Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuze

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Re: Re: Plemeníci N a SN Re:

(Josef Pernička, 10. 3. 2013 19:59)

Pane Alois, rád bych se Vás zeptal na jednu věc. Obracíte se na jména Malát, Vančura a ostatní. Oni svůj názor prezentovali na stránkách chladnokrevníků, ale podepsali se příjmením. Proč se nepodepíšete příjmením. A je Vás tady takových více. Pak se zde kritizují lidé, kteří jsou všeobecně známí, a to se mi nezdá fér. Nemyslím názorově, to nesoudím. Schovávat se za počítač není umění. Máme snad společné zájmy...prosperující chov našich koní.

Re: Re: Re: Re: Re: Plemeníci N a SN Re:

(JINDRISKA, 12. 3. 2013 21:29)

Můj nick je mým jménem i příjmením. Věřím, že sdílející tuto diskuzi vědí dobře, kdo je Jindriska ..?

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Plemeníci N a SN Re:

(Josef Pernička, 13. 3. 2013 18:08)

Se ví, že to vím. To snad ví každý. Jen jsem měl na mysli lidi, co se schovávají za anonymitu. Jinak samozřejmě sleduji pozorně Vaši debatu.

Re: Re: Re: Plemeníci N a SN Re:

(JINDRISKA, 5. 3. 2013 22:17)

Souhlasím s Vámi, s Vaším návrhem řešení! Ano! A o co jde - o snahu vyhovět chovatelům a dát jim včas vědět. Určitě v RPK "sedí" osoby, které samy mají dost zkušeností s nepružností, potížemi a pod. v chovatelství a určitě je to štvalo a proto se přihlásili jako další adepti z řad chovatelů na místa v RPK (nebo byli přihlášeni jinými), aby věci dali do pořádku, přinesli nový náhled a svěží duch a dobrá řešení, když si zažili své... Dej blbcovi funkci a ...se nějak říká v Česku. Snaha vyhovět tu není. Nevadí, nedá se nic dělat, dávám jim další rok, aby zjistili pánové, že je už vlastně nikdo potřebovat nebude. Začnu u sebe, to je nejjednodušší. Začnu se orientovat pouze na nejnutnější oficiální kroky v dobré víře. Upozorňuji Vás, že v třetí dekádě března se koná rada genetických zdrojů v Uhříněvsi a to bude docela zajímavé překvápko....s těmi geny. Účastní se zástupci ASCHK a nebo na to taky někdy kašlou pro nedůležitost. :-) Snad se dozvíte, co platí i pro chovatele, kteří drží GZ.

Re: Re: Re: Re: Plemeníci N a SN Re:

(Jurčíková, 11. 3. 2013 8:57)

Rada gen. zdrojů by měla začít prověřovat, zda hříbata, na které berou chovatelé dotace, jsou z GZ matek opravdu po otcích v GZ, nebo je skutečný otec jiný a GZ "otec" napsaný jenom v připouštěcím lístku a po vypálení uveden jako otec skutečný. Je zarážející, že se nedělá u těchto hříbat paternita jako povinnost k žádosti o dotaci. Člověk se občas doví věci, které nadzvednou ze židle. Skutečný otec polák apod.

Dotaz na p. Cermana

(Jurčíková, 12. 3. 2013 9:28)

Dobrý den, přečetla jsem Vaši obhajobu k rozdělení populací SN a N. Mám praktický dotaz. V půlce září loňského roku jsem posílala na ASCHK doporučeně pro RPK norika žádost o přeřazení naší nově koupené klisny, 61/461 Sandry po otci Nacho Salazar z matky po Streimur. Klisna byla jako hříbě zapsána mezi noriky, ač popisující inspektor doporučil zařazení do SN. Chovateli stačil norik. Žádala jsem o přeřazení do SN z důvodu jak PSG, tak i toho, že otec a otec matky jsou SN, navíc takoví, kteří vám po novém rozdělení SN nepřišli dostatečně vhodní k tomu, aby dál působili v PK norika. Klisna tedy má 3/4 původu slezskonorického a původem odpovídá po svodu zařazení do PPK SN podle stávajícího ŘPK, kdy je požadován otec a otec matky příslušející k populaci SN. Od té doby jste mi neodpověděli, klisnu nepřeřadili. Proč je klisna s takovým původem dál držena v PK norické, když je na první pohled jasné, že je více SN? Navíc, pokud šlo u rozdělení SN hřebců i o barevnost ( nežádoucí), je i skvrnitá po svém otci. Takže zřejmě nic žádoucího pro PK norickou. V čem je problém?

Re: Dotaz na p. Cermana

(JINDRISKA, 12. 3. 2013 21:38)

...hm, to je zajímavé. Stejné praktiky pro více chovatelů jsou asi strategií RPK - "votrávit" chovatele na padrť. Odpověď na žádost adresovanou RPK a předanou osobně panu Caltovi proti podpisu dne 29.3. ještě neobdržela moje strana........a hele, už je to rok!!!, ale jak jsem řekla - už si z toho všeho hlavu neděláme. Odpověď nula - volná ruka k tvoření. A navíc - nemusíme platit žádné poplatky za - nic. Tomu se říká bonus dne.

Re: Re: Dotaz na p. Cermana

(Jurčíková, 13. 3. 2013 8:07)

Můj dotaz výše je reakcí na poslední větu tohoto Vyjádření RPK, kde Ing. Cerman končí tím, že případné dotazy rád zodpoví. Takže čekám odpověď. K mojí žádosti jsem mailem zasílala dotaz na ASCHK, zda se řešila, jak dopadla - 12.12.2012. Odpověď žádná, uplynuly 3 měsíce. Přemýšlím, zda dál jako chovatel zůstávat dál členem tohoto Svazu, pokud je moje Žádost ignorována až tak, že si nezaslouží ze žádné strany odpověď. Členové RPK jsou členy či v předsednictvu tohoto svazu. Pokud jim řadový člen svazu platící příspěvky nestojí půl roku za odpověď, je to velmi smutné a je to námět k zamyšlení pro ty, kteří mají zájem se stát novými členy. Považuji svoji žádost za regulérní a oprávněnou, neobtěžuji RPK požadavky, dotazy běžně ani často, přesto komunikace nulová. Měla jsem /bohužel/ naivní představu, že "můj" Svaz je tady pro mne. Možná je to opačně.

Pan Cerman

(JINDRISKA, 12. 3. 2013 21:49)

Vážení účastníci diskuze, považuji to za občasnkou iniciativu, ke které tu došlo a jejímž výsledkem je sice nekonkrétní, přesto ODPOVĚĎ pana Josefa Cermana z N. Panu Cermanovi děkuji, podržel zadeček dalším devíti lidem, ze SN a N. O lenivých si stále myslím, že jsou leniví, ale o panu Cermanovi si myslím k jeho dobru, že patřil mezi ty chovatele, kteří, jak jsem minule psala názor, zažili ústrky ze strany lobby a měli (a snad mají) dobrý úmysl měnit věci ve prospěch....koho? Co se týče pošilhávání po cizině - na to bych byla opatrná. My Češi jsme skrytí géniové, ale taky bordeláři. Já osobně bych nerada papouškovala pravidla jiného národa s jinou mentalitou....ale vlastně není moje starost starost o N :-). Pokud budu pro někoho inspirací - rádo se stalo.

Ach jo.

(Franta, 10. 3. 2013 17:10)

ASCH,jako UCHS,si vybralo do RPK lidi,o kterých vědělo,že jim schválí každou kravinu,kterou vymyslí DOCENT.Dnes je tento amatér středem pozornosti a pánové z ASCHK si mnou ruce,jak těm blbečkum,co doma koně živí,starají se a dávají nemalé peníze vytřeli zrak.Je to prostě banda lumpů.RPK osazené z valné většiny vlezdoprdelkama dělají ve své nabubřelé blbosti,jednu větší kravinu než druhou.Na co by šel do chovu kůň od Pepka Vyskoče,i když kvalitní,když členové RPK a jejich kámoši mají k ASCHK tak nějak blíž.Smutné je,že o soukromém majetku rozhoduje v podstatě jeden školník,kterého vypudili jak kladrubáci tak teplokrevníci.Holt sebestředná potřeba se zviditelňovat je asi neukočírovatelná.Navíc jsem zaslechl,že tento člověk navrhuje vybítat klisny do chovu dle exterieru a to vlastní osobou.Jistě si sežene ochotné pohůnky,kteří rádi vypomohou.Z představy toho,že tento pán,který ani není schopný řádně změřit koně,ukáže prstem a řekne,že moje klisna je netipická,ať jedu domů,aniž v podstatě neví,jak má dané plemeno vypadat,je mi špatně od žaludku.

Re: Ach jo.

(Jurčíková, 10. 3. 2013 20:05)

Zřejmě pana docenta vzali mezi sebe, abychom to my chovatelé v chovu neměli tak strááášně jednoduché. Mě pobavila perlička v Dokumentech svazu, zápisu ze schůze 11.11.2012 z Pardubic. A to návrh pana Maršálka, aby se šampionát tříletých postavil na známce za exteriér. Zřejmě si myslí, že o účast na šampionátu je strašná dračka - mohou být rádi, když se sjede 6 a více klisen za plemeno. Je dostatečně známo, že na prvních místech končí koně známých a známých známých a známí se svými jistými předními místy už před konáním netají. Proč by pak méně známý chovatel měl dělat křoví předem známým vítězům. Takže si budeme hrát na strašně přísný výběr - a nepřijede nikdo. Můžeme taky zpřísnit výběr do chovu - a nebude chovat nikdo. Kdoví, možná právě o to jde.

nadpis

(Pepa, 9. 3. 2013 15:15)

Ahoj, nasel jsemm na netu super stranky s automaty zdarma a jeste ke vsemu pekne sexy babou tam :D mrknete na www.ZdarmaAutomaty.cz a zahrajte si :)

nadpis

(Pepa, 9. 3. 2013 14:36)

Ahoj, nasel jsemm na netu super stranky s automaty zdarma a jeste ke vsemu pekne sexy babou tam :D mrknete na www.ZdarmaAutomaty.cz a zahrajte si :)

tema

(josef, 7. 3. 2013 19:25)

Co se tyce vybranych SN hrebcu do N knihy je dost podezrele, protoze skoro vsichni se pridelili na stanice do Cech a na morave zustali jen 3-4,pritom SN hrebc v cechach nebyli az tak zadani a vznikl podotykam na Morave,jde o dotace a penize,maji v tom prsty Marsalek ,Cerman,Zazadil,atd.tihle lidi delaj nejvetsi bordel v chovu,maji to jen byznys pro sebe,mam konkretni pripady, ,soukromnikum hrebce neuchovni protoze potrebuji prodat sve hrebce kteri nestoj vubec za nic hrebcinum za nekrestanske penize,uz na letosni rok stoji 3mladi hrebci na nauceni v Pisku s tim ze je potom hrebcin odkoupi a kupodivu jsou to hrebci Marsalka a Zasadila a republikou se nese ze uz jsou skoro na 100procent uchovneni,potom treba nevim co hrebec Navar spolecneho s Norikem kdyz je to polak na ceskych papirech,ale je tam protoze Cerman daval kone do polska pres p.Holaska ktery Navara vlastni,je takovych svinstev vic ale nema to cenu se k tomu dal vyjadrovat protoze je to marnyboj!!!!!padnou dotace a bude se skakat vsim na vse a bude konec nejake cistokrevne plemenitby ktera se tady po leta drzela-je to na bliti.

Re: tema

(Jurčíková, 8. 3. 2013 10:30)

Ano, se SN hřebci v norické PK je to dost divné. Když plemena rozdělit, proč ne rozdělit úplně? Je málo čistokrevných noriků v Rakousku, pokud chybí hřebci? Zase jenom, co se komu z těch nahoře zrovna hodí do krámu...

Chladnokrevna hribata

(Lada, 7. 3. 2013 22:42)

Ctu,ze je malo chladnokrevnych hribat. Vubec se nedivim! Mam take dilema, zda zapoustet svoji sestiletou kobylu. Na jedne strane uz dopredu naprosty prodelek, pominu-li riziko, na druhe doprat kvalitni klisne potomka,(ctvrta na narodni vystave v Pardubicich v roce 2010). Pracuji sni na pul uvazku v lese a tak bych musel omezit i praci sni. Tak opravdu nevim.....

|Plemeníci N a SN

(WEB, 26. 9. 2012 7:13)

Vážení chovatelé,
ohledně situace okolo připouštění hřebci N a SN bylo vše teprve projednáno na RPK, ze které nám byl přislíben zápis (posléze zde vyvěsíme) a také bylo přislíbeno, že bude zpracován dokument, kde celý tento "problém" bude mít odborné vyjádření, vysvětlení, důvody proč a jak apod. a to do konce tohoto kalendářního roku. O všem budeme informovat jak nejdříve to půjde

Re: |Plemeníci N a SN

(Holeček, 26. 9. 2012 14:06)

Dobrý den,na to odborné vyjádření a vysvětlení jsem moc zvědav,protože mně není jaksi vznik a původ slezského norika jasný.Př.otec rakouský norik,matka bavorský chladnokrevník,nebo norik a hříbě zapsáno jako slezský norik.Na to až skočí EU hlavně kolem dotací,to bude asi poprask.
No nechám se překvapit.

Re: |Plemeníci N a SN

(Míra, 21. 2. 2013 14:03)

Zdravím,tak kdepak máme ten slíbený dokument?

Re: Re: |Plemeníci N a SN

(Jurčíková, 1. 3. 2013 11:11)

Taky bych prosila slíbený dokument... do konce roku 2012... máme tu březen...


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48

následující »