Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuze

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Závody budou ??

(Míša, 6. 4. 2019 15:56)

Kvalifikační soutěže jsou tady už měsíc v kalendáři akcí, pravidla zjistím a zveřejním.

Hřebci

(Jarda , 25. 3. 2019 19:45)

Dobrý den,otázka na správce je možnost aktualizovat plemenné hřebce a jejich stanice kde stojí pro rok 2019.Děkuji

Re: Hřebci

(Míša, 27. 3. 2019 6:38)

Dobrý den, ano, řeším to. Jelikož jsem letos na MD, nenajdu si půl volného dne na aktualizaci plemeníků. Hledám schůdnou alternativu, kterou zde vložím, aby byla spokojenost na obou stranách.

Re: Re: Hřebci

(Jarda , 31. 3. 2019 16:37)

Děkuji za odpověď a chápu.

PSSM1

(Jaroslava Michálková, 25. 3. 2019 12:49)

Dobrý den .
Vlastním kobylu slezského norika Srnče 35/834 , po Margot 35/512 a Brys 2367
Před nedávnem po jejích zdravotních komplikacích mi přišli pozitivní testy na PSSM1 . Kontaktovala jsem majitelku klisny Margot a prý genetiku nedávno dělali a mají vše v pořádku ,takže pokud je to opravdu tak , tak špatný gen musel nést Brys po kterém je hodně koní v chovu . Chtěla bych na to upozornit, aby majitelé kteří chtějí dále připouštět nechali své koníky testovat . Pokud je to již známá informace tak se omlouvám , pro mě je to novinka s dost zničujícím zjištěním .

Re: PSSM1

(linda, 26. 3. 2019 7:55)

Zajímavé info. Můj chovatelský názor je takový, že na toto by především měli být testováni plemeníci při uchovnění a výsledek zveřejněn nejlépe v PK. Jako je fajn mít otestované své klisny, ale pokud chovatel při rozhodování neví, čím si může dovolit ji připustit, aby se problému vyhnul u potomků - bez testace hřebců vaří z vody.

Re: Re: PSSM1

(Jaroslava Michálková, 26. 3. 2019 20:16)

Tak zrovna PSSM je dominantně genetické, takže i když budu mít pozitivního jen jednoho rodiče a jen z jedné alely tak hříbě bude z 50%také pozitivní a i jedna alela stačí na to aby byl kůň příznakový …. Ale souhlasím že by měli mít hřebci udělané genetické testy aby bylo jasné že je hřebec v pořádku

Re: Re: Re: PSSM1

(linda, 26. 3. 2019 21:27)

Právě - pokud mám kobylu negativní, tak opravdu nepotěší, komplikovat si zbytečně chov potomkem po pozitivním hřebci, že... když by se tomu dalo vyhnout jednoduše tak, že je znám u každého jeho výsledek a mohu si vybrat též negativního.

Slezský norik

(Jindriska, 11. 2. 2019 13:10)

Prosím o vyjádření, v jaké fázi je kolize kolem zachování/uznání plemene slezský norik. Je tu nové připouštěcí období, je nutné informovat chovatele, za CO budou vydávat koruny ze svých zdrojů, protože pak "jsme" obecně v kolizi s plemenářským zákonem, ale zase můžeme si zrealizovat třeba připouštění hřebcem zebry. Zebroid rozhodně půjde na odbyt víc. Jinými slovy slušně žádám o veřejné vyjádření vedení svazu nebo lépe rady plemenné knihy SN, co se děje, Poslední nicneříkající info je v zápise z 2.12.2018.

Re: Slezský norik

(Jana Voráčková, 23. 2. 2019 21:29)

Dobrý den, proběhla pracovní schůzka zástupců RPK N, SN, GZ ČR , ASCHK ČR a MZE. Obě plemena budou nadále vedena odděleně. Pro letošní připouštěcí sezonu podmínky zůstávají stejné jako doposud. Jakmile dostaneme oficiální zprávu z MZE týkající se vyjádření k budoucnosti obou plemen resp. GZ bez prodlení zveřejníme.

Re: Re: Slezský norik

(Jindriska, 7. 3. 2019 10:27)

Děkuji za sdělení.

Kůň ve vinohradu

(Lucie, 24. 2. 2019 20:52)

Krásný dobrý večer, nenašel by se mezi vámi někdo, kdo pracuje s koněm ve vinohradu? Popřípadě neznáte někoho takového? (Nejlépe Jihomoravský kraj)
Ráda bych si udělala pár fotografií při práci s koněm ve vinici. Fotografie bych poskytla i majiteli. :)
Můžete napsat i na email lucie.kounicka@gmail.com
Děkuji za odpověď.

Kůň ve vinohradu

(Lucie, 24. 2. 2019 20:51)

Krásný dobrý večer, nenašel by se mezi vámi někdo, kdo pracuje s koněm ve vinohradu? Popřípadě neznáte někoho takového? (Nejlépe Jihomoravský kraj)
Ráda bych si udělala pár fotografií při práci s koněm ve vinici. Fotografie bych poskytla i majiteli. :)
Můžete napsat i na email lucie.kounicka@gmail.com
Děkuji za odpověď.

Systém ELO a dopis SCHCHK

(J.Marvan, 4. 1. 2019 19:33)

Vážené předsednictvo SCHCHK,
žádám Vás, abyste si prostudovali startovní listiny a výsledky z MČR v Pardubicích (kvalifikace dle oblastí) a z MČR v Klokočově (kvalifikace dle Vámi prosazovaného systému ELO).
V Pardubicích se účastnilo v ovladatelnosti v kládě 7 koní z Čech a 7 koní z Moravy a v těžkém tahu 8 koní z Čech a 6 koní z Moravy. Když to vezmu logickou cestou a zamyslím se nad tím lidsky, tak tato varianta mi připadá jako Mistrovství ČR. Za Vašeho systému ELO budu muset dojíždět na kvalifikace po celých Čechách, abych měl možnost se potkat se závodníky, kteří jsou mi kvalifikačně soupeři. Když se podíváme na vzdálenosti závodů mezi sebou na Moravě a vzdálenosti v Čechách, tak dochází ke značnému znevýhodnění závodníků z Čech.
Pokud se zamyslíte nad druhou variantou kvalifikace dle systému ELO, tak na startovní listině v Klokočově v jednospřeží nalezneme 5 závodníků z Čech, 8 z Moravy a 2 závodníky ze Slovenska, kteří si stejně kvalifikaci vyjeli na Moravě. To znamená značný nepoměr závodníků z Čech a Moravy 5:10.
Ve dvojspřeží jsou 4 závodníci z Čech, 8 z Moravy a 2 ze Slovenska s opět vyjetou kvalifikací na Moravě. Takže zde máme zase nepoměr Čech a Moravy 4:10. Připadá Vám to jako mistrovství České republiky, nebo pouze systém pro obhájení dosazování převážného počtu závodníků z Moravy? Podle Vašich představ by měla celá republika dojíždět na kvalifikace na Moravu?
Znovu opakuji, že tímto docílíte akorát likvidace závodů v Čechách, protože ty jsou zřídkakdy navštěvovány závodníky z Moravy z důvodu nižší váhy těchto závodů. Podobné experimenty se prováděly na Slovensku a skončilo to rozdělením svazu na dvě proti sobě bojující organizace. Místo toho, abychom společně bojovali za to, aby opět měli chladnokrevní koně ve společnosti své místo, tak se bude vymýšlet systém, který ke koním ani nepatří a všechny ostatní sporty od něj upouštějí. S takovou se budeme jezdit dívat na závody pouze na Moravu a poslouchat, že tohle umí pouze moravští koně. Tímto systémem posuneme zase závody chladnokrevných koní někde do pravěku a budeme se z toho dlouho dostávat, abychom to dali do pořádku. Všechny tyto změny se dějí pouze v tajnosti a jsem si jist, že s Vaším systémem většina závodníků nesouhlasí.
Na závěr bych chtěl zdůraznit, že až se Vám podaří zlikvidovat závody v Čechách, tak už to nikdy nikdo neobnoví. Při zachování kvalifikace na oblasti mají tyto závody šanci na přežití.
S pozdravem
J. Marvan

Re: Systém ELO a dopis SCHCHK

(Karlos, 5. 1. 2019 22:08)

To, že sra*ka k ho*nu jménem elo systém je v tichosti upečený pro Moravu je víc než zřejmé, a tím že ho chtějí ještě do Pardubic je vrchol všeho. Během sezóny jsme na to nadávali všichni kočí bez vyjímky, i ti z Moravy. A ti co by to měli vést k růstu sportu to akorát potápí, a hlavně v Čechách. Nikdo z ,,vedení,, na nic neodpovídá a v tichosti se jede dál. Co takhle rovnou nechat koně v maštaly, sejít se v hospodě a zahrát si o mistrovství kámen nůžky papír? Nebo mariáš, když to děláte, aby se na MČR nedostala jedna nejmenovaná závodnice? Je to fraška, a pokud se to nezmění, rozpadem to tak jako tak dopadne a pak at si tam na ty moravě dělají co chtějí. Jen, říkám, že tento názor nás zastává více, neberte to na lehkou váhu. Nazdar

Re: Re: Systém ELO a dopis SCHCHK

(Petr, 12. 1. 2019 23:34)

Pánové nevím co máte proti jakémukoli výběru soutěžících na MČR. Když na to budeš mít koně a ruce, tak je ti jedno jakej je systém, prostě se kvalifikuješ.

Re: Re: Re: Systém ELO a dopis SCHCHK

(J Foist, 13. 1. 2019 8:35)

Ahoj Petře,
pakliže nevíš, co máme konkrétně proti systému Elo, nejspíš si nečetl pozorně naše příspěvky. Souhlasím s Tebou v tom, že když budeš mít koně a ruce, tak Ti to půjde. Ale nemůžu s Tebou souhlasit, že je jedno, jaký je systém výběru soutěžících. Protože prostě není. Zeptám se Tě na pár otázek a Ty si na ně odpověz buď doma, nebo napiš zpátky.
1) Je tento systém výběru soutěžících transparentní a můžeš si to doma spočítat sám?
2) Když budeš na postupovém místě jen těsně, pojedeš za svoje peníze na poslední závod a riskovat tak, že všechno oč ses snažil celou sezónu vsadíš a můžeš ztratit?
3) Nebo pojedeš a když to bude vypadat po dvou disciplínách špatně odstoupíš?
4) Nepovede třeba tohle k větší frustraci, která může zkončit rupnutím nervů a na to navazující agrese?
5) Přeješ si, aby jezdili takto závodníci na závody se strachem, nebo si závod užít a je jedno, jestli se ti povede nebo ne?

Závěrem si myslím, že pokud použiješ zdravý rozum, odpovíš si na otázky jako my. Chceme udělat lepší systém, ale systém, při kterém si můžeš závody užít do konce, i když se ti nevede a systém, při kterém můžeš jen získat.

S pozdravem

Jiří Foist

Re: Re: Re: Re: Systém ELO a dopis SCHCHK

(anton102, 13. 1. 2019 22:01)

Každý systém, má své výhody a nevýhody a taktéž zastánce a odpůrce a rozhodně se nenajde žádný, který by se zamlouval všem.

1) Ano, tohle je špatně a považuju to za jednoznačně největší slabinu systému.
2) V tomto je Elo docela zrádný, umožnuje poměrně velké turbulence v celkovém hodnocení a taky nahrává spekulativnímu uvažování.
3) Odstupování ze soutěže, když vidím, že se to pro mě nevyvíjí dobře, je vyloženě špatně. Ale pozor ! Za tohle Elo primárně nemůže. Nic nebrání tomu, aby byl odstupující klasifikován na posledním místě a podle toho mu byl spočítán celkový výsledek.
4) Chápu, že některé věci mohou být frustrující, ale až tak daleko by to v žádném případě zacházet nemělo.
5) Pokud bych si jel závod ,,pouze užít" s tím, že je mi jedno jestli se mi povede nebo ne, tak bych nějaký systém vůbec neřešil.

Jen jsem poněkud nepochopil, jakým způsobem zvýhodnuje systém Elo Moravu před Čechami ? Jak je psáno v jiných příspěvcích výše. To, že se do Klokočova kvalifikovalo více lidí z Moravy je způsobeno jejich lepšími výsledky. Stačí se také podívat na výsledkovku MČR, či jiných kvalifikací,tam mají soutěžící z Moravy také navrch. To rozhodně není systémem. A myslím si, že na MČR, by měli startovat ti nejlepší, bez ohledu na to, jestli jsou z Moravy, nebo z Čech. Ano moraváci mají tu výhodu, že na soutěže mají blíže a jsou lépe obsazené. Ale to je dáno geografickou polohou a tím, že na Moravě je o tento sport větší zájem. (Když jsem se dříve věnoval vrcholovému sportu, jinému, tak vzhledem k tomu, že bydlím na Slovenských hranicích, tak jsem to hold míval na soutěže vždy daleko. pak jsem se na pár let přestěhoval do Čech, pro změnu k Polským hranicím a zase jsem to měl všude daleko.) S tím nemá systém nic společného.

Myslím, že systém Elo, není pro tento sport vhodný, Měl by se najít nějaký, který by soutěžící motivoval k tomu, aby se pokud možno zúčastnovali co nejvíce soutěží a v co největším počtu, aby tento sport mohl nadále růst a rozvíjet se. Asi by to chtělo nějakou širší diskuzi, ovšem hlavně z lidmi, kteří o tom rozhodují.

Re: Systém ELO a dopis SCHCHK

(J. Foist, 8. 1. 2019 20:18)

Dobrý večer,
velmi pěkně a napsáno. Pevně věřím, že situace kolem systému Elo bude vyřešena zdravým selským rozumem. A pakliže se rozum použije, dojde ke zrušení tohoto nesmyslného systému. Proč nesmyslného? To už jsem vyčerpávajícím způsobem vysvětloval níže ve svém starším příspěvku. Další věc je ta, že mi přijde naprosto nepochopitelné, jak můžete být slepí po celou dobu k totálně většinové kritice tohoto systému vytvořeného pro sázky! Vždyť jde snadno udělat jednoduchý, spravedlivý a transparentní systém (což by měl být základ, víme proč). Proto Vás vyzývám. Pojďme se na zrušení systému Elo rozumně domluvit, ať se zde nemusí řešit nějaké petice a rozpady. A ať náš sport může zdravě růst!

S pozdravem

Jiří Foist

Re: Systém ELO a dopis SCHCHK

(jiri , 11. 1. 2019 11:14)


Zdravim pana Marvana - a mám na něj několik otázek. ale začnem hystoricky - v Humpolci nebyl spokojen, taknaspal všem - ministerstvu zemedelství, statnim lesum - a vůbec všem, kerý to celou srandu platili, jak vyhodily peníze oknem. V dalšim roce je spokjeny - asi se lip umystil, ta zase píše blahoprejny dopi predsednictvu - a doufám ze i všem sponsorům !! - jak to bylo skvěle.
Líbil se mi přispěvek v diskuzi, kterým jeden pisatel napsal .

" loni malo divaku malo plagatu spatnj rozhodcia letos,:????lidi jak na barcelone plagaty i na vaclavaku a rozhodci jedna basen? "

Za ani ne pul roku, zase p. Marvan píše o své veliké nespokojenosti, doufam ze to zas poslal i vsem keří to srandu plaťej.

Pane Marvan - mám na vas otazku - myslíte si že ostatny soutězici v jiných disciplinach maj takový podmínky jako vy a vaši kamoši - ubytovani zdarma ustajeni zdarma krmeni zdarma strava kociho zdarma a eště cestak ???
Upozornim vas ze tomu tak neni - jedu skakat - zaplatil 3000 kč startovne, koník mi na 4. překažce stucne a jedu dom, o nekolik korun lehči. Doufám, že někdo najde i sponzorymě a mým kamošum - taky bych brala cestak a start zdarma, ani stravou bych nepohrdla.
Takže myslite si že vaše podminky chlad sportu jsou tak mizerne ? možna byste měli víc zavodit a mín psat blaboly na webech.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55

následující »