Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuze

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: pro Jitku

(Jindriska, 6. 3. 2018 22:32)

Jitka: "A co kdybyste se stala rozhodčí vy pani J. nápadů máte spoustu jak se mužem přesvedcit i v tehlecte diskuzi už kolik let, vy biste to pískala jedna radost ;"

Re: děkuji za uznání, že mám nápady! Možná, že mám z čeho čerpat... To považuji za lepší variantu v životě, z toho se dá někam posunout. Nejhorší je varianta NIC.
K tomu "pískání" - proč ne, jen jestli se mne ostatní za ty dobré nápady nebudou bát a nebudou v ofenzívě :-), což je velmi vtipné, vzhledem k faktu, že první školení k pravidlům a k rozhodcování se uskutečnilo v minulosti na našem hospodářství a když se budu snažit, najdu pro fejsbůk pár fotek, kdo tam všechno byl a kdo byl mladý a hezký...
Opakuji první školení! Aby nebylo zaměňováno za první sestavování společných pravidel pro Č a M!! To bylo na jiném místě, tuším na moravské straně, ale to bych našla v diáři také.

Re: Re: pro Jitku

(Jindřiška, 13. 3. 2018 15:02)

Cituji: ..."Jestli si o někom konkrétním myslíte že to dělá špatně - píšete že nějaký "Jan" - co vy ste udělala proto aby to tak nebylo ???"

Odpo.: v r.2004 jsem podala na výst. v Pardubicích protest proti nekvalifikovanému startu v OVL přímo rozhod. panu Petrtýlovi a dostala jsem od "vlastních" po čuni. Takže od té doby říkám nahlas svůj názor, pořádám místa ke scházení a jiné další věcičky. Třeba toto:

https://www.youtube.com/watch?v=itPvRfcLM7Y

Seženu koruny, uspořádám, nafilmuji, poprosím o sestříhání atd. a nečekám od vás, Jitko, žádnou pochvalu, protože vy ji neumíte vyslat nikomu, soudě podle jediného, co vás na mých příspěvcích nakonec zaujalo nejvíc :-(,
přesto vám děkuji za možnost diskuze, která bude plodná pro další osoby, minimálně tím, že si (jak píšete) udělají názor a proto se do diskuzí pouštím.

Re: Re: Re: pro Jitku

(Jiří , 13. 3. 2018 17:58)

Nebyl rok 2004 čistě náhodou před 14 lety ??

Re: Re: Re: Re: pro Jitku

(Jindřiška, 14. 3. 2018 11:28)

Ano :-), už jsem ve věku "moudré sovy". Je to stále stejné, což je smutné, že za 13 a půl roku se nic nemění. Na fcb můžete najít fotky z toho prvního školení. 14 let staré.

Licence mají mít první rozhodčí.

Re: Re: Re: Re: Re: pro Jitku

(Josef, 15. 3. 2018 21:58)

Vážená p.Svobodová,vážím si Vašich názorů s některými ovšem nesouhlasím,ale to nebudu rozebírat.Jedná se hlavně o závody.Já si myslím že hlavní příčinou jsou rozhodčí.Já si myslím,že je špatně že licenci dostane každý kdo se zůčastní školení rozhodčích.Já vlastním licenci jako rozhodčí u ČJF,kde je jedna hlavní podmínka mít jezdeckou licenci.Tak si myslím,že licenci by měl dostat je ten kdo má nějaké zkušenosti s chl.koňmi a to je buď chovatel který něco už dokázal (např.připravil klisny nebo hřebce ke ZV).Dnes máme rozhodčí kteří nedrželi v životě opratě v ruce.Když vidím na závodech trojku z Klatovska -Našinec,Straka,Janda tak si myslím své.Pan Našinec umí krásně o všem psát,ale rozhodnout např. o vyloučení za přetěžování koně nedokáže.Je to smutné.Jezdecké licence jsou asi dosti složité,ale opět když na závodech vidím některé tzv.kočí tak to je katastrofa-děvčata která nemá o vedení koní ani páru a to už nemluvím o postrojích-místo opratí nastřihaný koberec,místo pobočnic pásy z bramborového kombajnu a ještě sešroubované.Dále mi chybí též rozhodnutí co jsou vlastně právoplatné závody.Dnes je jich tolik,protože náklady jsou příliš drahé tak si udělám závody doma na louce a pak se stane,že tam jsou 2 páry.Nemělo by se i toto změnit např.min 5 párů nebo 10 jednotlivců ?Je třeba se nad tím zamyslet.Závěrem Vám přeji hodně ůspěchů a pevné nervy.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: pro Jitku

(Jitka , 18. 3. 2018 18:54)

Ano tady vidíte asi nejdřív udělat - LICENCI KOČÍCH - a z nich pak můžou být ti, co budou mít licenci rozhodčího, aspoň tak to p. Josefe navrhujete, ne ??
Takže bych všecko nesváděla na rozhodčí - jistě za něco taky můžou soutěžící, a i pořadatelé - nebo ne ??
SOutěžit zatím, a drze se vyjadřovat o svých neúspěchách v soutěži a svádět to na rozhodčí , múže každej, pak to takhle dopadá ......

Re: Re: Re: Re: Re: Re: pro Jitku

(Jindřiška, 18. 3. 2018 21:20)

Děkuji vám, Josefe, za názor.
Proč si myslím, že nejdříve rozhodčí mají mít licenci:
licence jezdce (také jsem skládala, vím, co obnášela 1993) nebyla školením na zelené louce, ale teoretickou a praktickou zkouškou. Jsem za to, že to se dá připravit i pro rozhodčího chladnokrevné performance. Dále by DVOUDENNÍ školení mělo obsahovat i seminář v "měkkých" dovednostech, mezi které patří i ŘEŠENÍ KONFLIKTŮ, SEBEREFLEXE apod. aby byla u osob trénovaná rozhodovací schopnost a odpovědnost za VLASTNÍ rozhodnutí, nikoliv strach z toho "cořeknouvostatní". Školení bych také viděla pod hrazením nějaké hodnoty, protože co nás něco stojí - toho si víc vážíme.
Pak budeme směřovat ke kvalitním rozhodčím, co nás/vás nebudou poškozovat.
Jinak pro info - v měkkých dovednostech se běžně školí nezaměstnaní v různých seminářích pro podporu zaměstnanosti od ÚP, takže to není nic sci-fi :-).

Proč???
V minulosti jsem byla přítomná mnoha situacím, kdy jiný Josef, řekla bych celkem neotřesitelně profesionál a bojovník "full power", říkal, že mají soutěže "pískat" profíci, protože situaci znají do morku kostí, vědí, co mají sledovat a pořadatelé sami je mají angažovat. Byl za blázna. Přestal v českém dolíčku soutěžit (cca 2009), protože nepovažoval za partnery TOHO výkonu nerozhodné lidi, kteří sotva odchovali nějaké chladnokrevné hřibátko, vytáhli z lesíka s funěním pár kubíků a už s minimální zkušeností alou rozumovat do teplého zaměstnání, aniž by měli "koule" třeba vyhodit soutěžícího za dehonestující chování. Zahraničí jej dále zvalo a bojoval za naše barvy a rád do 2015.
Jeden "profi" tu je známý rozhodčí i komisař, ale bohužel je u něho úpadkový morál a nedělá mu problém poškodit kohokoliv (možná jej životní situace změnily?). Pak je tu ještě jeden, který má na soudcování závity, ačkoliv není z kategorie "profi", ale má vysoké IQ i EQ. Neuvádím jejich jména, nebudu jim dělat zadarmo reklamu, ale pak jsem skutečně na vážkách o dalších.
Nevidím důvod, proč by se měly nejdřív klást nároky na soutěžící, to přijde totiž samo sebou s kvalitními rozhodčími. Soutěžící jsou obrazem toho, co je jim dovoleno.
Jinak ten jiný Josef také kdysi říkal, že se soutěže budou muset rozdělit - na profi a hobby, kvůli úrovni soutěžících, protože zdatnější nemohou šikanovat začátečníky a opačně. myslím, že to bylo nadčasové, neubírá to na rozvoji oboru.
Přidá se ještě někdo do e-diskuze? Myslím, že je to inspirativní. Díky.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pro Jitku

(Jindřiška, 18. 3. 2018 21:34)

Pane Josefe, v zásadě s vámi souhlasím, stoprocentně v názoru na úrovni výstroje a projevu soutěžícího (např. oněch dívek). Právě v tom má mít pravomoce a sílu rozhodčí kvalifikovaně ředit startovní pole.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: pro Jitku

(Jiří, 22. 3. 2018 14:57)

A keří rozhočí by teda vyhovovali - moraváci jsou špatný a češi taky ?!

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pro Jitku

(Jindřiška, 23. 3. 2018 12:17)

Připravení.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: pro Jitku

(T, 4. 6. 2018 8:00)

Tak jsme byly o vykendu svetky toho jak to dopadne - když vámi kritizovaný rozhodčí rozhodne o přetěžování koníka - závodník, asi dost mladej kluk mu velmi sprostě vynadá a pak po něm hodí stolem.
Nevím jestli si ty soutěže beganu takle představujeme, ale my ne !!
Ještě teď my z toho není dobře

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pro Jitku

(Tom, 4. 6. 2018 21:53)

A vy vydíte chybu na straně rozhodčího nebo kočího? Pokud toto kočí udělal, do konce života bych ho už nikde nenechal startovat. Dobytek!!!

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pro Jitku

(David, 5. 6. 2018 13:30)

Můžete nám říct na kterých závodech se tohle stalo.A při jaké váze? Popřípadě bližší okolnosti.Diky

výsledky

(Šárka, 30. 5. 2018 8:39)

Dobrý den,

vzhledem k tomu, že další závody jsou již tento víkend, chtěla bych ještě jednou poprosit o aktualizaci pořadí v Elo po všech do této chvíle proběhlých závodech, ať můžeme nahlásit další starty koní.

Ještě bych prosila o upřesnění, zda se výsledky koní v párech započítávají nebo nezapočítávají koním i jako jednotlivým v případě, že jsou kvalifikace pro jednospřeží a dvojspřeží v jeden den, protože aby šli koně všechny soutěže v jednom dni je opravdu hodně a kvalifikační závody jsou většinou takto v jednom dni, takže se to koním bude těžko rozdělovat, aby mohli sbírat body do obou žebříčků.

Re: výsledky

(petra šanturovová, 30. 5. 2018 12:13)

Výsledky koní se započítávají zvlášt v jednospřeží a zvlášť v párech , takže koně musí jít v jeden den obě dvě soutěže. Žebříček ELA se pokusím zaurgovat aby byl aktuální

Re: Re: výsledky

(Šárka, 30. 5. 2018 12:37)

No...to je na koně docela hodně v jeden den :-( .
Děkuji, poprosím tedy o ten aktuální stav Elo, ať můžeme rozhodnout, co koně půjdou. Velice děkuji.

Re: Re: Re: výsledky

(Petra Šanturovová, 30. 5. 2018 18:55)

Tak výsledky už jsou aktualizované

Re: Re: Re: Re: výsledky

(Šárka, 31. 5. 2018 8:34)

Výborně, právě jsem to zjistila, moc děkuji.

Re: výsledky

(Natalie, 1. 6. 2018 16:21)

Dobrý den, přidám vám to pořadí sem než ho zveřejní správce na web :)
Po soutezi: Petrovice - celkové jednospřeží - 12.5.2018 jsou vysledky tyto:
1) Jan Blizňák(941)
2) David Janoš(929)
3) Petr Skácel(867)
4) Aleš Soukup(843)
5) Miroslav Pavelka(840)
6) Jiří Foist(817)
7) Jakub Beran(807)
8) Libor Mikeš(804)
9) Dušan Turčan(803)
10) Michal Bančík(784)
11) Jiří Martýnek(778)
12) František Beran(756)
13) Jan Janovský(727)
14) Jan Francisty(726)
15) Petr Procházka st.(713)
16) Otakar Kubíček(701)
17) David Šíma(675)
18) Jiří Bajer(674)
19) Karel Školka(669)
20) Michal Pavelka(656)
21) Louda(654)
22) Miroslav Ježek(651)
23) Oskar Sněhota(649)
24) Miroslav Šuhaj(648)
25) Petr Procházka ml.(635)
26) Jindra(628)
27) Petr Sitte(622)
28) Miroslav Němec(598)
29) Jaroslav Marvan(596)
30) Vladimír Hajtmar(572)
31) Radek Žák(571)
32) Thomas Whelish(557)
33) Pavla Smigová(545)
34) Marie Brázdová(544)
35) Daniel Kluz(544)
36) Tomáš Kluz(518)

Po soutezi: Třešť - celkové dvojspřeží - 19.5.2018 jsou vysledky tyto:
1) David Janoš(900)
2) Jan Blizňák(880)
3) Dušan Turčan(848)
4) Michal Bančík(808)
5) Pavel Reichl(791)
6) Petr Skácel(767)
7) Karel Školka(748)
8) Mojmír Kubíček(745)
9) Daniel Kluz(739)
10) Jaroslav Marvan(739)
11) Jiří Martýnek(713)
12) Miroslav Ježek(696)
13) Zdeněk Kala(694)
14) Jan Francisty(687)
15) Michal Pavelka(670)
16) Miroslav Němec(668)
17) Josef Hradec(644)
18) Libor Mikeš(635)
19) Vladimír Hajtmar(622)
20) František Durda(618)
21) Jiří Bajer(583)
22) Jan Janovský(567)
23) Petr Sitte(531)
24) David Šíma(503)

Re: Re: výsledky

(Šárka, 3. 6. 2018 18:15)

Dobrý den,

děkuji, výsledky jsem našla už 31.5. v odkazu na Elo. Děkuji za vstřícnost.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49

následující »