Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuze

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Atos, ad Výsledky studie

(Jindriska, 23. 11. 2014 23:23)

...a pro upomenutí, že ve studii byly kalkulace velmi důležitou částí a zdůrazňované, je tu video z roku 2013, kdy projekt "Návrat koní na Šumavu" startoval
https://www.youtube.com/watch?v=nE7TbL1OP5g

Re: Re: Atos, ad Výsledky studie

(linda, 24. 11. 2014 8:12)

Jindřiško, jenom jeden dotaz k tomuto: budou tedy NP Šumava v lese upřednostněni čistokrevní SN, ČMB koně před ostatními ( pokud bude více zájemců), anebo je to parku jedno? To je myslím jedna z věcí, o kterou šlo... jinak děkuji za objasnění situace.

Re: Re: Re: Atos, ad Výsledky studie

(Jindriska, 25. 11. 2014 15:05)

Upřednostnění SN a čmB bylo součástí původní studie a spolupráce s předešlým ředitelem parku. Současný má názor, že ochrana ohrožených druhů zvířat mimo "parkovou" faunu přísluší jiným organizacím (volně přeloženo z tiskových zpráv). Ale nevylučuje se to. Tím, že se začal projekt realizovat fofrem a hákem, nedošlo k upevnění podvědomí lidí v parku -PROČ? národní plemena.

Re: Atos, ad ZH Písek

(Jindriska, 23. 11. 2014 22:36)

Milý Aloisi, i mě by to zajímalo, kde jsou sliby ZH stran hřebečků do lesnictví, protože kam moje informace sahají, státních lesů tu je více (nejen NP CHKO, také LČR a Vojenské lesy a pak jsou také obecní lesy s vstřícným přístupem ke státnímu podniku), ale to se asi budete muset obrátit na pana ředitele, který rekvalifikace uvedl do života.
A máte pravdu, opravdu velmi by mne zajímalo, kolik lidí z rekvalifikačního kurzu na kočího dělá v lesnictví! Tuhle statistiku snad vedou v Písku, když žádali o podporu vzdělávacího projektu hejtmana, s tím, že se vytvoří velká řada pracovních míst. To skutečně žádal pan ředitel, myslel na všechno. Jen ne na to, že do lesa se dle zákona může jít i bez drahé rekvalifikace, jenom uhrazením tisíce korun za živnosťák. Takže rekvalifikaci navštěvovali techničtí pracovníci a sekretářky z parku plus tři adepti na kočího - zaměstnance. Další - nevím.
Takže kolik jich dělá v lese???

Re: Atos, ad ZH Písek

(Dráb, 1. 12. 2014 10:37)

Jak mi v ZH Písek bylo slíbeno, skutečně jsem loni na podzim (s několikaměsíčním zpožděním) dostal nabídku odkupu mého rok a něco starého SN hřebečka. Nabídka byla směšných, ba skoro urážejících 8-12 tis - za hříbě, které od narození chodilo s matkou ve voze, bylo zvyklé na auta, davy turistů, ošetřování a SLOVNÍ povely (odposlouchané z provozu). Radši jsem si ho ponechal a v necelých dvou letech prodal za 35 tis.

Re: Atos, ad ostatní

(Jindriska, 23. 11. 2014 23:21)

K panu Malátovi: psal pouze o uplatnění v lesnictví, ale vůbec nevěnuje pozornost zemedělství a zelinářství, kam putuje čím dál více koní a nehledě na další obory včetně sociálních důvodů udržení chladnokrevného koně. Které? Kdo chce, bude pátrat. Psal o velké skepsi a já se s ní neztotožňuji, protože za dva roky, jak jste uvedl o studii, Aloisi, se opravdu navýšil počet provozovatelů koně v lesnictví, ale ani já, ani Svoboda neovlivníme nákup skrze překupníky z Polské destinace. To je na svazech, jakou mají propagaci a osvěžují povědomí lidí. Možná, že pan Malát skepsí zavřel některá vrátka ke kupcům belgiků, kteří do té doby váhali... a je pravda, že oči prodávají a s tím musím chtě nechtě souhlasit. Jinak pan Malát má u mne kredit úspěšného chovatele několika koní, otázka je, zda na živnost na plný úvazek, nebo hobby chovatele mimo svoje zaměstnání.
Jestliže se na kolbišti MČR prohání masivní "polák" nebo "ardenský typ" a vyhraje, co utkví v paměti diváků? To, že v lese svižnější norik/SN nebo belgik si i svým vlastním "softwarem" umí poradit a dá do výkonu svoji vůli a podá třeba i větší a rychlejší výkon, tak to nikdo z diváků už nestuduje. Do lesa nedohlédnou. A připouštět se bude masivními hřebci, kterých přijede ze severu dostatek a třeba dostanou požehnání od RPK, jako už historie PK ČMB vykazuje. Myslím, že jsou členové místních svazů vyloženě hendikepovaní svým členstvím, platí příspěvky na svoji propagaci a ta je vlastně výhodně poskytnuta jiným plemenům. Takže pokud jste, Aloisi, chtěl podněty, tak ode mne tento: startovné na závodech a výstavní poplatky nemístním plemenům třeba - čtyřnásobné! Za reklamu. Nebo ať se spolčují ve svých svazech jiných plemen v zahraničí nebo založí nové v Česku. To je rovné. No nic.
Osobně se naštěstí angažuji v propagaci slezského norika a navýšené počty březích klisen v GZ hovoří za vše, tak teď jen s pokorou musím oslovit další generaci a další skupiny, které se v dalších letech budou rozhodovat, kudy cesta... Poraďte - co víc mám ještě udělat?

Pokud chcete ještě fakta, kam kráčí chov dál, tak se podívejte na statistiku plemenné příslušnosti uvedenou na ASCHK a uvidíte, že to není o podpoře čistokrevnosti vůbec, takže není vůbec podstatné, kolik který hřebec klisen a kolik hříbat, bude to klesat, to je jisté i bez čísel, která jsou pro vás důležitá a respektuji to. Je to o vydávání zpoplatněných modrých průkazů. Možná by bylo účelné sdělovat, jaké přednosti a nedostatky mají jednotliví hřebci a proč je šlechtitel doporučuje pro tu kterou klisnu. Jaká je ústřední myšlenka komise pro výběr hřebců, jakou odbornost má personál v testaci remontních hřebečků, jakou chovatelskou hodnotu ve svazu má šampionka tříletých klisen atd. Pro mne je důležité CO s TÍM?? Co pro to můžete například udělat Vy? Já vás podpořím.

čmb

(pavel, 13. 11. 2014 17:34)

O chovu toho zcela jiste nevim tolik jako pan alois ale vim jaky kun se uplatni v praxi a dotačni vrany to nejsou tim nijak nikoho nesnižuji jen řikam smutnou pravdu o tom jakemu konio daji přednost lide ktři s nim chtěji tahat a je to logicke čmb vzniklo na zaklade importu a jestliže si nekdo mysli neco jineho a snyži se import nahradit tim co zbylo pobihat po pastvinach v čr , bude to od něho hezke ale k mohutnemu pracovitemu koni to nepovede ale dotace na to přijdou , to je nazor jednoduše uvažujiciho človeka , je to važne tak daleko od pravdy ? Nicmene další připomonky pana aloise jsou velmi podmětne myslim že by to chtělo vice takovych lidi jako pan alois

Re: čmb

(linda, 14. 11. 2014 9:26)

Já bych k těm importům v ČMB, jak člověk často slýchá stesky, že to byli dřív jiní, kostnatější koně - měla jenom připomínku: pohledejte si v PK on-line importované zakladatele linií. Zjistíte, že to nebylo nic mohutnějšího, než je teď a holeň třeba Agara z nich nemá ani jeden. Tak nevím, jestli to spíš není utkvělá představa některých, ti mohutnější předci..

Re: Re: čmb

(pavel , 14. 11. 2014 12:34)

Možna mate pravdu , ja jen řikam co vidim chodit ted a co chodilo před dvaceti lety kdybych to detailnme prostudoval možna bych dal za pravdu pani linde

Re: Re: čmb

(pavel, 14. 11. 2014 13:52)

Jenže kdyby to bylo tak jak řika pani linda kde se tenkrat brali ti mohutni koně kobyly a hřibata , možna to kovaři přifukovali měchy ..... , mužu vam přivest nekolik chovatelu kteři pamatuji co to byl belgicky kun (ostatne něco takoveho šlo zahlednout i v devadesatych letech) a kteři na svych belgickych konich odchvali x generaci a do jednoho vam řeknou že žadna dcera po silne matce nemela miry jako matka a třeti čtvta generace ani nemluvim , belgik vznikl pomoci importu hřebcu ale i klisen , a takovi ti posledni zastupci linii s vyjimkou no jestli jejich hřibata obstoji v praxi ktera vyžaduje hlavne skloubenou s charakterem nevim nevim ale chovatel by take zajimalo zda když se jim takove hřibě narodi dostaneli take vyjimku . ale to už je jina debata ktera nepřisluší mě

Re: Re: Re: čmb

(petr, 25. 11. 2014 9:48)

ty míry to je trochu složitější, podle mého názoru se da třeba těžko srovnávat linie Miroš , Corale s linii Marquis de Vraimont, Branibor, jsou prostě linie které jsou jemnější a mohutnější a nemůžu mít jednoho koně jak druhého. To je můj názor začínajícího chovatele

Mimo Atose

(Jindriska, 23. 11. 2014 23:36)

Milý Aloisi, chci také sdělit, když už jste mne vyzval ke sdělování, že jsem pod vlivem dobrého dojmu z předvýběru hřebečků ve Dvorkách v září t.r. nabídla jejímu majiteli a provozovateli reportáž o tom místě a chovu koní, tak pozitivně, jak jsem se vyjádřila tady o hodně pater níže. Reportáž do nejhlavnějšího českého jezdeckého časopisu. Prostě na mne udělal dojem personál, který prošel velmi pozitivní změnou, jak ví vícero chovatelů, dojem udělala tělesná zdatnost a připravenost koní samotných. Pan šéf se neozval žádnou odpovědí. To nevadí, je to jeho volba a respektuji, bude psáno o jiných kvalitních. Jen to sděluji národu, že se v souvislosti s paní Svobodovou děje také něco pozitivního.
Věřím, že vše od "Jindriska" četli jen ti, kteří chtějí přijmout moje slova, ostatní ať laskavě drží papulu nebo se mne osobně zeptají, co jsem měla na mysli. Zodpovím.

Exterier

(michal jurečka, 19. 11. 2014 17:05)

Zaujímajú ma lineárne popisy exteriéru norických plemenných žrebcov v českom chove.Je možné sa k nim dostať?Ďakujem za odpoveď.

Kontaktní údaje

(Jindriska, 30. 9. 2014 12:35)

nesouhlasí s obsahem zápisu z VH z 6.4.2014, což je už téměř půl roku, nehledě na pana nebožtíka v revizní komisi. Je to zmatek. Jsem za přesné doplnění kontaktů a údajů, které by pravděpodobně měly sloužit členům a dalším příznivcům... Děkuji předem za změnu, je na čase změnit "pološero".

Re: Kontaktní údaje

(WEB, 30. 9. 2014 13:53)

Situace je právě v řešení, vynasnažíme se co nejdříve vyhovět Vašim požadavkům.

českomoravsky chladnokrevnik

(pavel, 27. 9. 2014 8:24)

Mslim že plemeno by se melo přejmenovat , podobne jako např němci maji zmenšeneho norika řikaji mu shwarzwald , my mame zmenšeneho belgika a mohli bychom ho nazvat česko moravsky kun , kun na slabši noze dobre vykonosti a charakteru .... , dotace by stale běželi , takže producenti vlaštovek a vran by mohli dal plnit sve vybehy kočarovymi konmi , dyt na praci nam stači norik , nebo polak , .....

atos

(pavel, 26. 9. 2014 15:19)

smutne , a hlavne obrovska škoda , co se tyka situace v zemskem chovu melo by takovych atosu po mohutnych matkach každy rok nekolik ale kde je vzit ? Naši předkove toto řešili importem , protože chapali že belgicky kun tu neni doma , timto tedy udrželi prochovanost my pouštime hřebce kteři se mezi dve ojky vejdou velmi snadno , takže takovy atos je zazrak , matny odlesk starych času když begicky kun byl Těžky KUN

Atos

(Jindriska, 22. 9. 2014 16:57)

Neprojevil nekázeň, neprojevil nechuť táhnout, jen nevěděl ve 2,5 letech, jak se se svým mohutným tělem má vejít "v oblouku" mezi dvě nakrátko vyvázané ojky jednospřežky. Z kopce mu ve vyšším ruchu (klus) najížděla vlečka na zadní nohy a to jej stresovalo. Komise pojala "před předvýběr" asi za maturitu naostro a nikdo nenabídl technickou radu, ani možnost úpravy a další pokus. Bylo vidět, že to není chyba koně, který i tak mohl být "dovycvičen"v šedesátidenním testu :-) personálem. Od toho snad ten korunami hrazený test je.

Lituji Atose,

(Jindriska, 22. 9. 2014 16:48)

že navzdory požadavku zemského belgického chovu o zmohutnění kostry a navýšení hranice Ohol o jeden cm u dvouapůlletých hřebečků při rozdávání "šancí" ji neposkytla komise mohutnému a s Ohol 25 cm vranému čmB Atosovi, který má i mohutnou matku (základ potomstva) a nerozpoznala technický nedostatek, který hřebce omezoval v předvedení v parkůru. Definitivně belgický chov přišel o dostupnou nabídku hřebce, který bude následně vykastrován.

Pozitivní

(Jindriska, 22. 9. 2014 16:41)

postřeh ze zkoušek hřebců na Dvorkách: výhradně ženský realizační tým měl vše dobře připravené a zorganizované, koně z odchovny vyklidnění, bez neurotických projevů, v kondici.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54

následující »