Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuze

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Oceňuji

(Jindriska, 17. 12. 2014 16:24)

Vyvažuji naštvaná témata a připojuji ještě svoje hurá! nad tím, že po dlouhé době se současné vedení alias velení svazu a PK otevírá chovatelům, resp. jejich podnětům, hlavně si pochvaluji sl. Janu Voráčkovou, která řeší mé mailové dotazy, poměrně častější, ale posílám je i panu Horníkovi a p. Martině Kosové, kteří, si myslím, jsou otevření komunikaci, protože jste je - členové zvolili ze svých řad. Tak snad nám nezpanští.
Protože i já si připravuji podněty pro předsednictvo, považuji za komunikaci vám to alespoň v krátkosti sdělovat tady v diskuzi a prosím vás ostatní, kteří také přispějete dobrými myšlenkami, abyste to také vyvěsili veřejně. Bude to transparentní.
A konec anonymitě?

Re: Oceňuji

(linda, 17. 12. 2014 17:54)

S koncem anonymity asi dojde řeč i diskuzi :-D pokud si tu nebudem, Jindřiško povídat spolu ;-) Zajímavé, že p. Diviše zajímá nějaká linda ( která si cení domácích plemen), ale kdo je třeba pavel, s takovým super názorem na ČMB ( citace ze zapadlé dřívější diskuze):

"českomoravsky chladnokrevnik
(pavel, 27. 9. 2014 8:24)

Mslim že plemeno by se melo přejmenovat , podobne jako např němci maji zmenšeneho norika řikaji mu shwarzwald , my mame zmenšeneho belgika a mohli bychom ho nazvat česko moravsky kun , kun na slabši noze dobre vykonosti a charakteru .... , dotace by stale běželi , takže producenti vlaštovek a vran by mohli dal plnit sve vybehy kočarovymi konmi , dyt na praci nam stači norik , nebo polak , ..... " to asi zajímavé není

Re: Re: Oceňuji

(Jindriska, 17. 12. 2014 20:00)

Já vím, já vím, sleduji to také. Tedy obě vámi zmíněná témata a snažím se z toho poučit. Možná proto vím, že Pavlova reakce je důsledkem něčeho, co možná nedovedl řešit jinak, než výlevem písmenek. Že je to možná citlivý člověk, kterého zasahuje současný, bohužel mizerný vývoj v chovu. Já osobně mu nabízím, ať to klidně sdělí, jaké má řešení, ale je tu podmínka - pro naše česká plemena. Jinak může založit svaz ve spolupráci se zahraničím, v tom mu nikdo nebude asi bránit...

A pak je tu ještě jedna věc - doufám, že (po zkušenosti z jiného chladnokrevného webíku) nás dvě za diskuzi tu nebude nikdo osočovat s jedovatým jazýčkem, že je to web "o jedné paní", jako jsem to zažila :-). Je to prostě veřejný web a můžem si tu pěkně ševelit a s námi další, kdo mají nějaké oborové moudro. Já nelezu mezi zedníky, protože o tom vím prd. Pokud bych vám chtěla sdělit něco mimo koně, nebo citlivého, napíšu mail nebo sms.

Re: Re: Re: Oceňuji

(linda, 17. 12. 2014 21:19)

Nelze než souhlasit. Psát sem může úplně každý, kdo najde odvahu. Anonymní odvaha je samozřejmě jednodušší, než podepsaná odvaha.
Přidala bych se jen k ocenění - a to nynější spolupráci obou správkyň webu. Když ženské chtějí, jde všechno :-) Děkuji.

Konec anonymitě?

(Zoro, 17. 12. 2014 20:12)

Dobrej blábol. jak chcete necha vyjádřit ty,co sou naštvaný na všechno a vůbec nic neřešiit? třeba si tím ulevěj adruhý den makaj ve fabri a prostě jen tak maj kone

Nezajímavé

(Jindriska, 17. 12. 2014 16:13)

Ve srovnání s našimi místními tématy je úplně nezajímavá informace, že prý v Jezdectví vyjde nějaký "beganí" článek nebo seriál nebo CO. Z důvěryhodného zdroje :).

Kravy a kone - pro Pavla

(Jindriska, 17. 12. 2014 16:07)

Nebaví.

Pavle, ačkoliv tuším ironický podtext vašeho obdivu směrem ke mně - nevadí. Považuji to tady za diskuzi vyhladovělých chovatelů, kteří dlouho nedostávali žádné informace, jenom nedůležitá témata k odpoutání pozornosti, nedostali možnost se k něčemu vyjadřovat, nebo se neuměli v pravou chvíli a veřejně ptát(?).
Já osobně vím, že komunikace je základ spolčování všeho druhu, i se zvířaty, jen musíme znát úroveň použité komunikace. A to se i já stále učím.
Baví mne: opakuji - moje práce související s koňmi a protože se řadím k části "profi", považuji to za "public relations" na vyzvání něco sdělit zde v komentářích. Vám děkuji za vyzvání ve vašem příspěvku.

P.S.: Také se kloním k tomu, že svět je ve vývoji a vlastnictví koně se posunulo jinam, než na úroveň vlastnictví sedlákem.

reakce

(Dibďák, 17. 12. 2014 11:30)

Pane Pavle nenadarmo se říká podle sebe soudím tebe. Předpokládám, že Vy k chovu českých plemen nemáte žádný vztah. Nikdo Vám nebrání přivést si třeba dinosaura, pokud jej seženete. Pokud chcete tolik kopat kolem sebe, bylo možná dobré procestovat ČR, není tak velká, a zsjitit si jak to kde funguje.

krávy a koně

(Jiří Diviš, 16. 12. 2014 16:53)

Již delší dobu sleduji diskusi na zdejších stránkách, ale myslím, že by bylo dobré se neskrývat za přezdívky a veřejně se přihlásit ke svým názorům, případně poskytnot vlastní zkušenosti ze zemědělského hospodaření (konkrátně by mne zajímalo zemědělské hospodaření p. lindy). Tím by se naplnil účel těchto stránek.

Re: krávy a koně

(linda, 16. 12. 2014 16:59)

linda alias Ludmila Jurčíková : http://www.farma-stipa.estranky.cz/
přijde-li vám to důležité.
O povinnosti zveřejňovat celá jména tu není nic napsáno a jaký vliv má zveřejněný názor na to, jaké jméno je k němu přiřazeno, nechápu. Jinak firma, v níž jsem jednatelkou je členem tohoto Svazu.

Re: Re: krávy a koně

(linda, 16. 12. 2014 17:08)

Pokud potřebujete ještě hlubší rozbor mojí osoby - mám úplné středoškolské zootechnické vzdělání a 22 let pracuji u dojnic (vše, co se toho týká - od dojení po inseminaci). Od 1996 se zabývám i chovem SN, u kterých koní je mé jméno psáno na pozici chovatele snadno v PK zjistíte. To bude hezké, když si tu budem všichni popisovat, kdo jsme, co děláme a jak dlouho ;-)

Re: krávy a koně

(linda, 17. 12. 2014 8:24)

Pane Diviši, měla jsem za to, že účelem těchto stránek má být informování o tom, co se děje ve Svazu a ne zjišťování, jaká konkrétní osoba stojí za jakým názorem. Lidi se obvykle nechtějí přihlásit jmenovitě k názorům, protože zkušenosti bývají takové, že jim to v nevhodné chvíli bývá "sečteno" anebo "sežráno". Takže se nedivím, že to tady skoro nikdo z obyčejných řadových chovatelů nedělá.

zastropovani

(mirek, 16. 12. 2014 18:28)

vami uvedena častka ale ještě projde tzv zastropovanim takže i nevelkym chovatelum zbyde opravdu mnohem mene a zbytek častky putuji kamsi v nekterych připadech to dela jen par stovek

Re: zastropovani

(linda, 16. 12. 2014 18:50)

Nemá význam dohadovat se o velikosti dotací - na cokoliv. Na to, kterým kategoriím a druhům hospodářských zvířat se jak daří lze velice dobře vysledovat z pohledu na jejich stavy od revoluce. Čeho přibylo a čeho ubývá - a o kolik. Tedy co je rentabilní a co méně. Tím "kravské téma" opouštím, pač tohle je web týkající se domácích plemen chl. koní. K dotacím diskuze ujela v bodě, kdy přišla řeč na to, jak rentabilní je odchov kvalitního hříběte oproti masnému teleti (resp. jakou cenu je ochoten hřebčinec nabídnout za kvalitního hřebečka).

Re: Re: zastropovani

(mirek, 16. 12. 2014 20:28)

no jako zootechnik muhu říci že od revoluce nepřibylo žadneho dobytka ono jakekoliv zviře je dnes jaksi mimo zajem

Re: Re: Re: zastropovani

(linda, 16. 12. 2014 23:31)

V mém okolí rozhodně ano. Za komunistů zorány i kopce, kde nic nerostlo, v každé vesnici stáj s býky nebo dojnicemi. Pár soukromých ovcí páslo strmé stráně, kde už orat nešlo. Po revoluci silný úbytek dojnic, krávy mizely na jatkách rychlým tempem. Kravíny prázdné. Zorané kopce pomalu zatravněny, nebo nechány samovolně zarůst, na nich se začaly objevovat masné kříženky, postupně i čistokrevná masná plemena + ovce. Kde byl dřív volný přístup na louky a k lesu, všude pastviny v drátě a na nich masňáci. Koně neměl dřív skoro nikdo, teď jsou vidět dost často. Chladnokrevných v tom minimum.

zastropovani

(mirek, 16. 12. 2014 18:41)

mam na mysli tu dot na masne tele muže to byt i par stovek

kravy a kone

(pavel, 16. 12. 2014 7:51)

velmi zajimave diskuze ohledne dotaci mezi p mirou a plindou , jen na okraj podotykam že dotace na tele je nekolik sto korun a dotace na plochu muže mit každy kdo ma pozemky bez ohledu na to jake zvířata chova a cena hovězího stejne jako jinych komodit je směšna , ale to neni to hlavni , chtěl jsem řict že chladas je kun hospodářsky tudíž se choval na hospodařství společně s hovězim atd , pměr zviřat u sedlaka byl dvacet procent kone a zbytek ostatni dobytek , proto kdo chova pouze kone a nic jineho děla něco co si v historii nemohli dovolit ani kralove a šlechta , zkratka kone bez hověziho v historii na žadnem statku nestali to jen dnes sou dobrodruzi , ale sedlak ktery ma pudu chova hovězi aby se uživil a kone ma jako pychu jako doplnek a proto je udrží v každe době , viz třeba sedlaci v německu rakousku atd , kde nikdo neřeší zda jdou koně zda se koně uživí , zkratka kone maji protože je mel jejich otec a proto že jsou sedlaci ale kdo se spoleha pouze na kone neuspěl by ani za vlady marie terezie natož dnes , jestli muže nekdo udržet chov tak to jsou sedlaci kteři ho drželi cela staleti to přerušil komunismus a po jeho padu se ztracene povědomí již nikdy zcela nevratilo a nasledne situace dala vzniknout dobrodruhum keři chvají pouze a jen kone a to je podle me odsouzene k zaniku budoucnost ma pouze sedlak ktery ma pudu a přijem ktery je dlouhodoby a až to tady naši konaři dokurví tak sedlak si pořadne kone doveze a bude z nich mit radost , to je posledni přípěvek řeši se tu pouze kraviny a nesmysly , obdivuji pani jindřšku že ji pořad bavi odepisovat , s pozdravem soukromy zemedelec a chovatel koni v jedne osobe

Re: kravy a kone

(linda, 16. 12. 2014 8:45)

Nevím, odkud máte info, že dotace na tele masného typu je několik stokorun. Je to celkem dost stokorun, podle sazby dotace na 2014: http://www.szif.cz/cs/search?qs=platba+na+tele+masn%C3%A9ho+typu

Re: Re: kravy a kone

(linda, 16. 12. 2014 8:54)

aneb, kdo by to nenašel - je to ( na masné tele): 15 214,35 Kč /VDJ + k tomu příslušná dotace na chov krav bez tržní produkce mléka: 131,95 Kč/VDJ + k tomu dotace na přežvýkavce: 96,64 Kč/VDJ... ono se to nasbírá. Ano, SAPS na plochu může mít každý, na LFA už musí podnikat na správném místě.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62

následující » 

 

Portrét


Poslední fotografieStatistiky

Online: 16
Celkem: 1290478
Měsíc: 26472
Den: 735