůli erozi, kdežto v rozbitých lesích ( jde hlavně o CHKO, chráněné rostlinstvo) je to jedno? Není ve hře nějaký zákon, který by dotlačil správce těchto lokalit zákazem nebo pokutami používat šetrnější prostředky pro těžbu, především koně? Přijde mi to dost schizofrenní v tomto státě. Jako by lesy byly úplně něco jiného a stran eroze, povodní byly nedůležité. Přitom jsou v tak obrovské rozloze. Dá se s tím vůbec něco dělat?

Re: Koně x těžká mechanizace v lesích

(Jindriska, 19. 12. 2014 20:10)

Tak o zákonech by měl vědět nejlépe ing. Kratochvíle, byl poslancem, je senátorem a ředitelem ZH, má vazby na LČR, myslím, že je to nejpovolanější člověk k získání a tlumočení informací. Zkuste jej oslovit. Také by mne to zajímalo....

Není to sice z NPŠ, ale jako ilustračka tomu, co sděluje Linda (a je to pravda) je na odkaze
http://hrebcin-hradcany.webnode.cz/novinky/docasne-umisteno/
vidět rozdíl.

Re: Re: Koně x těžká mechanizace v lesích

(linda, 20. 12. 2014 7:54)

Pravda, lépe ptát se povolaných. Stanovisko MZe by bylo zajímavé. Ohledně NP Šumava - nevšimla jsem si, že by stav lesa po těžbě zajímal ekologické organizace - zdá se, že řeší jen, kde kácet a kde nekácet. Nebo jsem něco přehlédla?

naposledy pro miru

(pavel, 19. 12. 2014 5:59)

pane ja vam kone nezakazuji , jen říkam že až se situace ještě zhorší udrží kone jen ten kdo tzv nepozna na pněžence že je ma protože hospodaři vyrabí vlastni krmivo a ne mladi dobrodruzi kteří si mysli že mužou mit kone aniž by vlastnili kus pudy a věřte pane miro že situace se zhorší , to co zminujete dale o tom zemedelstvi a zboží vubec u nas v čr to je vše dusledek toho že po padu totality se ztrcene povedomi nevratilo zcela zpet a to nejen u koni je to smutna realita a bude huř pane miro , podle me tady chceme všichni to same udržet kone , ješte jednou dekuji a at mate z koni dale radost pane miro

Re: naposledy pro miru

(linda, 19. 12. 2014 8:53)

Bohu díky za mladé dobrodruhy, co si pronajmou kus cizí půdy, kde je majitel líný ji obhospodařovat sám a mají na ní koně. Pak je veliká skupina lidí, kteří mají jenom koně na své půdě (ne jiná zvířata, ani další zemědělství, pracují jinde) a lidí, co pracují s koňmi v lese, nepotřebují půdu - kůň si na svoje futro vydělá prací, koupí mu ho. Být chov koní na sedlácích, navíc pracujících na vlastní ( nepronajaté) půdě, tak mu dávno zvoní umíráček. Tady jsme široko daleko jediní, kdo k zemědělství chová chladasy. Sedláky kolem to dávno nezajímá.

Re: naposledy pro miru

(Míra, 19. 12. 2014 9:14)

Tentokrát s Vámi souhlasím. Přeji i Vám hodně zdaru.

Pro Míru - Přihl.do sv.

(Jindriska, 18. 12. 2014 14:13)

Míro, je posunutý Váš příspěvek, asi na něm záleží. Tak já k tomu říkám:
ztotožňuji se s nářkem nad tím, že české produkty a služby Češi nekupují a nespotřebovávají a "vyváží" hmotno (Kč) ven. Myslím, že někdy oprávněně, ale někdy jen proto, že úspěch se doma neodpouští. To je mi líto. Osobně podporuji svého nejbližšího producenta čehokoliv a tolik nebaštím.
Na to musím sdělit svoji zkušenost z Anglie, kde ba naopak zemědělci, kteří nepoškozují svým výrobkem spotřebitele, dostávají dopředu kredity za potencionálně odebrané komodity!!! Britové od Britů!!!
Dotace prakticky neexistují a každý je sám za sebe ve svém příjmu a je to rovné a průhledné.
Prostředky generují zájmové občanské spolky a ty pak podporují, na čem se operativně dohodnou. Britové s tím nemají problém - přispívat do občanského života. V kontrastu s tím je hrazení vstupného na chovatelské akce v Česku průser, protože málokdo to má v hlavě srovnané, že to dává vlastně do společnosti, když prostředky disponuje spolek na další aktivity. Třeba na koně.
V Německu to je trochu jinak, jsou tam dvě skupiny vlastníků beganů, v Belgii je to také jinak. Podle sociálních podmínek v dané zemi.
My nemusíme papouškovat ani Rakousko ani Německo, máme své podmínky.

Re: Pro Míru - Přihl.do sv.

(Míra pro Jindřišku, 18. 12. 2014 19:25)

Děkuji Jindřiško za reakci, ale já jsem čekal,že mně spíš odpoví Pavel. Ovšem ne na dotace, ale na jeho tvrzení,že pouze sedláci......Nadále zastávám názor, že koně může držet i chovat nejen zemědělec-sedlák, ale každý kdo je mít chce a má pro to podmínky a klidně mohu i říci,že třeba já jako důchodce mám na ně víc času, než sedlák, který má co dělat např. kolem polí a hovězího. Koně mně zakazovali před listopadem a teď asi i Pavel :-). Beru to s nadhledem a o to samé bych žádal všechny diskutéry. Hlavní je ale pro mne chov noriků. Nebráním se pokukovat, jak to dělají "vedle" a vzít si z toho to, co považuji za lepší a osvědčené. Vše je o komunikaci a ať zvítězí vždy ten lepší názor, páč jen tak mohou přijít i lepší výsledky. Přeji Vám, ať se daří.

Re: Re: Pro Míru - Přihl.do sv.

(linda, 18. 12. 2014 19:54)

Myslím, že na Pavlovi ani jeho názoru chov koní nestojí :-) Důležité je to, co je za každým vidět, jestli je to k uznání nebo k ostudě. Nezáleží na tom, co k tomu dál člověk má nebo chová. Dobří koně mohou být jak od "jednokobylového" chovatele, tak z velkochovu. Vše je jen o lidech a jejich vztahu k tomu. Velmi si vážím svobodné doby, že to můžem na rozdíl od totáče dělat každý, kdo chceme.

Re: Re: Re: Pro Míru - Přihl.do sv.

(Míra, 18. 12. 2014 20:35)

Lindo souhlas

Přihláška do svazu

(Jindriska, 12. 12. 2014 23:00)

Pozitivně vnímám, že dokument je vyvěšen. Osobně jsem o něho několikrát žádala sl. Voráčkovou mailem (v kopii p. Horník, p.Kosová) v průběhu druhé poloviny roku. Přihláška neměla stanovenou formu, takže to chvíli trvalo a už je na světě a pro všechny. To je pokrok směrem k chovatelům.
Také jsem nabídla zároveň svazu svůj přínos v propagaci beganů, protože to je rovné něco chtít a nabídnout. Bez toho se spolek lidí nikam neposune.
To pro informaci "štěkalům", abychom vzájemně dodrželi informovanost, kterou jsme si tu naznačili.

Re: Přihláška do svazu

(Míša, 13. 12. 2014 8:13)

Přihlášku v konečné formě jsem posílala J.Voráčkové téměř před dvěma měsíci, a ona jí obratem posílala správkyni webu, takže je aspoň vidět, že tady mohla přihláška být už mnohem dříve. Ikdyž to není tak podstatná informace, pro mě, jako to, že se zápisy z jednání zveřejňují s půlročním opožděním - neberte to prosím nikdo jako urážku p. Klucké, ale nabídla jsem jí spolupráci aby web byl aktualizován co nejlépe, a není o to zatím zájem

Re: Re: Přihláška do svazu

(Jindriska, 13. 12. 2014 10:46)

Míšo, bohužel nejste jediná, kdo nabízí spolupráci a ta je odmítána, ale věřím, že s vaší osobní zkušeností budete ve svazu teď ten, kdo přijímání nabízené spolupráce bude proklamovat.
Jindriska i Josef Svob. ji nabízeli v průběhu minulých 10 let kdekomu, nejpodstatnější je asi a.s.CHK, pan Dražan, pan Kratochvíle, pan Maršálek, ČAPLH, odbor lesnictví a další subjekty - písemně (archivováno), ale nedozrála doba moudrých autorit, aby to akceptovaly a přijaly. Ale já se nezlobím, přijde to prostě teď.
A protože to sděluji v dobré víře komunikace, předpokládám, že tu po mně nebude nikdo štěkat.

Re: Re: Re: Přihláška do svazu

(Jindriska, 13. 12. 2014 10:50)

P.S.: GENERAČNÍ PROBLÉM!!!!
Já už si na to musím také dávat pozor....
abychom se domluvili všichni chovatelé bez rozdílu.
Řídím se ovšem heslem britského školství (postiženost další kvalifikací :-) ), že "Každý je pro nás důležitý, každý má pro nás význam."
A zase - co nás tu spojuje? Begani.

Re: Re: Re: Přihláška do svazu

(Míra, 18. 12. 2014 10:13)

Dobrý podvečer pana Pavle.Diskuse vznikla v podstatě dotazem na správce webu ohledně informací z jednání orgánů svazu, na což si myslím mají členové svazu právo.Tohle jsou stránky pro chovatele koní bez ohledu na to kolik kdo vlastní půdy a čím se živí.Téma ohledně dotací se tak nějak "vyvrbilo" aniž by to bylo jak se říká, jádrem pudla, alespoň pro mne.Pokud se týká sedláků a chovu koní,tak Vám mohu sdělit, že v naší obci /katastr cca 500ha/, nikdo ze sedláků koně nechová.Dokonce ani na svých pozemcích nehospodaří. Pronajímají je a.s.. Ve vedleší obci je několik soukromníků-sedláků, ale koně rovněž nikdo nechová. V okolí je sedláků, kteří chovají koně minimum....Časy Marie Terezie už jsou dávno pryč. Co se mne týče, já koně mám a v podstatě je sponzoruji z mého důchodu.....Někdo má koníčka v autech, jiný v rybaření, já v koních. A vůbec nemám pocit, že bych něco "kurvil". Jen si myslím, že koně na venkov patří a řešit otázku chovu koní pouze budoucím importem nepovažuji za hospodárnou a chovatelsky správnou. Dotace kritizuji proto, že dělají "zlou krev" a to jak mezi chovateli koní, tak i zemědělci, živnostníky i podnikateli. Navíc někteří zemědělci, nebo sedláci (jak chcete) s nimi nakládají tak, jak jsem uvedel v mém příspěvku. Proč ale občané naší republiky jezdí raději nakupovat potraviny do Polska,Německa i Rakouska?Proč na polích hnijí balíky sena a slámy.Proč některé pozemky zarůstají trním a plevelem? Ale jak jsem již uvedl, tohle není pro mne hlavní téma. Přeji hezký večer.

Oceňuji

(Jindriska, 17. 12. 2014 16:24)

Vyvažuji naštvaná témata a připojuji ještě svoje hurá! nad tím, že po dlouhé době se současné vedení alias velení svazu a PK otevírá chovatelům, resp. jejich podnětům, hlavně si pochvaluji sl. Janu Voráčkovou, která řeší mé mailové dotazy, poměrně častější, ale posílám je i panu Horníkovi a p. Martině Kosové, kteří, si myslím, jsou otevření komunikaci, protože jste je - členové zvolili ze svých řad. Tak snad nám nezpanští.
Protože i já si připravuji podněty pro předsednictvo, považuji za komunikaci vám to alespoň v krátkosti sdělovat tady v diskuzi a prosím vás ostatní, kteří také přispějete dobrými myšlenkami, abyste to také vyvěsili veřejně. Bude to transparentní.
A konec anonymitě?


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54

následující »