Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuze

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Zajímavé

(Míra, 2. 12. 2014 12:36)

V této svízelné době se ukáže, kdo má koně rád a je to úplně jedno jestli se mu říká profichovatel,nebo jinak.Já za profíka považuji toho, kdo tomu rozumí. Ať nám koně jdou.

Re: Re: Zajímavé

(linda, 2. 12. 2014 16:25)

Tak to jsme za vodou, pač v hospodě při kdejaké koňské akci chovu rozumí úplně všichni ;-)

Re: Re: Re: Zajímavé

(Míra, 2. 12. 2014 17:23)

Stejně jako tady,že?

Re: Re: Re: Re: Zajímavé

(linda, 2. 12. 2014 17:39)

Ano, přesně. Každý chovatel si aspoň v koutku myslí, že chovu rozumí, jinak by přece nechoval. A tak je každý chovatel profík... takže není co škatulkovat. Super, ani o co se dohadovat.

Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavé

(Jindriska, 2. 12. 2014 22:48)

Osobně se označím za profi chovatele (nikoliv profík), protože je to moje práce, nestydím se za ni a také mne baví. A vím, že se naštěstí mohu ještě hodně naučit.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavé

(linda, 3. 12. 2014 8:50)

Tak jestli je to o tom, jak kdo označí sám sebe, nemá nikdo právo jiné přezíravě označovat "hobby", pač se oni mohou cítit být stejně tak "profi".

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavé

(Míra, 3. 12. 2014 8:55)

No přesně tak...učit se budeme celý život a o tom to je.Já osobně si budu chovat na své noričce noriky a nepřestanu, i když nedostanu ani korunu :-). A když nám seberou do SN všechny hřebce, našetřím a vyrazím do Rakous.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavé

(linda, 3. 12. 2014 9:10)

Míro, ode mne palec nahoru, protože přesně chovatelé noriků jsou v tomto státě ti, co zaslouží potlesk, že to v tom "dotačním zvýhodněném okolí" ještě nevzdali. Ať se daří.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavé

(Míra, 3. 12. 2014 9:22)

Děkuji, totéž přeji i Vám a hlavně koním...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavé

(Jindriska, 3. 12. 2014 9:55)

Zvolili si plemeno. Řada z nich podlehla kouzlu dotací a jak zmínil kdosi, navýšili počty klisen v SN.
Mimoto pokud se na ně nevztahuje dotace na čistokrevnou stejnosměrnou plemenitbu (já to nevím, chovám SN), tak je mi líto, že si ještě u odborného svazu sami nevyjednali podporu - na cokoliv, třeba na to, že jsou, jak píšete , dobří.
Ale no dobře, asi na chov koní použijí dotace na pastevně odchovaný skot a trvalé travní porosty, nebojme se mluvit o realitě, z čeho řada hobby chovatelů financuje svoji srdeční záležitost. Nebo z fabriky, jako to bylo v minulých režimech, to je oukej, kolikrát tito chovatelé "na vedlejšák" zachránili chovy nebo dovezli koně, ale neudrželi. Došly prachy, došli koně, neměli význam. Čerpám z historie popsané většími kapacitami, než jsem já.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavé

(linda, 3. 12. 2014 10:37)

Zkreslujete skutečnosti. Kdejaký chovatel GZ čerpá současně dotace na pastvu v LFA, plus levné seno z těchto dotovaných lokalit. Samozřejmě i profichovatelé. Plus, že mají ještě tu GZ dotaci. Vy na horách snad ne?

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavé

(linda, 3. 12. 2014 18:59)

" kolikrát tito chovatelé "na vedlejšák" zachránili chovy nebo dovezli koně, ale neudrželi. Došly prachy, došli koně, neměli význam."

A? Ti jejich koně nedali potomky, na kterých choval dál někdo jiný? Takže proč by neměli mít význam? Jindřiško, ani vy, ani já, ani nikdo jiný nemá jistotu, že na jeho odchovech někdo další chovat bude, včetně toho, že se chovu toho stejného a se stejným pohledem na věc bude po nás věnovat někdo jiný z rodiny. Každý jsme jenom malý kamínek v mozaice a jak významný, je jen na štěstí - jaké majitele budou mít jeho odchovy a kam to posunou dál. Trochu pokory nezaškodí - kdo dneska gróf, zítra nikdo. Stačí sledovat vývoj v chovu za posledních drobných cca 20 let, netřeba daleké historie.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavé

(Jindriska, 3. 12. 2014 20:46)

Lido, já se s vámi nepřu. Dobře jsme se v informacích doplňovaly a děkuji za diskuzi.
Než jsem byla vyzvána ke sdělení, tak jako Alois chtěl něčím upozornit, i já jsem tu na něco upozornila (Atos a další), ale pokud to je oukej, tak proti tomu žádná. To, že se neztotožňuji s nadáváním, aniž bych nabídla jinou variantu, je asi společenský průšvih. Přesto - stále mne moje práce baví a doufám, že to bude vidět na koních.

Co nás spojuje

(Jindriska, 3. 12. 2014 20:52)

Vracím se na začátek a sice si opakuji, že nás tady SPOJUJÍ CHLADNOKREVNÍCI.

Nelhat

(Jindriska, 3. 12. 2014 0:12)

K dispozici informace
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/tiskovezpravy/Projekt-Navrat-chladnokrevnych-koni-na-Sumavu-se-vraci-k-puvodni-myslence-344548

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/tiskovezpravy/Sprava-NP-a-CHKO-Sumava-nabizi-k-prodeji-kone-vcetne-vybaveni-348069

Odpověď

(Alois, 2. 12. 2014 14:01)

Tak jem četi Vaší odpověď paní Svobodová,ale bohužel mě to nic nepřineslo.Je toho hodně o ničem.
-studie v ŠNP dopadla velice dobře,ale jenom z důvodu že ztráta (kterou zaplatíme mi dňový poplatníci)byla "jen" 4.5 mil. korun a to,že se nebrání ředitel práce koní je snad logické ale ,aby zjistil práci dlouhodobě o tom se nezmiňuje což je pochopitelné.Studie podle Vás byla vytvořena pro vybraná plemena,moc by mně zajímalo zda se bude někdo zajímat jestli tahá valach SN,Čmbk nebo je to polák.Toto je utopie.Též by mně zajímalo jak Vaše studie (jinak bych to nazval sesumírování toho co již bylo napsáno) ovlivnila těžbu dřeva v ŠNP.
-pro Vás není asi důležité kolik který hřebec připustil klisen,ale víte že jsou i hřebci kteří byly zařazeni do chovu a nemají za 3 roky připuštěnou ani kobylu ?Též píšete jak se zvyšuje počet SN,ale je to logické protože po uvolnění genů došlo kvelké migraci klisen norických do SN až v letošním roce to snad bylo zastaveno,též si přečtěte jací a kolik bylo nakoupených hřebečků v letošním roce- jen čmbk a SN ,jsou za tím dotace ?A komu jde o čistokrevný chov je snad jasné,z čeho je placená slavná ASCHK snad víte.
-navýšení počtu koní v lese.Doufám.že myslíte je ty,kteří se touto prací živí celoročně nebo počítáte i ty ,kteří např. jako já tahají třeba jen týden v roce (např.pro obec?).Určitě to víte tak se nestyďte to zveřejnit.Nemůžete napsat jen,že se zvedl jejich počet a nevědět o nich.
-k hřebci Atos-já Vám nezakázal se o něj zajímat jen jsem Vám to doporučil,ale z Vaší odpovědi vyplývá,že tam dělaly zkoušky starší hřebci ti co to uměly?To teda nevím ale je mi to divné.
-rekvalifikační kurs-velice mě zaráží jak jste propagovala kurs na chladnokrevníkách a nyní ho kritizujete?
Závěrem bych chtěl napsat,že můj příspěvek chtěl jen upozornit na situaci v chladnokrevném chovu a na to aby jste lidem nemazali med kolem pusy a nelhali jim (nejste jenom Centrum ale jsou to i tzv. odborné svazy).
Jinak musí plně souhlasit s panem Fanóšem.

Re: Odpověď

(Jindriska, 2. 12. 2014 23:46)

Aloisi, tak to je mi líto, že je to o ničem. Tak to nemá smysl psát další odpovědi. Ráda jsem Vám slušně odpověděla a ráda se od Vás dozvím, čím můžete ke zlepšení v chladnokrevném chovu přispět Vy osobně, jaké máte návrhy. Tuším, že máte dost zkušeností a nápadů a takových osobností je nedostatek.

Nezajímavé

(Fanóš, 2. 12. 2014 18:48)

To jsou názory jedné paní.Vážená Jindřiško.Jestli nějací chladnokrevníci budou za čtyři generace vypadat jako gidran,tak to budou SN. Mají k tomu nej předpoklady a to nejen pro to,že původně vznikli z lipicánů a jiných teplokrevníků.Pokud někdo chladnokravníky zdevastuje,tak to nebudou menší chovatelé ze zemského chovu,ale sdružení jako ASCHK a možná i to vaše.Takové subjekty mají ve všem pravdu a jdou si za svým,i když to stojí -za nic.Ne každý,kdo má na něco živnosťák je profesionál.Živnosťák profíka nedělá.Hezky to napsala Linda i Míra.Jestli něco udrží chlaďáky,tak láska,obětavost a selský rozum.Živnostenský list to nebude!

Re: Nezajímavé

(Jindriska, 2. 12. 2014 22:57)

Vážený Fanóši, zase máte pravdu. Jen v jednom ne - Centrum nikoho nepřesvědčuje, ale také uznává vedení knih Asociací. Prostě si jde jen svojí cestou, jak nejlíp dovede skupina lidí, kteří se aktivně domlouvají na valné hromadě. A představte si, že je jich sdružených převážně bez živnostenského listu. Na cestu ASCHK se musíte zeptat u asociace.
V každém případě ta pravda spočívá v tom, že za každého hovoří výsledky a činy. Kecat můžeme všichni strašně moc... I tak vám děkuji za komunikaci, je určitě přínosná.

Atos

(Alois, 10. 11. 2014 22:23)

Vážení,po delší době jsem pročítal weby o chl.koních.Zjistil jsem,že to je katastrofa.Mám pár připomínek a to prvně k paní Svobodové.Nelíbí se mi,že se zajímáte o chov Čmbk a to hlavně o hřebce Atose.Myslím si,že komise rozhodla správně je třeba si uvědomit,že typ koně nedělá jen obvod holeně (hřebce jsem viděl jen na foto),jaká je komise není třeba polemizovat tu si zvolili chovatelé sami a jestli dobře nebo špatně je věcí názoru.Jestli nebyl hřebec připraven na základní zkoušku je zase chybou majitele,já když jedu na ZV klisen tak se mně také nikdo neptá jak ji mám připravenou.Mně by paní Svobodová více zaujalo,kdyby jste nám mohla napsat výsledky Vaší studie ohledně práce chl.koní v lese.Myslím,že za 2 roky co Vámi byla tato studie napsána by měly nějaké výsledky být.Zatím vím jen jak to dopadlo na Šumavě.Též by mně zajímalo kde jsou všechny sliby ,které byly dány chovatelům třeba ohledně výkupu hřebečků ZH Písek.Na valné hromadě bylo slíbeno,že ZH vykoupí 30 hřebečků.že ti co nebudou vybráni do chovu budou pracovat v lese.Když toto kritizoval pan Malát v Jezdectví tak jste o něm napsala,že zaspal dobu a že mu ujíždí vlajková loď (asi zakotvila jinde).Též by mně zajímalo kolik lidí,kteří udělali rekvalifikační kurz na kočího v lese v tom lese pracuje.Myslím si,že by bylo pro chovatele přínosnější abychom věděli např.kolik připustil,který hřebec kobyl v minulém roce a kolik se narodilo letos hříbat.Toto jsou fakta daná a ne se jenom dohadovat o blbostech a chovatelům říkat pravdu ať už je špatná nebo dobrá.To co píše pan Pavel o Čmbk tak tomu se je třeba jen zasmát neboť tento člověk neví o chovu vůbec nic.Doufám paní Svobodová,že se v brzké době od Vás dozvíme více podnětných věcí o tom kam kráčí chov chl. koní a Vše bude podloženo fakty a nejenom domněnkami.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50

následující »