Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuze

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Re: Re: Systém ELO a dopis SCHCHK

(anton102, 13. 1. 2019 22:01)

Každý systém, má své výhody a nevýhody a taktéž zastánce a odpůrce a rozhodně se nenajde žádný, který by se zamlouval všem.

1) Ano, tohle je špatně a považuju to za jednoznačně největší slabinu systému.
2) V tomto je Elo docela zrádný, umožnuje poměrně velké turbulence v celkovém hodnocení a taky nahrává spekulativnímu uvažování.
3) Odstupování ze soutěže, když vidím, že se to pro mě nevyvíjí dobře, je vyloženě špatně. Ale pozor ! Za tohle Elo primárně nemůže. Nic nebrání tomu, aby byl odstupující klasifikován na posledním místě a podle toho mu byl spočítán celkový výsledek.
4) Chápu, že některé věci mohou být frustrující, ale až tak daleko by to v žádném případě zacházet nemělo.
5) Pokud bych si jel závod ,,pouze užít" s tím, že je mi jedno jestli se mi povede nebo ne, tak bych nějaký systém vůbec neřešil.

Jen jsem poněkud nepochopil, jakým způsobem zvýhodnuje systém Elo Moravu před Čechami ? Jak je psáno v jiných příspěvcích výše. To, že se do Klokočova kvalifikovalo více lidí z Moravy je způsobeno jejich lepšími výsledky. Stačí se také podívat na výsledkovku MČR, či jiných kvalifikací,tam mají soutěžící z Moravy také navrch. To rozhodně není systémem. A myslím si, že na MČR, by měli startovat ti nejlepší, bez ohledu na to, jestli jsou z Moravy, nebo z Čech. Ano moraváci mají tu výhodu, že na soutěže mají blíže a jsou lépe obsazené. Ale to je dáno geografickou polohou a tím, že na Moravě je o tento sport větší zájem. (Když jsem se dříve věnoval vrcholovému sportu, jinému, tak vzhledem k tomu, že bydlím na Slovenských hranicích, tak jsem to hold míval na soutěže vždy daleko. pak jsem se na pár let přestěhoval do Čech, pro změnu k Polským hranicím a zase jsem to měl všude daleko.) S tím nemá systém nic společného.

Myslím, že systém Elo, není pro tento sport vhodný, Měl by se najít nějaký, který by soutěžící motivoval k tomu, aby se pokud možno zúčastnovali co nejvíce soutěží a v co největším počtu, aby tento sport mohl nadále růst a rozvíjet se. Asi by to chtělo nějakou širší diskuzi, ovšem hlavně z lidmi, kteří o tom rozhodují.

Re: Systém ELO a dopis SCHCHK

(J. Foist, 8. 1. 2019 20:18)

Dobrý večer,
velmi pěkně a napsáno. Pevně věřím, že situace kolem systému Elo bude vyřešena zdravým selským rozumem. A pakliže se rozum použije, dojde ke zrušení tohoto nesmyslného systému. Proč nesmyslného? To už jsem vyčerpávajícím způsobem vysvětloval níže ve svém starším příspěvku. Další věc je ta, že mi přijde naprosto nepochopitelné, jak můžete být slepí po celou dobu k totálně většinové kritice tohoto systému vytvořeného pro sázky! Vždyť jde snadno udělat jednoduchý, spravedlivý a transparentní systém (což by měl být základ, víme proč). Proto Vás vyzývám. Pojďme se na zrušení systému Elo rozumně domluvit, ať se zde nemusí řešit nějaké petice a rozpady. A ať náš sport může zdravě růst!

S pozdravem

Jiří Foist

Re: Systém ELO a dopis SCHCHK

(jiri , 11. 1. 2019 11:14)


Zdravim pana Marvana - a mám na něj několik otázek. ale začnem hystoricky - v Humpolci nebyl spokojen, taknaspal všem - ministerstvu zemedelství, statnim lesum - a vůbec všem, kerý to celou srandu platili, jak vyhodily peníze oknem. V dalšim roce je spokjeny - asi se lip umystil, ta zase píše blahoprejny dopi predsednictvu - a doufám ze i všem sponsorům !! - jak to bylo skvěle.
Líbil se mi přispěvek v diskuzi, kterým jeden pisatel napsal .

" loni malo divaku malo plagatu spatnj rozhodcia letos,:????lidi jak na barcelone plagaty i na vaclavaku a rozhodci jedna basen? "

Za ani ne pul roku, zase p. Marvan píše o své veliké nespokojenosti, doufam ze to zas poslal i vsem keří to srandu plaťej.

Pane Marvan - mám na vas otazku - myslíte si že ostatny soutězici v jiných disciplinach maj takový podmínky jako vy a vaši kamoši - ubytovani zdarma ustajeni zdarma krmeni zdarma strava kociho zdarma a eště cestak ???
Upozornim vas ze tomu tak neni - jedu skakat - zaplatil 3000 kč startovne, koník mi na 4. překažce stucne a jedu dom, o nekolik korun lehči. Doufám, že někdo najde i sponzorymě a mým kamošum - taky bych brala cestak a start zdarma, ani stravou bych nepohrdla.
Takže myslite si že vaše podminky chlad sportu jsou tak mizerne ? možna byste měli víc zavodit a mín psat blaboly na webech.

Re: Re: Systém ELO a dopis SCHCHK

(J.Marvan, 11. 1. 2019 16:40)

Milý Pepíku,
pokud si mé nynější příspěvky přečteš pečlivě a nebudeš tu hrát, že neumíš ani psát. Tak zjistíš, že napadám pouze a jenom systém ELO. Myslím, že varianta psaní je lepší než svou nespokojenost projevit fyzickým napadením. Tak tu laskavě nepleť jablka s hruškami.
Měj se hezky, Jiří.

Trojboj nebo dvojboj

(*, 13. 1. 2019 19:10)

Zdravím,
když už mluvíte o ELO tak je potrebi taky mluvit o tom divném počítání výsledků z TT, kdy se z trojboje stává dvojboj.
Jaký je váš názor diskutující?

Tak čekám

(Jiri, 28. 12. 2018 17:17)

Tak čekám nějaké pokracovany diskuse, ale zatím nic

Hodnocení Elo?

(J. Foist, 9. 12. 2018 21:23)

Dobrý den,
pořád dokola se tu mluví o systému Elo, jestli ano nebo ne? Říkalo se, že bude použitý na zkoušku. A po každé zkoušce by se mělo udělat nějaké vyhodnocení. Proběhlo? S jakými výsledky? Rád bych, kdybychom se na to podívali trochu lidsky.
Zažil jsem díky tomuto systému letos nejednou, že se závodníci po druhé disciplíně odhlásili ze soutěže ze strachu ze ztráty bodů nebo nepřijeli na soutěž vůbec! To chcete? Každý sportovec v každém fyzickém sportu by měl, když přijede na soutěž (za své vlastní finance a náklady) mít možnost pouze body získat a ne je ,,vsadit" a bát se, že je ztratí. Jsme jako hráči v kasinu a strach z neúspěchu u mnoha zastiňuje krásu, nadšení a i napětí až do konce, které s sebou chladnokrevný sport přináší.
Vždyť je to proboha systém, který Arpad Elo vynalezl proto, že chtěl předpovědět výsledky zápasů, aby mohl sázet! Dnes využívaný ve sportech jako Scrabble, nebo online her typu World of Warcraft, FIFA online, ale ve fyzickém sportu jsem ho nenašel a proč? Protože tento systém je stavěný pro sporty, kdy tisíce hráčů odehraje několik utkání za den. Jen tak lze zjistit dlouhodobou výkonnost hráčů za pomoci tohoto systému (zdroj chessbase.com) Je to případ našeho sportu?
Další věc je transparentnost bodování. V každém sportu si závodník jednoduše spočítá, kolik bodů získal a za co! Tady? Doma spočítat nelze. Pokud si doma nevede někdo tabulky od začátku sezóny (ale ani tak, protože koeficienty nelze vypočítat z výsledkových listin, protože jsou mnohdy zmatečné právě třeba kvůli odstupování závodníků před poslední disciplínou).
Proto si nemyslím, že je správně, aby tento systém fungoval i v příští sezóně, natož aby se rozšířilo jeho použití na MČR do Pardubic. Docílíte akorát toho, že kdejaký ,,pouťák´´ bude mít lepší atmosféru a v závěru i obsazení než vrcholné akce. Myslím si, že je možno vymyslet mnohem lepší, jednoduší a transparentní systém tak, aby závodníci chtěli bojovat až dokonce a chladnokrevný sport se mohl dál rozvíjet.

S pozdravem Jiří Foist

Re: Hodnocení Elo?

(David, 10. 12. 2018 17:07)

Ahoj Jiří,máš možnost se projevit.Vymysly,navrhni nějaký sistem,který srovná celou republiku.Urcite ti plno lidí bude vděčných.Tezce se srovnáji závody kde jede 5 a kde 20 kočích.

Re: Re: Re: Hodnocení Elo?

(David, 10. 12. 2018 20:48)

Jarine,ty sis něčeho slehnul???Asi jo že.Jinak bys tohle nevypustil z pusy.Zkoncil jsem po Formance a určitě ne že bych řešil nějaké Elo,ale protože jsem vyděl že mladý toho má plné zuby a ani jsem neodstartoval.Pro mě jsou koně na prvním místě a kašlu na pořadí na závodech.Me na rozdíl od tebe živí.A závody mají být zábava.Nevim proč si někteří z vás honí ego.

Re: Re: Re: Re: Hodnocení Elo?

(J.Marvan, 10. 12. 2018 21:14)

Ty víš h****, co mě živí a ani netušíš, co mám odtaháno s koňmi a jaký k nim mám vztah. A ty zrovna mluvíš o srandě, když jedeš do závodů imrvere nas****j. A neber si to furt tak osobně, nenapadám tebe, ale systém.

Re: Re: Hodnocení Elo?

(J.Marvan, 10. 12. 2018 21:09)

Milý Davide,
zrovna ty si jeden s těch, co odstoupili po 2/3 závodu, aby se ti nepočítal špatný výsledek. Za starého hodnocení by ti toto neprošlo, ale v systému Elo ano, že? Nechal bych oblastní systém, s tím ze závodník, který nemá v oblastí kvalifikaci, tak si ji může vyjet v nejbližší oblasti. Systém Elo akorát povede k likvidaci chladnokrevných závodů v Čechách. Dále by mne zajímalo, kde se přišlo na to, že se muze odstoupit ze závodu v půli a nebude zavodnikovi počítán celý závod? Nikde v pravidlech nic není. Usiloval jsem o školení závodníků, které by pojednávalo i konkrétně o systému Elo, aby každý závodník věděl své možnosti. Jak si konkrétně ty zjistil, ze můžeš odstoupit? Já měl na závodech dotaz na odstoupení z důvodu zranění klisny a nebylo mi umožněno odstoupit. Musel jsem ji trápit zbytečně. Jak je možné, ze toto tedy nevěděli i daní rozhodčí, když bylo konáno jejich tolik vyzdvihované školení. Jak je možné, ze vybrání moravaci vědí to, co jiní ne?

S pozdravem J. Marvan

Re: Re: Re: Hodnocení Elo?

(Jiri, 11. 12. 2018 17:08)

No to to trvalo, než na m nejchitrejsi kočí vyjevil své moudrosti. Už jsem počítala s tím, že se nám někam odstěhoval. Úroveň diskuze je kazdymu jasná, stačí si to přečíst, vid Jarousi

Re: Re: Re: Re: Hodnocení Elo?

(Vašek, 11. 12. 2018 18:02)

Drahá Jiři, napřed se nauč pravopis a pak něco piš. Tato diskuze by byla na úrovni, kdyby to nesklouzávalo ke zbytečné kritice Jardy. Jinak Jirka má pravdu a ještě bych dodal, že udělali z trojboje v kvalifikaci dvojboj. Konečně to téma někdo otevřel, protože všichni celou sezónu na elo nadávali, ale nikdo neřekl nic veřejně. Jirko držíme palce. Zdar

Re: Re: Re: Re: Hodnocení Elo?

(J.Marvan, 11. 12. 2018 19:22)

Luxusní příspěvek Jiří,
úroveň teto diskuze si momentálně snížila ty svou inteligencí a vyjadřováním. Uz chápu, proč neuvedes cele sve jméno. Tady řešíme určitý problém, ktery se týká kazdeho závodníka. A to, ze jako clovek pracující od rana do večera v lese, nemám čas reagovat tak rychle, jako by sis ty představovala, asi pochopí všichni.

Zdraví tě, neanonymni pisatel- J. Marvan

Re: Re: Re: Re: Re: Hodnocení Elo?

(Jiri, 12. 12. 2018 17:28)

Drahi Jardo, už si někdy, při své vzdělanosti, slisel co disliktik ?? Doplň sy vzdelani sam. Cus

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hodnocení Elo?

(J.Marvan, 12. 12. 2018 20:10)

Drahá Jiří,
stále odvádíš akorát řeč od tématu a tvá poslední věta je moc dobře nahraná. Před tím pouze jedna hrubka a teď všude, kde to jde? Jediné, co tu děláš ... je, že mě pouze napadáš, začínám to brát osobně.
Velmi rád si s tebou o tvých problémech promluvím z očí do očí, ať se tu tedy nemusíš ztrapňovat. A byl bych hrozně rád, kdyby si nám taky napsala konečně něco k systému Elo, o kterém se tu pojednává.

Re: Re: Hodnocení Elo?

(J. Foist, 10. 12. 2018 21:56)

Ahoj Davide,
ještě abys mě napadal. Kdybych neměl vymyšlenou alternativu, nedovolil bych si to kritizovat. Strávil jsem spoustu času studiem systému Elo, četl články, studie a seminárky ze zahraničí, protože v Čechách se toho člověk moc nedozví. Vždy, když se tento systém pokoušeli zavádět, spustili ho souběžně se systémem starým a nakonec od něj upustili. Vzorový příklad je třeba tenis na okruhu ATP. Ale i ze Šachového svazu České republiky se ozývají hlasy, aby se od systému Elo upustilo, a to proto, že jim to likviduje mláděž a zpomaluje rozvoj sportu. Dospěl jsem k závěru, že Elo systém se k chladnokrevnému sportu opravdu nehodí. A jen tak mimochodem si myslím, že bychom silácké řeči a věci jako někoho kritizovat za chování ke koním měli nechat na rozhovory z očí do očí. V této diskuzi jsem se chtěl soustředit na systém v chladnokrevných soutežích.

Hezký večer Jiří Foist

Cenzura ???

(František Nováček , 11. 12. 2018 17:28)

Četl jsem tady ráno příspěvek Josefa Hradce - mám dotaz jestli ho nechal odstranit on nebo už zase máme cenzuru ?? Prosím správce webu o odpověď!!

Re: Cenzura ???

(Josef Hradec, 11. 12. 2018 21:12)

Já jsem to určitě nevymazal, když už jsem se rozhodl poprvé sem něco napsat. Asi to, co jsem napsal se někoho dotklo. Vždy sem si myslel, že psát něco na tyhle stránky je úplně k h***nu, tak se musím opakovat a stoupnem si do řady a půjdem jak ty ovečky. :D

Re: Re: Cenzura ???

(J. Foist, 11. 12. 2018 21:46)

Zdar Pepo,
zdá se, že si svým příspěvkem rýpnul do živého. Ale jak to vypadá, stihlo si to přečíst dost lidí. Napiš to znova! Zdá se, že se s tím bude muset na sociální sítě, tam je cenzura v podstatě nemožná! Už to tu někdo myslím psal, že je po roce 1989 a je svoboda slova. Bohužel to někomu nedochází a hraje si na Českou televizi. Bohužel když to takhle funguje tady, jak máme věřit systému Elo, který je absolutně netransparentní?


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51

následující »